www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mp3 Player


iulian
 Share

Recommended Posts

De cateva zile ma caut pe net playere mp3 si in cele din urma am ajuns la 3 variante.. si nu reusesc sa ma hotarasc..

poate sa`mi dea cineva informatii despre urmatoarele????? pls

 

1 http://www.creative.com/products/product.a...p;product=15306

 

2 http://www.sandisk.com/Products/Item(1937)...Player_2GB.aspx

 

3 http://www.iriver.com/html/product/prpa_product.asp?pidx=79

 

 

thx..

 

 

ps: sper ca am pus threaul unde trebuie

Link to comment
Share on other sites

Creative e firma adevarata :) ...toti o cunoastem pentru sistemele audio si mai ales pentru placile de sunet...

SanDisk nu stiu exact cum sunt...arata destul de interesant insa player-u'...

Iriver...suna de rupe :) ...am ascultat si io un model la cineva...si se aude mai bine ca la un iPod :)

io zic sa alegi intre Iriver si Creative...care iti place tie mai mult...ideal ar fi sa le auzi inainte sa iei o decizie...

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

creativ zen e un direct concurent al i pod-ului .....ma rog e un pic mai gos dar sunetul e mai bun ...si reda mai multe formate de filme ....sincer e chiar tare...deci go for creative

Link to comment
Share on other sites

eu ce pot sa iti spun este ca am un Iriver T10 galbel cu 1GB ..fara FM si are un sound de miliarde..... nu se compara cu nimic decat cu Ipod-urile profesionale.. si asta una ca e foarte bun ca tehnologie si a doua ca, castile sunt originale Iriver si au o calitate superioara.... ce te intemn eu este sa iti ie Iriver neaparat ca nu vei regreta... uite-te si la varianta aceasta... care este T10 negru (2G si FM ) asta voiam sa il iau eu dar atunci cand am luat nu aveau asa ceva... . http://www.pcgarage.ro/mp3-playere/iriver/...fm-shiny-black/

sincer eu oricand as merge pe Iriver fara nici o retinere... aaa sa nu mai zicem ca intradevar e cu baterie normala deaia mai mare AA sau cum ii zice... si unii zic ca e naspa dar crede-ma ca pun in el acumulator de 2500Mah si ma tine cu saptamana ... timp de play vreo 40 ore ceea ce inseamna ca daca te duci pe munte ... iti iei 2 acumulatori si esti scos ... pe cand la cei cu acumulatori lor care se incarca pe usb sau alte minuni .. una ca la drum lung nu tin.... asa de mult si te lasa cand tie lumea mai draga si a doua e ca dupa un timp se oboseste si nu il schimbi ca pe o baterie ... ca nu gasesti chiar asa.. mai ales la Ipod-uri unte am inteles ca asta e cel mia naspa ca se duce acumulatorul lui original si nu gasesti .. si ajungi sa te tina la 6-8 ore de ascultat... in loc de 40.....

man mergi pe Iriver ca stiu ce zic..

hai noroc...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Fratilor, citesc eu acilea niste chestiuni pe topicul acesta... de ma doare capatana.

 

Creative e firma adevarata :) ...toti o cunoastem pentru sistemele audio si mai ales pentru placile de sunet...

 

 

nu se compara cu nimic decat cu Ipod-urile profesionale.. castile sunt originale Iriver si au o calitate superioara.... mergi pe Iriver ca stiu ce zic..

 

 

si de calitatea sunetului: wtf? la ce iti trebuie sa sune crystal clear?poate daca esti snob...:)

 

Iuliane, mare gresala ai facut ca ai intrebat. Vb ceea, cine pune multe intrebari...

Link to comment
Share on other sites

Iriver...suna de rupe :) ...am ascultat si io un model la cineva...si se aude mai bine ca la un iPod :)

 

suna aproape la fel de bine...

dintre astea pe care le-ai enumerat mai sus e intradevar cel mai bun. le-am scarmanat pe toate ca si eu am avut o dilema asemanatoare.

pana la urma am ajuns la ipod video si nu-mi pare rau... dpdv al timpului cat te va tine bateria, iriver e o alegere buna.

dintre variantele de mai sus eu zic iriver.

 

iti spun sigur ca vrei vrea sa-ti sune "crystal clear" odata ce ai incercat si ai vazut ce mare poate fi diferenta. pana si o piesa care este de o calitate slaba dpdv al inregistrarii, codarii etc suna bine...

Link to comment
Share on other sites

profesore MrJackson ia explicane tu din intelepciunea ta...... :))

de te minunezi asa de tare... care parte nu ai inteles-o din ca Iriveru se poate compara al sunet doar cu Ipodurile.... ... dar na poate e cam tarliu ora asta de citit posturi prin unele zone ale tarii....

 

Fratilor, citesc eu acilea niste chestiuni pe topicul acesta... de ma doare capatana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iuliane, mare gresala ai facut ca ai intrebat. Vb ceea, cine pune multe intrebari...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Draga Marius,

 

Eu nu am inteles:

 

1. ce sunt alea iPod-uri profesionale. Oare sunt iPod-uri pentru audiofili profesionisti?

2. de ce faptul ca sunt casti iRiver originale, le face mai bune? daca erau casti iRiver piratate se auzea mai prost?

3. argumentul forte: "ca stiu ce zic". Si dumi stie ce zice... cu toate astea debiteaza la prostii de nu iti vine sa crezi.

 

Oricum, ti-as fi profund recunoscator daca m-ai scoate din ignoranta mea profunda.

 

Cu respect,

Prof. dr. Jackson

Link to comment
Share on other sites

haideti fratilor nu va mai certati :)

 

iriverul mi se pare atractiv pt screenul mare si capacitatea de 2 giga cu care este oferit pe cel.ro la un pret de 550 ron (iar in unirii l`am gasit la 850 ron)

 

san disk in schimb, are bateria usor de schimbat.. cam ca la un tel mobil... nush totusi cum suna...:(

 

iar zenul ma enerveaza ca are doar un giga.. iar la ala de 2 giga nu ajung cu buzunarul ... plus ca am citit niste comentarii cum ca s`ar bloca din cand in cand..

 

oricum.. e bine ca am lamurit problema soundului la iriver... care se pare ca pe langa ecranul calumea e un atu in plus..... bateria nush cat tine

 

cat despre partea cu snobismul.... prefer sa ascult distorsiunile calumea nu alea accidentale :)

 

merci pt raspunsuri.. :)

Link to comment
Share on other sites

Am un Creative MuVo de vreo 2 ani si n-am avut nici o problema majora pana acum. Bateriile tin incredibil de mult, se aude brici, are EQ pe 5 benzi si cateva preseturi, microfon incorporat, FM. Singura hiba is castile, prea mari pentru urechile mele. A fost o aventura atunci cand le-am schimbat, pentru ca nu prea suporta decat casti cu impedanta mica (16 ohmi). La peste 24 de ohmi volumul scade dramatic.

Link to comment
Share on other sites

... ipod-uri profesionale --- cele high cost... nu procariile de jucarii de low cost... da casti iriver originale pt ca la multe playere vei vedea ca player X si casti Y ...... si cad spunc a stiu ce zic este ca am testat cateva si nu vb pe auzite... hai noroc... acum cum crezi tu...

 

p.s. din episodul "catelus cu creier cretz"

 

Draga Marius,

 

Eu nu am inteles:

 

1. ce sunt alea iPod-uri profesionale. Oare sunt iPod-uri pentru audiofili profesionisti?

2. de ce faptul ca sunt casti iRiver originale, le face mai bune? daca erau casti iRiver piratate se auzea mai prost?

3. argumentul forte: "ca stiu ce zic". Si dumi stie ce zice... cu toate astea debiteaza la prostii de nu iti vine sa crezi.

 

Oricum, ti-as fi profund recunoscator daca m-ai scoate din ignoranta mea profunda.

 

Cu respect,

Prof. dr. Jackson

Link to comment
Share on other sites

Am si eu Iriver clix de 2 G si pot sa iti spun ca e super. In primul rind ca gadget este dupa parerea mea peste Ipod, ecran bestial, e super cool.

Ca sunet, este impecabil, si crede-ma ca macar la asta ma pricep. Nu am comparat direct cu un Ipod, dar sincer nu stiu ce poate fi mai bun. Castile originale sint fff bune, le-am comparat cu niste Sennheiser in ear si nu e f mare diferenta.

Dupa parerea mea, la aprox 6 mil cit costa, pur si simplu nu exista discutie.

Link to comment
Share on other sites

Iuliane eu unu' iti sugerez sa-ti gasesti un amic care-si viziteaza matusa din SUA sau prieten de-al prietenului unchiului vecinului de la doi si sa-ti iei de acolo un ipod de 30GB. in felul asta iesi pe la 6,5 mil. o sa-ti prinda foarte bine 30GB vs 2GB, sunet excelent si in plus mai si vezi un serial doua ... cin'spe, castile din dotare la varianta asta sunt bune. nu o sa ai FM sau inregistrare ,dar cred ca nu o sa simti lipsa. cel putin eu nu o simt.

Link to comment
Share on other sites

Iuliane eu unu' iti sugerez sa-ti gasesti un amic care-si viziteaza matusa din SUA sau prieten de-al prietenului unchiului vecinului de la doi si sa-ti iei de acolo un ipod de 30GB. in felul asta iesi pe la 6,5 mil. o sa-ti prinda foarte bine 30GB vs 2GB, sunet excelent si in plus mai si vezi un serial doua ... cin'spe, castile din dotare la varianta asta sunt bune. nu o sa ai FM sau inregistrare ,dar cred ca nu o sa simti lipsa. cel putin eu nu o simt.

 

 

ar fi ideal sa pot face asta.. insa n`am pe nimeni in state.. :) oricum in vreo 3 zile pimesc banii sa`mi iau player si cred ca o sa merg pe iriver ca vad ca e fff laudat.. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu ascult aprox 1,5 ore pe zi, pe drumul spre si de la serviciu. In conditiile astea o baterie incarcata full ma tine cam 5-6 zile cred, nu am facut o socoteala exacta. Oricum el consuma si cind nu functioneaza.

Atentie, nu functioneaza decit cu Windows Media Player cel putin v 10 instalat. Sistemul de operare nu il vede ca pe un USB stick, cum se intimpla cu altele. Daca ai WMP poti sa transferi fisiere si normal, cu copy paste, nu numai prin interfata WMP.

 

Glass, imi aduc aminte ca aveai IPOD, ai trecut la IRiver?

 

Daca nu urmaresti cantitatea, si daca 2 G ti se pare suficient (mie mi se pare OK) ia-ti-l. E o bijuterie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.