www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Apreciaþi Cel Mai Mult La Un Chitarist?


cyfer
 Share

Calitãþile unui chitarist  

76 members have voted

  1. 1. Ce apreciaþi cel mai mult la un chitarist?

    • tehnica
      26
    • prestanþa
      14
    • soundul
      44
    • inventivitatea
      36
    • exchibiiþiile
      2
    • expresivitatea
      51


Recommended Posts

Guest Wierdguy

technica in primul rand, apoi inventivitatea si nu ultimul: expresivitatea. Poate avea un chitarist cele mai bune notiuni despre chitarsi si teorie, daca nu se poate exprima direct prin instrument, mai bine se lasa.

Link to comment
Share on other sites

Te rog nu ma intelege gresit! Tehnica este intr-adevar foarte importanta, e chiar baza, nici n-am zis ca nu e. Am vrut sa zic ca fara 'suflet de artist' nu o sa iasa nicium arta. Chiar apreciez ceva tehnic, dar sa fie si 'adanc'. Imi cer scuze ca m-am exprimat prost! :)

Asa mai merge.Cum vedem, se cam imbina toate si nu prea merg una fara alta asa ca toate-s importante :(

 

Eu zic ca sound si originalitate.Si soundul e ceva foarte relativ, si depinde foarte mult de genul cantat, la fel si originalitatea :)

Pai daca le vezi "foarte relative"

nu prea inteleg cum le consideri cele mai importante :)

Link to comment
Share on other sites

La urma urmei toate sunt f. importante ... :)

Normal cã toate sunt importante. Întrebarea e ce apreciezi tu...

 

De exemplu, dacã apreciezi expresivitatea ºi soundul foarte mult ai putea trece cu vederea faptul cã respectivul chitarist nu are o tehnicã desãvârºitã...

 

Cred cã e interesant acest poll pentru cã aratã ce cautã chitariºtii la ... alți chitariºti.

 

Dacã el s-ar fi desfãºurat pe un un forum cu public larg, cred cã altfel ar fi stat lucrurile. Probabil cã prestanța ºi exhibițiile ar fi stat la fel, sau poate chiar mai bine decât celelalte :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.