www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inregistrarile Trupei De Copii Phenomen On


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest PhenomenOn
cam grea perfect strangers ...din toate punctele de vedere....dar apreciez f mult prestatia ;) succes in continuare :)

Multumim frumos Burb :(B):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Foarte frumos, copii :) .

De ce nu le-ati pus pe toate la un loc?

 

 

Multumim mult :):)

Am pus in functie de cum s-au incarcat pe youtube

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Tudor
Multumim mult :):)

Am pus in functie de cum s-au incarcat pe youtube

Merg puse bulk, se gasesc greu, dar e ok :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Phenomen On .... Phenomen On

 

:):)

astept cu interes si wonderful tonight sau layla dar si ceva mai agresiv............ ceva metallica .... hmmmm sau maiden m maiden......

 

 

ce moace aveti inainte de concert!!!!

Asteptati si o sa apara multe cover-uri tari :(

Obositi, stresati inainte de concert :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
bey copchii, stati si voi mai mult la aer, mai faceti un sport ceva ca e esential la varsta aia, aratati cam palizi toti :)

 

De la stress :)

Link to comment
Share on other sites

ba, mijto rau :)

da' imi place tobaru' de ma cac pe mine ... BESTIAL

fara suparare, mie mi se pare ca promite cel mai mult....

 

BAFTA BA COPII...SI MULT SUCCES :)

 

PS chitaristule, ba blackmore in devenire, mai ai de lucru (da' nu mi-o lua in nume de rau - ti-as spune ca e ok, da nu vreau sa ti-o iei in cap - mai bine zic din manolovici - exersati, exersati,exersati :( ... bai nea, tre sa simti instrumentul ala, sa vibrezi odata cu el.... manca-ti-ash coardele tale :) )

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

toata stima pentru copii!

 

dar eu i-as pregati inainte un pic sa dea concert..

v-ati cam grabit si a iesit.. ca un cur..

 

si nu-mi spuneti: "stai domne ca sunt copii" pentru au un potential extraordinar si e pacat sa se prezinte in felul asta in concerte..

 

muzica se face intr-un singur fel, si anume - bine!

 

daca erau o trupa normala ar fi ras toata lumea de ei..

 

punetii un pic la treaba ca sa se compare de la egal la egal cu celelalte trupe si atunci intr-adevar poti sa zici bravo..

 

toata stima, tot respectul si puneti mana la munca..

Link to comment
Share on other sites

SAlutare Bogdan.... auzi nu te supara tu la 12 ani cantai cu chitara si te gandeai ce trupa grozava o sa ai la 13-14 ani?

 

In loc sa-i incurajezi tu le tai macaroana..... esti tu sigur ca ar fi ras lumea de ei daca erau mai mari???? sa numaram gherlele de la oaia neagra dintr=-o singura piesa?????? ce zici?

 

 

admir oamenii care critica un muzician pt ca de aici invata cate ceva... nu de la faze de genul : "vai ce bine a fost... super tare........sau... se mai gasesc ...etc si etc... faze.....

 

deci la 12 ani nu-s copii si deci trebuie sa fie perfect si sa cante lacrima.... looooool

 

Oare cum ar suna oaia neagra acum daca membrii trupei ar avea media de varsta undeva la 11 ani...... ????? :) :) :):(B)

 

 

toata stima pentru copii!

 

dar eu i-as pregati inainte un pic sa dea concert..

v-ati cam grabit si a iesit.. ca un cur..

 

si nu-mi spuneti: "stai domne ca sunt copii" pentru au un potential extraordinar si e pacat sa se prezinte in felul asta in concerte..

 

muzica se face intr-un singur fel, si anume - bine!

 

daca erau o trupa normala ar fi ras toata lumea de ei..

 

punetii un pic la treaba ca sa se compare de la egal la egal cu celelalte trupe si atunci intr-adevar poti sa zici bravo..

 

toata stima, tot respectul si puneti mana la munca..

Edited by Dark_star
Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
toata stima pentru copii!

 

dar eu i-as pregati inainte un pic sa dea concert..

v-ati cam grabit si a iesit.. ca un cur..

 

si nu-mi spuneti: "stai domne ca sunt copii" pentru au un potential extraordinar si e pacat sa se prezinte in felul asta in concerte..

 

muzica se face intr-un singur fel, si anume - bine!

 

daca erau o trupa normala ar fi ras toata lumea de ei..

 

punetii un pic la treaba ca sa se compare de la egal la egal cu celelalte trupe si atunci intr-adevar poti sa zici bravo..

 

toata stima, tot respectul si puneti mana la munca..

:)

Link to comment
Share on other sites

SAlutare Bogdan.... auzi nu te supara tu la 12 ani cantai cu chitara si te gandeai ce trupa grozava o sa ai la 13-14 ani?

 

In loc sa-i incurajezi tu le tai macaroana..... esti tu sigur ca ar fi ras lumea de ei daca erau mai mari???? sa numaram gherlele de la oaia neagra dintr=-o singura piesa?????? ce zici?

admir oamenii care critica un muzician pt ca de aici invata cate ceva... nu de la faze de genul : "vai ce bine a fost... super tare........sau... se mai gasesc ...etc si etc... faze.....

 

deci la 12 ani nu-s copii si deci trebuie sa fie perfect si sa cante lacrima.... looooool

 

Oare cum ar suna oaia neagra acum daca membrii trupei ar avea media de varsta undeva la 11 ani...... ????? :) :) :(B);)

 

dragule nemultumirile mele sunt legate doar de produsul finit al trupei si anume muzica care iese din mainile lor.. si care l-a concert nu a fost; deoarece mai au de lucrat.. si prefer cand voi merge la un concert phenomen on sa ascult muzica nu galagie pentru k exista sansa sa cante pe scene mari alaturi de trupe bune..

 

eu nu inteleg de ce te simti tu lezat.. de niste pareri ale mele.. care fac parte din dreptul meu oferit de acest forum..

 

nu a avut nici cea mai mica legatura cu tine.. nu ai facut decat sa te bagi in seama prost si fara rost..

 

dar sa-ti mai explic inca o data ideea mea: sunt de parere k nu conteaza varsta pe care o ai ca sa canti ci rezultatul celor de pe scena..mai ales knd in cazul de fatza exista un potential foarte mare.. si e parerea mea pe care nu trebuie sa o ataci tu pentru k nu este un forum de atacat unul pe celalalt (sper).. e un forum pe care se discuta civilizat..

 

daca ai cumva ceva de spus in contradictoriu te rog spune-o intr-un mod matur si civilizat fara a te lua de o trupa care nu are legatura cu subiectul de fatza!!!

 

 

eu nu vreau sa fie din trupele astea de copii, doar o imagine k au 11-12 ani si tin niste instrumente.. hai sa facem o legatura intre ei sa sune legat.. fara sa-ti deranjeze urekea..

 

pentru k o zic inca o data este un potential maxim si e pacat sa o facem in stil romanesc si anume SUPERFICIAL..

 

multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost si ideea, noi ca pariniti nu putem fi obiectivi. Eu nu am fost de acord cu aparitia pe scena pana nu sunt convins ca suna bine. In clipa de fata acceptam orice critica (motivata) si incercam sa mergem mai departe cu copii. Singura problema este numai aceasta disputa pe care am creeat-o fara sa dorim. Apreciem intentiile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Tudor

Nu shtiu ce va strofocatzi aiurea. Majoritatea copiilor la varsta asta nici intzeleg muzica asta, nu mai vorbesc de cantat. Dupa cate am intzeles din context au fost numai 6 repetitzii inainte de cantare. Bravo copiii!!! succes si multa bafta. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Robass

Salutari la toata lumea. Am urmarit si eu acest topic si vroiam sa spun si eu cateva lucruri.

 

In primul rand, l-am vazut pe Andrei cantand alaturi de Cyfer intr-un jam session la Big Mamou intr-o zi de marti. Desi nu sunt un impatimit al blues-ului, cunosc valoarea acestuia si stiu sa apreciez si sa observ atunci cand se canta bine. In seara aceea l-am remarcat pe Andrei ca fiind un chitarist in adevaratul sens al cuvantului, in ciuda varstei fragede pe care o are. De ce? Pentru ca a cantat cu suflet, cu feeling, s-a aruncat intr-un lung dialog cu Cyfer, a cantat foarte frumos si foarte legat spre deliciul publicului de-acolo. Promitator, foarte modest, de un foarte mare bun simt, a reusit sa faca o demostratie lumii ca varsta nu trebuie sa fie o prejudecata. Cu alte cuvinte bravo Andrei, succese multe in continuare, si respectul meu.

 

In al doilea rand, despre trupa lui, mie mi se pare ca suna bine, asa cum spunea si tatal, se vede ca obiectivitatea totusi si-a spus cuvantul in mai mare masura decat se astepta. Cantarea, una peste alta suna bine, si a fost un succes. Iar atat timp cat se spune clar "inregistarile trupei de copii Phenomen On" este clar ca avem in fatza noastra ceva special, iar recenziile facute in acest sens ar trebui sa se abata de la norme. Si inca ceva, sunt niste inregistrari, banuiesc, cu o camera amator, care nu preia intotdeauna cel mai bine sunetul. Pana cand nu se vede live, nu stiu daca opiniile se pot formula OK.

Intr-un cuvant, ceea ce fac ei este ceva foarte frumos, mai mult decat admirabil, pentru asta RESPECT.

 

Cat despre cei care spun ca "sunt copii" ca sa le ia oarecum apararea in fatza unor opinii separate dar la fel de pertinente, cum am mai spus si mai devreme, varsta nu este un etalon. Sunt copii foarte buni care studiaza, muncesc si se pregatesc pentru a deveni profesionisti.

Acum nu stiu ce relevanta are in topicul asta "numarul gherlelor date de oAia Neagra". Nu stiu in ce masura se poate face un raport, sau o diferentza. Vorbeam cumva despre trupe in general? Nu cred. Aceasta o spun nu ca membru al acestei trupe, ci ca unul care incearca sa fie echidistant asupra a tot ceea ce vorbeste. Ca o lamurire in directia asta, oAia Neagra - trupa care este de fapt un proiect experimental pana una alta, se pregateste pentru un program artistic, unde gherlele sa nu mai fie innumarate. Critica se poate face foarte usor, ce-i drept. Dar intotdeauna parca mai aproape este "gospodaria" fiecaruia.

 

Inca o data, RESPECT pt. Andrei Balasa si compania. Spor in continuare si sper sa apuc sa va vad LIVE.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Robass

Ca a falsat sau nu, mai ales pe motive bine intemeiate, este mai putin important(nu erau in studio, sau nu trageau album) . Important este ce fac ei, si MOMENTUL in sine. :)

Edited by Robass
Link to comment
Share on other sites

Ca a falsat sau nu, mai ales pe motive bine intemeiate, este mai putin important(nu erau in studio, sau nu trageau album) . Important este ce fac ei, si MOMENTUL in sine. :)

 

Ai perfecta dreptate, in sala a sunat totul bine, aici se pare ca nu. Totusi greseli este imposibil sa nu ai daca corelam varsta cu numarul de repetitii. Cu timpul se vor rezolva si micile eroari. Inca o data multumim mult Robass :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.