www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

White River Rock Festival


Guest CoolRock
 Share

Recommended Posts

Guest CoolRock

Dupa o lunga perioada de timp reluam concertele in RESITA. :)

 

In data de 15-16 iunie am placerea sa va invit la a 2-a editie a festivalului White River Rock Festival ce va avea loc in acest an la Raul Alb (pe drumul spre Lacul Secu, la 15 km de Resita)

 

Cei interesati de acest festival trebuie sa stie ca:

- sunt locuri de cazare acolo - 50 locuri pe zi la pretul de 24 lei/pers/zi

- masa se poate asigura acolo - 100 locuri la pretul de 16 lei/3mese/zi

- pt. cei care vor sa vina cu cortul - camparea este gratuita

 

Intrarea la concert : 5 lei/zi

 

Trupele participante: Celelate Cuvinte, Luna Amara, Trooper, Thunderstorm, Magica, Tiarra, Bio, Voodoo, Blind Spirits

 

Organizatorul principal al acestui eveniment este Ovidiu Rosu, sunetistul grupului Celelate Cuvinte!

post-545-1180096546_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Misto lineup! Pacat totusi ca e in stresiune si Resita nu e asa de aproape de Bucuresti :)

Bafta cu organizarea! :)

 

 

Haideti bre la concert ! :(

Eu, spre rusinea mea, nu am mai vazut Celelalte Cuvinte de mii de ani si sunt convins ca multi de pe forum nici macar nu au auzit de aceasta trupa care a inspirat pe multi dintre noi de-alungul anilor... :)

 

Breazu rulllss.. am invatat multe de la el in adolescenta... B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:( Multumim domnului Ovidiu Rosu, care pe langa faptul ca organizeaza acest eveniment, s-a ocupat si de transportul de la Resita la Raul Alb. Autobuzele vor pleca vineri 15 si sambata 16, din Muncitoresc (locul unde intorc tramvaiele), de la orele 12, 15, 17 si 19. Pentru fanii rock, pentru cei care merg la festival pretul unui bilet de autobuz este de 1 ron :) , va sugeram asadar sa precizati unde mergeti (ca sa nu va ia mai multi bani) si ar fi indicat sa aveti si un fluturas cu WHITE RIVER ROCK FESTIVAL la indemana (din acelasi motiv).

VA ASTEPTAM!!! :)

 

Telefoanele mobile nu au semnal acolo, dar exista un telefon public pe care il puteti folosi daca aveti cartele.

Numerele de telefon de la tabara, unde puteti cere informatii suplimentare sunt : 0255 222638 si 0255 209182.

 

Daca aveti intrebari, pana vineri dimineata puteti suna si la: 0721212949 sau 0749022878. :)

Edited by tane
Link to comment
Share on other sites

Tocmai am ajuns acasa, si tin sa spun celor care au ratat acest festival ca au pierdut mult.Atmosfera super, organizare super, si cu aceasta ocazie tin sa multumesc si sa felicit atat organizatorii cat si voluntarii pentru cat de mult si-au dat silinta ca totul sa fie bine.Si a fost.Felicitari tuturor trupelor care au cantat si sa ne auzim cu bine.

 

@Glass Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

fuck yeah! o iesit uber!!!...cand am ajuns acolo si am vazut ce potop incepuse ma gandeam ca all is lost si ca n-o sa mai vina nimeni etc etc...pan la urma vremea s-a dres, boboru rochist a venit si cantarea a decurs cum trebe...mii de multumiri celor care s-au ocupat de organizarea evenimentului, a fost de nota 10 totul, niste oameni super...publicul also ff primitor si deschis...felicitari si trupelor care au prestat, au facut-o ff bine toate!

 

...in concluzie, white river, un loc in care m-as duce oricand cu maxima placere :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry ca nu am mai putut ajunge dar programul Sandei m-a dat peste cap complet... (mdeh, serviul, e asistent medical, ture, etc)Pana la urma am reusit sa plecam din Bucuresti si sa uitam un pic de forfota si de praf, dar nu catre Resita ci catre Pestera Dambovicioara unde pentru prima data a ajuns si 'al mai mic dintre Scantei.. :) In alta ordine de idei.. imi pare bine ca v-ati simtit... BINE ! Patru sau cinci dintre trupele care au prestat la Raul Alb au ajuns la recomandarea mea si asta nu poate decat sa ma bucure... :)

 

Poze, ceva... ? :)

Link to comment
Share on other sites

Noi am fost pentru a doua oara la Resita, si ca si prima data ne-am simtit excelent. Locatia superba, instalatia de sunet cu mult peste media festivalurilor din tara. Din pacate in ziua in care am cintat noi a cam plouat, ceea ce a facut sa nu fie foarte multa lume. Oricum eu zic ca a fost ff reusit.

 

Desi e FOARTE departe, asta e un loc in care as reveni oricind cu placere !

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Am ajuns si eu in tara si cu parere de rau o spun ca nu am ajuns la festival .

 

Vreau sa multumesc tuturor formatiilor participante. Sper ca toata lumea s-a simtit foarte bine si vor mai reveni si cu alte ocazii. Am sa incerc sa fac rost de mai multe poze si am sa le postez. Daca mai sunt si altii care mai au poze le pot posta fara probleme. Speram sa mai putem organiza si alte evenimente la Resita, unde vad ca incepe incet sa se miste treaba si sa se asculte din ce in ce mai mult rock.

 

 

Ma bucur ca a iesit bine si multumesc tuturor pt. participare, pt. ajutor si pt. suport !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest WarSong

a fost bestial! multumim pentru sansa de a participa. traiasca resitenii cu peturi!

PS. fuarte tare Voodoo, frate! tre sa bem o bere... neaparat!

Link to comment
Share on other sites

Noi am fost pentru a doua oara la Resita, si ca si prima data ne-am simtit excelent. Locatia superba, instalatia de sunet cu mult peste media festivalurilor din tara. Din pacate in ziua in care am cintat noi a cam plouat, ceea ce a facut sa nu fie foarte multa lume. Oricum eu zic ca a fost ff reusit.

 

Desi e FOARTE departe, asta e un loc in care as reveni oricind cu placere !

Vorbele astea ma fac mandru ca sant resitean. :)

Sa speram ca veti reveni si la anu. Prima editie la care am fost era parca prin '96 dupa care s-a intrerupt din mai multe motive si a fost reluata anu trecut dar s-a tinut in Resita. :)

Oricum e un loc frumos la Raul Alb dar asta e numai o mica parte din frumusetile zonelor din imprejurimile Resitei. Ne mai laudam cu : Muntele Semenic, Lacul Trei Ape (la poalele Semenicului); Cheile Carasului; Cheile Nerei cu vestita Beiusnita (Ochiul Beiului); o gramada de pesteri; canioane si pereti de catarat; ape cu pastrav...Sa mai continui ? :( .Asa ca veniti fratilor cat mai des in vacante, concedii,etc la cat mai multe festivaluri ca aveti ce vedea!

Va asteptam pe toti si sper sa nu fiu acuzat de propaganda turistica... :)

Link to comment
Share on other sites

Warsong, multumim pentru laude!! Din pacate nu le pot intoarce pt ca n-am fost in ziua in care ati fost voi :) Dar cu prima ocazie voi fi la un concert!

In ceea ce priveste zona, acum lasind la o parte orice gluma, este absolut sublim. Sint putine locuri in tara asta (pe care am vazut-o destul de mult) care sa imi fi placut asa. Ma gindesc foarte serios sa imi petrec citeva zile de vacanta acolo. BTW, recomandati-mi un loc misto, eventual si cu cazare mai "spalata", daca e si cu posibilitate de piscina/lac e perfect. Scuze pt offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

John, nu stiam ca ai fost la prima editie (a fost in 1997, nu in 1996). A fost tare misto editia aia, pentru mine mai ales :(

Imi place de tine ca ai uitat de satul Valiug, cu minunatul sau lac de la Crivaia, "Marea Neagra" a Banatului! :)

Asa-i Toni , mersi de corectare... :)

A...am uitat si de Breazova! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.