www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lipirea Unui Swich


dani
 Share

Recommended Posts

vechiul swich nu mai merge calumea...si s-au si dezlipit firele....e swich de les paul 3 way.

am luat altul nou si nu stiu cum sa-l lipesc caci firele fostului s-au dezlipit aproape toate

 

unde si cum vine fiecare fir?....ajutatzi-ma va rog cu orice...o schema un sfat.anything plz

 

multzam mult :)

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Cam asa. Vezi si urmele de pe switchu vechi. Cred ca e de pe Grosmann Les Paulu' negru.

post-2412-1172783716_thumb.jpg

Edited by EPSYLON_CURSE
Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Uite cum fac eu: conectez chitara la amp si dau incet. apoi unesc firele la switch in mai multe pozitii pana vad unde merge. Ai fire crocodil? Din acelea cu clame la capete?

Link to comment
Share on other sites

cum adica lipiti intre ei ?

 

E buna poza aia ... in teorie ar tebui sa fie unul (care e output-ul) usor separat de alte doua - cele 2 doze. Pe fiecare din cei 2 pini vine firul "hot" (de la potentiometrii sau de la doza, depinde cum ai cablajul), iar de la cel de'al treilea iese semnalul fie direct la switch, fie la potentiometrii (iar, depinde cum ai cablajul).

Link to comment
Share on other sites

offfffffffff...la mine e altfel montajul:((((((....spre ex..firul verde nu se duce spre potentziometru ci la swich cum zicea vector....dar....swichul are si picorushele de masa...la celalalt capat al swichului.si-mi raman acele doua fire care vin de la volum...le-am pus in capat dar nimic....bazaie:(((

Link to comment
Share on other sites

Guest George Luka

frate am eu un amic in galati aici care face chitari si montaje...dami un add .. id: ihatecuza

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.