www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Chitaristic La Open Mike


cyfer
 Share

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

;) da domne...............................

burb :) ...................................

mie unul mi-a placut tare mult..........feeling bai baiete................ce inseamna sa vii cu fanii de acasa ;) !

oricum sper sa se repete treaba dar cu mult mai multi participanti!

in rest :(B):):)

(dar un concurs de vocalisti pe cand? :o )

Edited by horica
Link to comment
Share on other sites

Evenimentul a fost distractiv. Cei cu care am vorbit au fost mai mult decât încântați.

 

 

Vlad - Vektor

 

 

Aºteptãm pozele lui Michel sã completeze opiniile. :)

 

Mulțumesc tuturor pentru participare. Astfel de evenimente se vor repeta.

 

:) I got PWNED ! :(

 

Dar nu a aruncat nimeni cu rosii, so i'll do the same again ! :) Go CYFER !

 

Am facut si eu cateva poze cu telefonu, da' nu pot sa le pun acuma ca plec la fac.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm

Salut!

 

Foarte interesant! Aveam si eu o parere mai buna despre mine, dar cand v-am vazut pe voi :)...Ca parere personala si strict subiectiva, mi-a placut mult ilun, as fi vrut ca vlad sa nu se "prosteasca", mi-a placut cum a sunat chitara lui burp, rigoletto probabil ai fost dezavantajat de efectul chitarei tale (mie personal nu prea mi-a placut) improvizatia o fost super ok, cyfer cred ca ai fost "cel mai complex" in improvizatii blues, pentru vektor cred ca s-a gresit stilul. Per total, o seara minunata, m-am distrat de minune, mi-a placut ce am auzit si evident, voi fi si martea viitoare prezent si in asteptare de noi seri de acest gen. Muuuuult suuccess si felicitari participantilor si castigatorului!

 

De aseamenea felicitari tobosarilor si basistilor.(poate ar trebui sa faceti o seara si pentru ei)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Whaddaya mean ? ;) Cred ca am uitat sa spun ca eu habarnuam sa cant ;)

 

But still :) I'll be back !

 

Edit : Eu l'as fi pus pe Vlad cu Rigoletto si pe mine cu Tudor (ilun).

 

Pai cand ai intrat tu pe scena sincer ma asteptam sa vad o improvizatie blues a la malmsteen :) sincer :) Iar habarnuamu mi`i rezervat mie :( asa ca stai la coada B)

Link to comment
Share on other sites

Pai cand ai intrat tu pe scena sincer ma asteptam sa vad o improvizatie blues a la malmsteen, sincer. Iar habarnuamu mi`i rezervat mie asa ca stai la coada

:) asa urat sunt ? :( pai nush ... i'm a metal freak ... :)

 

Cat despre "habar-nu-am-isti", pai se pare ca suntem multi, but no worries, we can share the wine B):)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
rigoletto probabil ai fost dezavantajat de efectul chitarei tale (mie personal nu prea mi-a placut)

Errr nu, efectu era bun, cre'ca mai ciudat a fost ampul in care am cantat vs. Cyfer, adica Crate-ul ala.

 

edit: POSTUL 666 !!! :)

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

Errr nu, efectu era bun, cre'ca mai ciudat a fost ampul in care am cantat vs. Cyfer, adica Crate-ul ala.

 

edit: POSTUL 666 !!! :)

crate-ul ala e inamicul, d-aia am zis ca data viitoare cand o fi de duelat vin cu marshallu ca sa nu mai existe frane in exprimare pentru nimeni care se suie pe scena aia :) ...rigoletto :) si astept sa-mi iau o revansa :(

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
crate-ul ala e inamicul, d-aia am zis ca data viitoare cand o fi de duelat vin cu marshallu ca sa nu mai existe frane in exprimare pentru nimeni care se suie pe scena aia :) ...rigoletto :) si astept sa-mi iau o revansa B)

Any time, any place :(:)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
:) asa urat sunt ? :( pai nush ... i'm a metal freak ... :)

 

Cat despre "habar-nu-am-isti", pai se pare ca suntem multi, but no worries, we can share the wine :o:)

 

 

B) wine...;) tare. Dar, macar am ghicit cu malmsteen, nu? iti place, nu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Dac'ai stii cat il iubesc ...

 

:)

 

Well, nu'i chiar asa de rau de fapt. Adica pot sa ascult Malmsteen fara sa fac spume la gura, dar nu il vanez pe youtube :)

 

 

Si eu il iubesc atat de mult.... :)

Link to comment
Share on other sites

Datã fiind popularitatea concursului, îl repetãm ºi în urmãtoarea ediție de Open Mike, urmând ca acesta sã se desfãºoare ulterior la trei sãptãmâni.

 

Aºtept înscrieri!

Ai auzit Rigoletto? Sã nu te mai înscrii dupã ce prezint deja perechile la microfon :)

 

O sã vin ºi cu niºte reguli de desfãºurare. Le coc acum :)

Link to comment
Share on other sites

REGULI:

 

1 Înscrierile se fac pe RGC sau în Big Mamou. Cei care se înscriu pe RGC for fi avantajați, în sensul cã cei care se înscriu la fața locului ar putea fi nevoiți sã treacã de un tur preliminar în funcție de numãrul concurenților.

Tragerile la sorți le facem la Big Mamou, eu voi stabili capii de serie :)

 

2. Duelul se desfãºoarã în felul urmãtor:

Chitariºtii fac un dialog la început fãrã bas ºi tobe. Apoi, când groove-ul începe, duelul continuã. Dupã ce tobele ºi basul se opresc, aceºtia continuã dialogul.

Nu trebuie sã dureze mai mult de 3 minute toatã distracția.

 

3. Publicul delibereazã. Dacã rezultatul nu este concludent atunci trecem la votul prin mâini ridicate. Dacã nici dupã asta nu e clar, chitariºii intrã în tiebreak, adicã mai fac un scurt dialog între ei, tot fãrã bas ºi tobe.

(Sper sã nu fie rezultate prea strânse cã e cam aiurea sã încep sã numãr cu acuratețe mâinile ridicate)

 

4. Chestiuni tehnice.

Pentru cã nu avem douã amplifuri similare, va trebui sã ne asigurãm cã nivelul de decibeli e acelaºi ºi la unul ºi la altul. Probabil vom pune microfoane pe ambele stații pentru a avea o audiție egalã pentru ambii chitariºti. În cazul acesta, existã ºi posibilitatea, pentru cei cu procesoare, sã intre direct în PA ºi sã foloseascã monitoarele de pe scenã pentru control.

 

Doritorii îºi pot aduce propriul amplificator ºi au dreptul de a-l folosi în exclusivitate, dar nivelul de decibeli va trebui sã fie similar cu al oponentului.

 

Cam astea sunt regulile. Dacã aveți amendamente, sugestii, comentarii....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.