www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rg 320 Fm


bolly
 Share

Recommended Posts

sal all.are cineva chitara asta?..io as vrea s-o cumpar si vroiam un sfat..numai pareri avizate pls:))

 

 

Am avut-o eu ... si sfatul este: NU O CUMPARA! Cate probleme am avut cu ea, daca o mai tineam o luna imi iesea par alb, sa nu mai vorbim de cati bani am bagat in ea.

Poate am avut eu ghinion, dar floyd-ul era de cel mai mare *****, nu tinea acordatura DELOC! Si a fost setata de un lutier!

Mai bine i-ati ceva la mana a 2a dar mai bun. Iti recomand sa nu pui mana pe nimic made in China, Corea, Indonezia sau pe unde boala le mai fac. Go for Japan/USA ...

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx
sal all.are cineva chitara asta?..io as vrea s-o cumpar si vroiam un sfat..numai pareri avizate pls:))

poti sa incerci sa te uiti si la jacksonuri sunt unele cu duncan designed, poate o sa-ti placa, sunt mult mai bune ca ibanezurile ieftine

Link to comment
Share on other sites

10x guys..io chiar eram super incantat de ea si chiar chitit sa o cumpar..sincer!cat despre floydu ala al ei ..edge pro III..e cam cel mai rasarit in pric range_u meu(300-500 euro).jacksonurile sincer nu prea ma incanta ..nu am avut niciodata jackson da am pus mana pe cateva si nush...parca tot la ibanez trag:))ma bate gandu sa incerc un aria mac 57..e tot cu design de duncan si e ieftina..950 ron..da iar aceeasi poveste..nu stiu cam cat de buna e.stiu p cineva cu un mac 50 si nu a avut nicio problema cu ea..o are cam de o juma de an.alte recomandari din sfera rg daca mai are cineva sunt mai mult decat binevenite:)

Link to comment
Share on other sites

stai sa ne intelegem..vreo ceva cu floyd..asa dau jos tremolo de la grxu meu si nu mai am nici o problema cu dezacordaju...ar mai fi rg 350 si 370 din astea 2 as avea de ales dc 320 e proasta..desi nu vad alea dc ar fi mai bune:)).sincer daca e mi-as lua un jem ca al tau da nah:((.d cumparat fara sa pun mana nu se pune problema normal

Link to comment
Share on other sites

stai sa ne intelegem..vreo ceva cu floyd..asa dau jos tremolo de la grxu meu si nu mai am nici o problema cu dezacordaju...ar mai fi rg 350 si 370 din astea 2 as avea de ales dc 320 e proasta..desi nu vad alea dc ar fi mai bune:)).sincer daca e mi-as lua un jem ca al tau da nah:((.d cumparat fara sa pun mana nu se pune problema normal

 

De RG350/370 am auzit tot felul de pareri ... care se plangea care era super multumit ... nu stiu ce sa-ti zic aici ... oricum vezi poate ai noroc si gasesti un RG550 la mana a 2a ...

Link to comment
Share on other sites

O chitara cu floyd sub 1000 euro este de regula un blestem. Recomand totusi jacksonurile, zile trecute am incercat unul si am fost placut impresionat.

 

Not really ... am cumparat pt. un prieten un RG550, din '95, made in Japan la 350 euro, si tine acordatura bestial de tot. O chitara cu floyd coreana e un blestem.

Link to comment
Share on other sites

stai sa ne intelegem..vreo ceva cu floyd..asa dau jos tremolo de la grxu meu si nu mai am nici o problema cu dezacordaju...ar mai fi rg 350 si 370 din astea 2 as avea de ales dc 320 e proasta..desi nu vad alea dc ar fi mai bune:)).sincer daca e mi-as lua un jem ca al tau da nah:((.d cumparat fara sa pun mana nu se pune problema normal

Ma mira sa vad cum se plang unii de rg-uri. Am seria 370b si nu am nici un fel de probleme cu floyd-ul. Poate alti sunt mai ghinionisti... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest Brainwasher Vlad

cea ma teapana chitara ibanez mi se par jem - urile si ibanez rg 321 ...rg 321 cu un SD invader p bridge iti pune in cur orice chitara...t asigur...fixed bridge...mahon....si are un sustain dat dracu d t lasa masca...iti recomand cu toata caldura un rg 321 si ii pui un SD invader p bridge...

Link to comment
Share on other sites

vere deci nu-i adevarat..cand vazui topicu nu-mi veni sa cred :)

primu meu post pe rgc..primul meu topic..aparute din senin dupa aproape un an.pai domnu brainwasher..daca te uiti matale..acuma no offence..da ultimu post era al meu si era de pe 4 aprilie domne..anu trecut.

sa nu mai zic nimic de continutul postului tau ...ca a zis cosu..

acu recitind posturile vad ca-mi aruncase si geiger un flame ..total gratuit..bine ca mi-a scapat atunci :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.