www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Imi Pot Face O Chitara Electrica?


Guest Mada
 Share

Recommended Posts

Guest Morgan
Intr-o vreme aveau asa ceva jos la Muzica. Daca te intereseaza mergi pe acolo si intrebi.

 

de ce oare am senzatia ca te referi la un kit de carvin? Care oricum e mai scump decat o chitara electrica decenta.

 

@Mada: vrei chitara electrica pentru cantat, in 3 milioane gasesti un bullet la mana a 2-a, garantez ca nu gasesti nimic mai bun la banii aia. Daca vrei neaparat sa o construiesti nu pot decat sa iti urez succes, si sa-ti recomand sa te armezi cu rabdare (and powertools)

Link to comment
Share on other sites

Erm..am aproape 13 ani :)) sunt intr-a sasea.

1. Am inteles ca e foarte greu sa fac o chitara electrica, dar sunt hotarata.

2. Am pe cineva sa ma ajute. De lemn imi face rost bunicul meu si ma ajuta la corp. La partea electronica am 2-3 prieteni care se pricep si ma pot ajuta, apoi mai este si profa de chitara.

3.Multumesc celor care sunt dispusi sa ma ajute. Stiu ca este maret, da' pana la vara, o sa fie cea mai tare chitara electrica de pe forum :) (daca macar o sa se poata canta la ea :)) )

Link to comment
Share on other sites

si grif tot bunicul tau iti face?

doze...prietenii tai?

 

fii fata desteapta si cumpara la mana a doua o chitara care macar canta

cat de haotarata ai fi tu cu bunicul si prietenii tai, tot n-o sa-ti iasa decat o gramada de lemne.

 

faci cum vrei, doar tu arunci bani pe fereastra

 

 

asta era punctul 9.

 

Un Paste Fericit!!

Link to comment
Share on other sites

10. Se pare ca o sa fac rost de o chitara de la o prietena, insa trebuie reconditionata :):)

Edited by Mada
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

13( :) ). a...ce bine ca te-ai trezit la realitate mada.... deci..nu ma apuc sa zic cele "enshpe" mii de motive... dar sa construiesti o chitara in primul rand nu inseamna FUN..clar...si nu e ceva de genu "wow...hai sa construim chitare... " deci nu sunt rau dar pun pariu ca nu o terminai si daca o terminai era o gramada de lemne si metal :)

 

 

....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest sega2009

Si eu as vrea sa-mi fac una dar nush cum sa leg dozele de placa de sunet

Pot sa fac rost de lemn

Corpul ma ajuta tata care e un fel de tamplar(el nu e,dar are toate sculele ce trebuiesc)

Gatul am sal cumpar si mai am corzile care pot sa le imprumut si daca iese bine placa de sunet cumpar unele noi,va rog ajutor

A si sunt baiat si e si mai usor

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.

Sincer, cred ca cel mai bine isi poate da cu parerea userul Sthell, parca el si-a facut chitara singur. Daca gresesc sa ma corecteze cineva.

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo

nu cred ca ar putea construi cineva un instrument despre care nu stii mai mult decat cum arata...daca nu ai macar un an experienta cu chitara electrica..sa afli cum functioneaza..nu ai sanse sa scoti mai mult decat o bucata de lemne cu cateva sarme...

 

iti iei o chitara mult mai buna cu banii pe care i-ai da sa construiesti acea chitara(asta in cazul in care nu esti un lutier/persoana care a facut mai multe chitari incat stie unde trebuie sa fie foarte atent..si alte lucruri)....

 

cu banii pe care vreti sa-i folositi sa construiti chitara, cumparati una gata...si nu spuneti cum a spus mada (acum 2 ani :)) ) ca nu poate strange bani..asta inseamna ca nu iti doresti cu adevarat o chitara...daca nu esti in stara sa strangi bani sa iei una...fii sigur ca nu vei fi in stare nici sa construiesti una...nu bati din palme si gata..chitara e construita...

 

P.S.: as vrea sa vad o fata cu smirghel in mana in timp ce incearca sa dea forma unei chitari :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.