www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sing = Chord


Lucidwt200

Recommended Posts

Oameni buni iar va deranjez :).Poate va intereseaza si pe voi,am nevoie de un program(iarasi) care sa fie ceva de genul sa cant la microfon si programul sa imi spuna in ce gama am cantat,sa imi dea acordul dupa cum am cantat etc.Deci eu sa cant si el sa imi dea tot tabul la ce am cantat.EXISTA? I NEED IT.Mersi Mult,scuze de deranj :)

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni iar va deranjez :) .Poate va intereseaza si pe voi,am nevoie de un program(iarasi) care sa fie ceva de genul sa cant la microfon si programul sa imi spuna in ce gama am cantat,sa imi dea acordul dupa cum am cantat etc.Deci eu sa cant si el sa imi dea tot tabul la ce am cantat.EXISTA? I NEED IT.Mersi Mult,scuze de deranj :)

 

 

s-ar parea ca exageram in a vrea totul "pe tava" .Oameni buni ,era o vreme cand nu prea se auzise de tabulaturi ,ne scoteam singuri acordurile, si se canta totusi .

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni iar va deranjez :).Poate va intereseaza si pe voi,am nevoie de un program(iarasi) care sa fie ceva de genul sa cant la microfon si programul sa imi spuna in ce gama am cantat,sa imi dea acordul dupa cum am cantat etc.Deci eu sa cant si el sa imi dea tot tabul la ce am cantat.EXISTA? I NEED IT.Mersi Mult,scuze de deranj :)

si eu as vrea un program care sa compuna singuri melodia, si unu care sa scrie versurile :)

Link to comment
Share on other sites

parca era band in a box(ceva de genu scriai o melodie si iti dadea linia de bas, tobe sau ceva pe baza mel aleia) nu bag mana in foc, nici nu am gasit programu in cauza..

 

sau ai putea sa iti iei un guitar tuner si sa canti acolo, vezi ce note sunt si ti le notezi. dupa aia le bagi in guitar pro si vezi gama. acordu il faci pe baza notelor(ex. canti sol, bagi acordu sol)

 

100% Mura in Gura nu gasesti, asta e clar, trebuie sa inveti macar armonia de baza

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Oameni buni iar va deranjez :).Poate va intereseaza si pe voi,am nevoie de un program(iarasi) care sa fie ceva de genul sa cant la microfon si programul sa imi spuna in ce gama am cantat,sa imi dea acordul dupa cum am cantat etc.Deci eu sa cant si el sa imi dea tot tabul la ce am cantat.EXISTA? I NEED IT.Mersi Mult,scuze de deranj :)

Am observat si in alte topicuri ale tale, tu cauti scurtaturi la facut(invatat) muzica,pot doar sa iti spun ca iti pierzi vremea.Citeste, cauta, pune mana pe chitara, cauta un profesor,doi ,si in cativa ani ai sa poti face ceea ce vrei tu.Wake up!!!!

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni iar va deranjez :).Poate va intereseaza si pe voi,am nevoie de un program(iarasi) care sa fie ceva de genul sa cant la microfon si programul sa imi spuna in ce gama am cantat,sa imi dea acordul dupa cum am cantat etc.Deci eu sa cant si el sa imi dea tot tabul la ce am cantat.EXISTA? I NEED IT.Mersi Mult,scuze de deranj :)

exista

 

dar tot tu trebuie sa cunosti otzara muzica

 

aceste programe sunt ptr a usura munca , sa creasca viteza de lucru ...

 

tot tu trebuie sa alegi ce vrei de fapt si sa reglezi setarile dupa , gama , moduri, structuri,genuri,stiluri.

 

Composer ..sau ...Midi Composer ......e unul din programele simple , mai de amatorii , ce transforma in midi cea ce inregistrezi , apoi cu materialul midi poti sa folsesti alte programe ce te ajuta sa finalizezi munca.

 

cu tab-urile e mai nasol tot ce am vazut scrie taburi cam aiurea , pozitii imposibile de executat , nu au implementat algoritmul de tehnica posibila ptr cantat la chitara ... dear precis sunt si programe mai complexe ce se apropie de realitate..

 

e cam greu cu armonizarea , dupa cum vei canta tu, vei obtine multe variante simai multe game posibile precum si armonii de toate felurile ( deoarece nu stii ce sa canti , cantand la nimereala vei obtine o groaza de variante ) , de unde stii ce este ok si ce nu ?

 

Aceste programe te lasa sa faci ce vrei tu , dar tu trebuie sa dai limitele ...sa dai tempoul, sa alegi gama , modul ,stilul , structura , genul ...etc ...si sa auzi daca nu iese ceva groaznic si disonant din cauza seterilor gresite.

 

ti s-a mentionat Band in a Box , si mai este JammerPro , amandioua sunt ptr repetat , exersat ,dar au si optiuni de compozitiie si armonizare , precum si algoritmi de stiluri si genuri , BB are chiar si stiluri personale dupa instrumentisti vestitii .

 

 

trebuie si tu sa cunosti ceva muzica ca sa poti folosi programe din acestea .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.