www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantece pentru fete ...


Guest Razvan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Intro G-D-Em-C de doua ori parca :)

 

[G]N-ai cum sa lasi cum sa uiti ,[D]totul in noapte

[Em]Oricat ti-ar parea [C]de usor...

[G]Stinge o stea si ramai [D]pe sub ploape,

[Em]stinge si luna amara [C]cu un noooorr

 

si asa mai departe.. soloul nu-l stiu plus ca e greu.. iar in rest mai e ceva pe acolo dar nu stiu exact.. dar asta e baza de restu iti dai tu seama..

P.S. sper sa nu fie greseli, dar daca sunt le corectam :)

Have phun

Link to comment
Share on other sites

ei my dear friend.. la partea de electrica n-am nici o idee.. mai stiu doar ca la solo pe fundal e o chitara care canta acordurile astea... si am uitat sa pun acordurile pe refren :)

so here it is

[G]Rosu aprins coloreaza-mi [C]tacerea

 

[Em]Rosu aprins pe-un suras ce s-[C]a stins

 

[G]Rosu aprins sa-mi ascunda [C]durerea

[F]In noapte ma [Am]pierd

Cu noaptea te iert...

asa si apoi my friend mi-a scris ceva aci dar nu stiu cand vine.. sau o fi partea de electrica nu stiu... dar e asa: C B A# A

so mai mult de atat nu stiu.. dar te lamuresti matale ... si inca ceva.. daca nu e greu solo-ul fa-i si tu un tab in ceva ... mersi

Link to comment
Share on other sites

pai ..da, in primul rand daca chiar vrei sa innebunesti o gagici trebe sa ai o electrica si sa bagi solo cu sentiment..dar daca aveti o acustica ca mine....io zic ca tare , si prinde la gagici bine ( asta daca iti iese misto la voce) - Conexiuni -Tu, suna chiar misto si e d sentiment.....tot asa e Hrusca-Vara promisa ( sa nu credeti ca e vreun colind :) )

..Tapinarii mai au unele dragute ( versuri misto care prind) ...Sfarsit si inceput d lumi" , "Tatuaj"......dar oricum ...sa tine-ti mine....important e sa ajungeti sa convingeti o fata sa vina la voi acasa ...normal ca le promiteti ca o sa le cantati....difera doar corzile :))

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Si daca vreti sa impresionati mama fetei cantati-i Mama said (dar si cu voce), va imaginati ce impact o sa aiba asupra fetei? Daca ati vrajit-o pe mama apai pe fiica o sa fie floare la ureche :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest rhcp_guitarist

Nu vreau sa par cine stie,dar mie mi-ar canta cineva un cantec din inima,as fi lesinata!! e adevarat ca nu poti f*** a dog,decat la katerinca.ar suna intr-adevar misto "rosu aprins "...:) sau "under the bridge" sau "drive"......

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eeeee si tu cearny.acu sa nu va imaginati ca daca imi cantati mi minor,o sa lesin.am vrut sa va zic ca eu apreciez gestul acelui baiat ca macar s-a straduit. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Off-topic:Doamne fereste,nu poate o fata sa zica ceva ca si va luati de ea.de ce luati tot ad literum?ma rog,daca asa vreti,asta e.fine with me! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest forestierul
Bai cum de-am uitat de Little Wing? :)

 

OT: Haidi bai, era un mic misto gratuit si inofensiv. Promit sa nu mai fac... pana data viitoare :)

 

OT: cearny, OT e On Topic, sau Off Topic? :)

Link to comment
Share on other sites

Fetele au pus foarte bine punctul pe I. Orice ai canta, canta cu feeling (sau prefa-te daca e ceva absolut banal :) )

 

Si eu la inceput cantam fetelor. Acum nu mi se mai pare asa stralucita ideea asta :) Sa incerci sa impresionezi fetele cu ceva? De ce? Ca sa obtii ce? M-as simti ca si cum le-as manipula. E ca si cum as plati consumatia, dar sa nu o dam in diverse :)

 

Evident ca nu zic sa nu cantati cand sunt fete. Cantati cand va vine voua, daca sunt fete sau nu.

 

I alta ordine de idei, daca vreti ca femeile sa va cada in brate si sa va vrea mai mult decat le vreti voi pe ele duceti-va pe

 

www.academianoastra.go.ro

 

nothing

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
OT: Haidi bai, era un mic misto gratuit si inofensiv. Promit sa nu mai fac... pana data viitoare :o

 

Off-topic:Mi-am dat si eu seama,d'oh! ;) am un mic obicei,de a mai dramatiza. B) astept urmatorul 'shto! :) (ce ador smile-ul asta :):):( )

Link to comment
Share on other sites

Led Zeppelin: Babe I'm gonna live ya!!!!  :)

intr-adevar, o melodie marfa, dar, daca nu esti cu ea si vrei sa fii cu ea, nu ii canta melodia asta (decat daca nu stie engleaz), sau cant-o, dar fara voce :). lol, oricum, e o melodie marfa.

Nirvana - Where Did You Sleep Last Night e o melodie marfa, care merge :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Oricum, ca sa iti iasa Baby I'm gonna leave you tre sa ai o voce mei mult decat decenta :) Dar daca vrei s-o canti unei fete doar pe chitara merge :)

Link to comment
Share on other sites

...hai ma....voi nu stiti meserie :);) .....daca vrei sa lesini o fata ii canti soudtrack-u de la desperado(pe o chitara...asa cum suna)......eu zic ca prinde bine ...daca mai bagi si la voceee....si daca tot nu lesina ii dai un grif peste ceafa si sigur nu se mai ridica :):o

 

depinde si de fata....sunt si unele carora le plac melodiile mai "agresive"....treci si tu prin toate genurile...si vezi cei place...

 

s-acuma ce melodii au avut succes(la fete) :

metallica - nothing else matters....stiiti cum pica...ca mushtele B)

desperado(los lobos - cancio del mariachi...sau whatever)

guns - don't cry-u....sweet child of mine

led zeppelin - stairway to heaven

 

doar atat am incercat.....le-am nimerit din prima :)

 

cine se ofera "cobai" pentru eventuale teste :( ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
s-acuma ce melodii au avut succes(la fete) :

guns - don't cry-u....sweet child of mine

led zeppelin - stairway to heaven

 

La mine decat astea merg... :) (fac misto)

metallica nu prea cred...sunt prea duri pentru majoritatea fetelor pe care le cunosc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan
metallica nu prea cred...sunt prea duri pentru majoritatea fetelor pe care le cunosc.

Hai sa fim seriosi ca mama said da chiar bine pe langa fete si nu e chiar atat de dura, ce fel de rockaritza esti tu daca nu stii baladele de la Metallica? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.