www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dimebag De La Pantera - Ce Distors Folosea?


Guest danndann
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu
dimebag nu folosea pedala ci distorsul din amp

 

ca tot veni vorba de dimebag...are cineva sau a incercat cineva vre-o chitara Dean?

din cate am auzit eu cica isi fac banii...

Link to comment
Share on other sites

anghelescu : de la cine ai auzit?

 

de ce intreb: se pare ca music123.com face livrari in romania

pe site-ul ala am gasit la dean niste chitari frumusele (mahon,set-neck,etc) pe la 7-800$ + taxe de transport in jur de 60$ = mult mai ieftin decat in europa

treaba e ca reclama e sufletul comertului, da' comertu' ... :)

 

parca era cineva de la iasi care avea asa ceva...ceva pareri?

Link to comment
Share on other sites

anghelescu : de la cine ai auzit?

 

de ce intreb: se pare ca music123.com face livrari in romania

pe site-ul ala am gasit la dean niste chitari frumusele (mahon,set-neck,etc) pe la 7-800$ + taxe de transport in jur de 60$ = mult mai ieftin decat in europa

treaba e ca reclama e sufletul comertului, da' comertu' ... :)

 

parca era cineva de la iasi care avea asa ceva...ceva pareri?

 

ai grija...daca ar fi asa toata lumea si-ar lua gibsoane din state. transportul este MULT mai scump

Link to comment
Share on other sites

hai sa nu mai vorbim ca ma apuca dracii :) poate ne lamuresc baietii care ziceau pe aici ca aduc scule din state

 

revenind la subiectul anterior...pareri AVIZATE despre chitarile dean?

 

radu i: ala e un whammy de la digitech

un wah din ala dimebag signature - ala cu cfh pe el

un mxr wylde - ca sa dea mai cu hotarare in krankenstein

si un wah sau un expression da' nu-mi dau seama din poza

Link to comment
Share on other sites

hai sa nu mai vorbim ca ma apuca dracii :) poate ne lamuresc baietii care ziceau pe aici ca aduc scule din state

 

revenind la subiectul anterior...pareri AVIZATE despre chitarile dean?

 

radu i: ala e un whammy de la digitech

un wah din ala dimebag signature - ala cu cfh pe el

un mxr wylde - ca sa dea mai cu hotarare in krankenstein

si un wah sau un expression da' nu-mi dau seama din poza

 

ala e volume.

In poza aia, dime folosea inca randall warhead, insa a folosit-o si cu krank.

Link to comment
Share on other sites

daca tipu ala lordC era mare fan pantera, si nu mare fan DT, acuma se gasea in desert un topic "Brub nu stie sa cante" si te facea cu ou si cu otet timp de cativa ani B)

 

 

:) :) noroc ca il cunosc si stie ca ii rup capu :( si il pun sa imi dea si bere

 

hai bah ionut ca glumesc :)...

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru
anghelescu : de la cine ai auzit?

 

de ce intreb: se pare ca music123.com face livrari in romania

pe site-ul ala am gasit la dean niste chitari frumusele (mahon,set-neck,etc) pe la 7-800$ + taxe de transport in jur de 60$ = mult mai ieftin decat in europa

treaba e ca reclama e sufletul comertului, da' comertu' ... :)

 

parca era cineva de la iasi care avea asa ceva...ceva pareri?

 

Costul transportului variaza in functie de tipul acestuia(UPS,Standard International ,etc..)

De la Dean cel mai recent am probat signature-ul lui Dimebag ,finish foarte bun,calitate destul de superioara pentru pretul la care e scoasa pe piata.

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu
hai sa nu mai vorbim ca ma apuca dracii :) poate ne lamuresc baietii care ziceau pe aici ca aduc scule din state

 

 

cu transportul ai 2 variante: USPS parcel post sau ceva de genu UPS, FedEx, etc.

- la UPS, Fedex, DHL, etc, preturile sa trimiti o chitara pot sa sara bine de 3-400$

- cu USPS Parcel post, vine cam in jur de 60$, mai pui vreo 10 sau chiar mai putin si ai si asigurare. sa ajunga la noi dureaza cam 2 saptamani.

chiar azi i-am trimis unui prieten un Fender Telecaster Blackout HH si m-a costat 54$;

problemele cu USPS sunt doar de marime: limita 106 cm lungime si 200cm lungime + 2 x (latime+adancime)

cu vama nu stiu exact care e faza. i-am trimis anu asta fratelui meu un Schecter Hellraiser (posta a costat cam 80$ cu tot cu hardcase si asigurare). Desi am declarat valoarea chitarii pe formulare, idiotii de la vama au evaluat-o la 200 RON (valoarea chitarii, nu a taxei). LOL. Cred ca daca cel ce trimite declara ca ceea ce trimite e CADOU, atunci mi se pare ca nu se percep taxe vamale. Dar s-ar putea sa ma insel. (Daca chitara o aduce cineva personal, atunci nu plateste deloc).

chestia urata e ca nu poti trimite basi prin USPS (sa fie ieftin), finca sar de 106 cm. Eu am avut noroc ca amandoi basii mei sunt bolt-on si i-am putut desface sa nu fie asa lungi. :)

cu celelalte servicii (nu USPS parcel), dupa cum ziceam, tarifele sunt enorme. nu se merita nici macar pt chitari extrem de scumpe. daca trimiti un bass mai maricel poate ajunge si la 700$.

 

moaaama ce offtopic a fost asta :)

Edited by gogu
Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
la inceputurile carierei ... dupa aia avea bani si si-a luat bideu !!!

 

si crezi ca il cara cu el in turneu? hartia igienica e baza, sau ziarele in cel mai rau caz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.