www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Ciudata


Guest mache
 Share

Recommended Posts

Guest mache

am patit o idiotenie....mi-a ramas varfu' de la jack in amp...ampu fiind un frontman 25...vreo idee cum sa-l scot fara sa desfca ampu' :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mache
Desfaci ampu' :) Nu e mare filozofie.

 

Daca e in garantie, treci cu el pe la ProGuitar, ar trebui sa te ajute ei (sper).

da era usor asa ..da vezi tu io-s in brasov...daca il desfact isi pierde garantia or somethin'? adica are sigiliu?

Link to comment
Share on other sites

da era usor asa ..da vezi tu io-s in brasov...daca il desfact isi pierde garantia or somethin'? adica are sigiliu?

 

Err, chiar nu stiu, nu cred ca are vreun sigiliu, dar "in teorie" isi pierde garantia daca il desfaci.

 

Daca ti'e frica sa nu ii faci ceva, nu cunosti prin oras pe cineva cu putina experienta sa te ajute ?

Link to comment
Share on other sites

Guest mache
Err, chiar nu stiu, nu cred ca are vreun sigiliu, dar "in teorie" isi pierde garantia daca il desfaci.

 

Daca ti'e frica sa nu ii faci ceva, nu cunosti prin oras pe cineva cu putina experienta sa te ajute ?

ba da..da o sa incerc...ca tre sa umblu doar la input...si chiara o desfacusem si cand s-a stricat potentiometru mi-au reparat-o...so why not

Thanks for the help

Link to comment
Share on other sites

Guest mache
mergi la un magazin de echipamente medicale si cumpara de acolo o pensa (e un cleste subtire cu varful foarte lung) si asa o sa reusesti sa scoti mufa aia

Nu prea am cum sa prind varfu ala...cred ca mai degraba impins...

Link to comment
Share on other sites

Guest mache
Pune totusi o poza cu "boacana" , ca sa-mi dau seama, nu stiu de unde ti s-o rupt jack-ul ala.

Am reusit sa scot "bucata" de jack...si da avea capatu capsulat...am desfacut ampu degeaba...

post-3418-1174976545_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa scot "bucata" de jack...si da avea capatu capsulat...am desfacut ampu degeaba...

 

arata oribil, bine ca ai reusit sa-l scoti :) ... credeam ca ti s-a rupt de undeva din plastic, iar penseta aluneca pe el si nu poate fi prins. Normal ca este capsulat, din moment ce jack-slot-urile alea trebuie sa faca scurt-circuit la beculete, la efecte , s.a.m.d

Edited by Eldrian
Link to comment
Share on other sites

Guest mache
arata oribil, bine ca ai reusit sa-l scoti :) ... credeam ca ti s-a rupt de undeva din plastic, iar penseta aluneca pe el si nu poate fi prins. Normal ca este capsulat, din moment ce jack-slot-urile alea trebuie sa faca scurt-circuit la beculete, la efecte , s.a.m.d

l-am scos intr-o maniera mai neortodoxa da am reusit:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.