www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cyfer's Sin - Shame Shame Shame


cyfer
 Share

Recommended Posts

Guest Blackout
Cu totul?

 

Pe monitoarele mele vocea sunã chiar prea bright...

 

Nu cred cã e chiar un sunet înfundat...chitara se aude ok, la fel premierul, cinelele ºi tom-urile, bass-ul e bunicel (eu l-aº fi dat chiar un pic mai tare), dar cred cã e vorba de toba mare care (ºtim noi cât chin a fost acolo) sunã cam naºpa. Cred cã la blues e extrem de importantã bateria. ªi la voce aº fi tentat sã zic c-ar fi fost bine sã fi fost o idee mai "bright"... Pe gustul meu ar fi ca la toate instrumentele, dupã procesare, sã scoți în evidențã mai mult din frecvențele înalte...

Link to comment
Share on other sites

Dupã o primã procesare ºi mixare a trackurilor de la concertul Cyfer's Sin am obținut asta:

 

cyfer_sin_shame_shame_shame.mp3

 

Pãreri?

Super

 

suna foarte bine , am pus-o in mixer si am mai prelucrat-o un pic suna perfect .

 

un pic de low end bass si reverb stereo sa primeasca sunetul de live ..

 

really good

Link to comment
Share on other sites

Felicitari cyfer./.... Chiar nu te-am mai ascultat de mult drept urmare in primul rand multumesc pt piesa postata pe rgc......

 

 

Parerea mea este ca in inregistrare sunt prea multe inalte si ca ar trebui sa umbli pe la frecvente in cubase sau nuendo.......... si cu siguranta vei obtine o calitate mult mai buna...

 

Vocea super ok..... so la cat mai multe....

 

De fapt ce mai... la un album cyfer :) :) :):(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.