www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Chitaristic La Open Mike


cyfer
 Share

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci Cyfer, poate data viitoare vin si cu tonuri pt asa ceva:P, si o am de facut o corectie in ce ai scris tu... Ilun a fost cu Comanel nu cu mine :)

 

Oh da.... :)

Sorry, era târziu asearã.

 

Semifinalele au fost aºa

Vlad - Lord-C 0-3 (Vlad nu s-a prezentat)

Ilun - Comãnel 2-3 (dublu tiebreak)

Link to comment
Share on other sites

feedback-ul meu la duelul de aseara: in primul rand mentionez atmosfera ff calumea, lume multa, veselie, bere etc, un loc plin ochi altfel te imbie la cantat...apoi: concurentii la care am comentarii sunt first of all laur cu care m-am duelat in prima tura care se vede ca este un chitarist ff bun si experimentat care a pierdut dupa parerea mea doar din cauza sculelor strainte pe care a cantat si din cauza sunetului, apoi comanel un meserias pe corzi dar si la show, a fost o placere sa ma duelez cu el si il astept si la editiile viitoare sa ne caftim :) ...lord-c e urmatorul la care am de facut precizari si anume: ionutz tata, io inteleg ca ai un stil anume de a canta, ca esti shredder si nu poti fara viteza dar si aia trebuie sa aiba un scop si sa fie folosita intr-un context...altfel singurul lucru pe care il face este sa devina obositoare...also, nu te-a avantajat efectul folosit dupa parerea mea (stiu ca aici e buba si cu amplifurile alea dar oricum); dupa parerea mea e pacat de bartai tehnica de care dispui ca sa n-o folosesti decat pt shred...mai incearca si ceva mai melodios, mai asezat pt ca sigur ai rupe cu asa ceva combinat cu ce poti tehnic sa faci...un alt concurent dezavantajat de sunet, care mie personal mi-a placut cum a bagat a fost septimiu un chitarsit groovy si dezmortit pe care sper sa-l mai vad la mamu...bravo si lui si lui tzibi care m-a facut sa ma simt mandru de chitara mea :) ...last but not least: felicitari tuturor concurentilor si lui cyfer pt idee!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

@ ilun: nu-i adevarat! dintre toti tu ai potentialul cel mai mare. si mai ai un atuu pe care sa-l folosesti. stii sa-ti apreciezi adversarii, sa le cantaresti calitatile si defectele. foloseste asta in avantajul tau in duelurile viitoare... gandeste-te ca tu mai ai loc sa cresti, iar multi dintre ei sunt aproape de plafon. tu si septimiu aveti feeling, iar ceilalti se complac in artificii tehnice si reci... keep working!!!

Link to comment
Share on other sites

va rog sa ma credeti ca aveam procesorul atat de bulit incat nu puteam sa schimb efectul :) ...and i aint kiddin...am reusit la partea de clean de la finalul duelului cu comanel, dupa ce am facut carcel la picior de la cat am apasat pe efect :) ...am cantat cu delayul ala pt ca pe altceva nu puteam sa trec

Link to comment
Share on other sites

va rog sa ma credeti ca aveam procesorul atat de bulit incat nu puteam sa schimb efectul :)

Eh, data viitoare uita-l acasa. B):)

Au fost destule probleme, se pare: Septimiu avea si el probleme cu procesorul (aaaa, cine zicea ca BCRich nu se preteaza la bluz?), Laur cu cablul, vektor de-abia s-a auzit din fata (ilun mi-a spus ca s-a auzit foaaarte tare din spate :( ).

Insa, per total, a iesit fain. Felicitari participantilor si lui cyfer! :)

Link to comment
Share on other sites

abia acu am dat si eu de threadu asta... mersi de felicitari, incurajari etc... felicitari celorlalti, da fratilor... am o rugaminte : nu va mai comportati de parca sunteti la g3-u cu satriani... daca va dezmortiti oleaca nu pierdeti nimic... eu unu preferam sa nu castig.. dar in batalia "feeling versus shred" nu m-am putut abtine..

 

ionute.. bravo tata.. de aveam mainile tale si ideile lu tata rupeam gura targului :)

 

eu ma las de chitara, ma apuc de trianglu :)

 

respect, baietii !

Link to comment
Share on other sites

:) stai linistit comanel, nu e asa, sti bine cam ce parere am eu despre cum cant cu kitara..., iar reactia publicului cred ca a fost cea care a stabilit pe buna dreptate ce a fost de stabilit... :) Iti multumesc pt aprecieri, dar exagerezi mult!!! :)... In rest, Keep on rockin'!!! Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.