www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inregistrarile Trupei De Copii Phenomen On


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

dragule nemultumirile mele sunt legate doar de produsul finit al trupei si anume muzica care iese din mainile lor.. si care l-a concert nu a fost; deoarece mai au de lucrat.. si prefer cand voi merge la un concert phenomen on sa ascult muzica nu galagie pentru k exista sansa sa cante pe scene mari alaturi de trupe bune..

 

eu nu inteleg de ce te simti tu lezat.. de niste pareri ale mele.. care fac parte din dreptul meu oferit de acest forum..

 

nu a avut nici cea mai mica legatura cu tine.. nu ai facut decat sa te bagi in seama prost si fara rost..

 

dar sa-ti mai explic inca o data ideea mea: sunt de parere k nu conteaza varsta pe care o ai ca sa canti ci rezultatul celor de pe scena..mai ales knd in cazul de fatza exista un potential foarte mare.. si e parerea mea pe care nu trebuie sa o ataci tu pentru k nu este un forum de atacat unul pe celalalt (sper).. e un forum pe care se discuta civilizat..

 

daca ai cumva ceva de spus in contradictoriu te rog spune-o intr-un mod matur si civilizat fara a te lua de o trupa care nu are legatura cu subiectul de fatza!!!

eu nu vreau sa fie din trupele astea de copii, doar o imagine k au 11-12 ani si tin niste instrumente.. hai sa facem o legatura intre ei sa sune legat.. fara sa-ti deranjeze urekea..

 

pentru k o zic inca o data este un potential maxim si e pacat sa o facem in stil romanesc si anume SUPERFICIAL..

 

multumesc :)

 

:)

nimeni nu te-a pus sa-i asculti... cred ca daca te deranjeaza si iti deranjeaza urechea 'dragule' poti sa asculti altceva......

copiii sunt demn de admirat si . !! nu s-au descurcat bine la primul concert...??!?!?! asta e se vor descurca foarte bine la al doilea....

SO ROCK ON KIDS.....

 

revenind...... ce cantai la 12 ani??? ahhh scuze..... cantai ceva la 12 ani??????? :)

 

asadar sa ne vedem fiecare de oile noastre..... cine are.... cine nu............ c'est la vie.............

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

FF mrf. Imi place mult, sunteti o trupa cu potential. Mai multa grija la benduri insa, trebuiesc doar exersate.

 

Am si eu o intrebare: cum obtineti concerte? cine va reprezinta? Noi trebuie sa asteptam sa ne bage tipu care are grija de studio prin tot felu de cluburi de metal. Cum facem si noi sa cantam in locuri mai de rock/blues?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
FF mrf. Imi place mult, sunteti o trupa cu potential. Mai multa grija la benduri insa, trebuiesc doar exersate.

 

Am si eu o intrebare: cum obtineti concerte? cine va reprezinta? Noi trebuie sa asteptam sa ne bage tipu care are grija de studio prin tot felu de cluburi de metal. Cum facem si noi sa cantam in locuri mai de rock/blues?

 

 

Pai...vorbiti cu oficialii cluburilor de profil. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

am absentat cam mult de pe forum...i soweee. Deh...colocvii...mancare....sesiune...mancare...examene...macare. dati-mi voie sa-mi exprim si eu parerea.

multe de spus..nici nu stiu de unde sa incep.

 

felicitari trupei Phenomen On! merita tot respectul pentru ceea ce fac si mai ales pentru ceea ce au de gand sa faca, in cazul in care au palnuri mari. insa ma cam indoiesc de faptul ca aceste planuri nu exista, din moment ce copiii sunt inscrisi la o scoala de muzica (?) -din cate am inteles-...frumos mod de a petrece timpul liber (si nu numai) la o varsta asa frageda. spunea cineva mai sus ca ar fi bine sa faca si un sport ceva...just, dar daca copiilor le place mai mult sa cante si gasesc relaxare in asta, toate bune si frumoase....sa nu uitam ca majoritatea tineretului din ziua de azi petrece mai mult timp in fata calculatorului si prin mall-uri...in fine...asta e cu totul si cu totul alta problema

oricum, felicitari si printilor pentru sprijinul acordat.

 

nu prea imi place mie sa critic, dar, asta e...fiecare sut in fund = un pas inainte (tin sa reamintesc tuturor ca aceasta este parerea mea, total lipsita de rautate, si nicidecum un atac la adresa trupei, sau a celor care au mi lasat commenturi mai sus). voi incepe prin a va spune ca in momentul in care v-ati urcat pe scena, sunteti vazuti in primul rand ca o trupa/formatie si abia in al doilea rand ca o "trupa/formatie de copii"; mai pe scurt: faptul ca aveti o varsta asa frageda nu reprezinta o scuza pentru felul in care interpretati piesele. incercati sa va legati mai mult...am observat o oarecare lipsa de comunicare intre voi; este foarte important sa va cunoasteti cat mai bine ca instrumentisti, sa va intelegeti din priviri. Nu spun ca nu veti talent, ba din contra, aveti talent garla (sa nu mai zic de suportul parintilor), asta e clar, dar fara perseverenta se alege praful din el. Mare grija pe viitor, repetati si repetati piesele pana cand va ies, pana cand sunteti multumiti de ceea ce a iesit in final. Nu va lasati descurajati de diferente de opinii si de vorbe aruncate aiurea in vant...sunt o gramada de astfel de probleme de care va veti lovi, ca vreti, ca nu vreti. important e sa va asteptati si la pareri proaste (intotdeauna vor exista) in aceeasi masura in care va asteptati la pareri bune, si mai ales sa aveti incredere in voi.

 

 

va multumesc pentru atentia acordata (aberatiilor mele) si sper sa auzim numai de bine pe viitor. inca o data va felicit, si mult succes!

theo :)

Link to comment
Share on other sites

am absentat cam mult de pe forum...i soweee. Deh...colocvii...mancare....sesiune...mancare...examene...macare. dati-mi voie sa-mi exprim si eu parerea.

multe de spus..nici nu stiu de unde sa incep.

 

felicitari trupei Phenomen On! merita tot respectul pentru ceea ce fac si mai ales pentru ceea ce au de gand sa faca, in cazul in care au palnuri mari. insa ma cam indoiesc de faptul ca aceste planuri nu exista, din moment ce copiii sunt inscrisi la o scoala de muzica (?) -din cate am inteles-...frumos mod de a petrece timpul liber (si nu numai) la o varsta asa frageda. spunea cineva mai sus ca ar fi bine sa faca si un sport ceva...just, dar daca copiilor le place mai mult sa cante si gasesc relaxare in asta, toate bune si frumoase....sa nu uitam ca majoritatea tineretului din ziua de azi petrece mai mult timp in fata calculatorului si prin mall-uri...in fine...asta e cu totul si cu totul alta problema

oricum, felicitari si printilor pentru sprijinul acordat.

 

nu prea imi place mie sa critic, dar, asta e...fiecare sut in fund = un pas inainte (tin sa reamintesc tuturor ca aceasta este parerea mea, total lipsita de rautate, si nicidecum un atac la adresa trupei, sau a celor care au mi lasat commenturi mai sus). voi incepe prin a va spune ca in momentul in care v-ati urcat pe scena, sunteti vazuti in primul rand ca o trupa/formatie si abia in al doilea rand ca o "trupa/formatie de copii"; mai pe scurt: faptul ca aveti o varsta asa frageda nu reprezinta o scuza pentru felul in care interpretati piesele. incercati sa va legati mai mult...am observat o oarecare lipsa de comunicare intre voi; este foarte important sa va cunoasteti cat mai bine ca instrumentisti, sa va intelegeti din priviri. Nu spun ca nu veti talent, ba din contra, aveti talent garla (sa nu mai zic de suportul parintilor), asta e clar, dar fara perseverenta se alege praful din el. Mare grija pe viitor, repetati si repetati piesele pana cand va ies, pana cand sunteti multumiti de ceea ce a iesit in final. Nu va lasati descurajati de diferente de opinii si de vorbe aruncate aiurea in vant...sunt o gramada de astfel de probleme de care va veti lovi, ca vreti, ca nu vreti. important e sa va asteptati si la pareri proaste (intotdeauna vor exista) in aceeasi masura in care va asteptati la pareri bune, si mai ales sa aveti incredere in voi.

 

 

va multumesc pentru atentia acordata (aberatiilor mele) si sper sa auzim numai de bine pe viitor. inca o data va felicit, si mult succes!

theo :)

Multumesc mult in numele copiilor. O parere pertinenta este oricand bine venita. Sustinere o sa aiba cat doresc ei. De muncit, muncesc cu entuziasm. Ca si noi, si copiii sunt constienti de faptul ca mai este mult de lucru la munca in echipa. Multumim mult pentru tot,

Link to comment
Share on other sites

ba, mijto rau :)

da' imi place tobaru' de ma cac pe mine ... BESTIAL

fara suparare, mie mi se pare ca promite cel mai mult....

 

BAFTA BA COPII...SI MULT SUCCES :)

 

PS chitaristule, ba blackmore in devenire, mai ai de lucru (da' nu mi-o lua in nume de rau - ti-as spune ca e ok, da nu vreau sa ti-o iei in cap - mai bine zic din manolovici - exersati, exersati,exersati

 

Tobarul, Iulian te saluta si te respecta. Toata trupa a luat ceea ce este mai bun din acest sfat. Cu multumiri si mare respect!

Edited by tatal
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.