www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Teoria Conspiratiei


mickeyG
 Share

Recommended Posts

Guest domnul Rig
Bineinteles, solutia la toate problemele este mai multe reguli, mai multe turnatorii, mai multe banuri, mai multe posturi sterse, mai multe threaduri inchise.

Eu unul sunt de acord cu chestia asta. Forumul Something Awful are niste reguli foarte stricte, se dau nshpe banuri in fiecare zi, si totusi este unul din cele mai amuzante locuri de pe Internet. Si acolo nu e gratuit, tre' sa dai bani ca sa-ti faci cont, ca sa-ti schimbi avatarul si ca sa-ti scoti banul. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Pai cum poti pretinde respect de la ei daca ii inveti ca singura cale de comunicare e caterinca proasta ?

 

Ai dreptate. Acum mai intervine si problema atitudinii initiale pe care o au ei. Imi aduc aminte ca venisera vreo doi care asteptau sa le dai totu mura in gura, si aveau o atitudine lipsita de respect pentru cei care le ofereau o cat de mica mana de ajutor.

 

... si cand ii mai vezi cum scriu niste propozitii de te doare capu, iti cam sare tandara.

Link to comment
Share on other sites

Eu imi doresc foarte mult ca adminii acestui forum sa faca sume cit mai mari de bani din acesta, pentru ca sint absolut convins ca acesti bani vor fi folositi la mentinerea si imbunatatirea acestui forum. :)

 

Apoi, ca o opinie personala, eu cred ca un astfel de forum trebuie administrat cu o anumita strictete. Umorul si talentele se pot foarte bine manifesta on topic, discret si cu bun simt - cine nu respecta aceasta regula sa se duca in alta parte, pe forumuri de blablabla. Pentru ca lucrul pe care nu il inteleg domnii care vor democratie este acela ca BALASTUL este cea mai mare problema in epoca expansiunii exponentiale (sic!) a informatiei. Vreau ca pe un forum tematic sa ma impiedic de cit mai putin balast, de cit mai putin material suplimentar inutil si de cit mai putina energie consumata fara rost de cetateni care nu respecta regulile forumului. In modul cel mai solemn, ma c.c pe oricine adauga ca prostul la infernalul balast care se aduna pe toate caile de comunicare online si care ma face sa pierd timp si nervi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
Azi pe la pranz a aparut un thread facut de Latino_criss (sau asa ceva) care anunta ca vine frate-su din America si aduce Fenderuri.

 

Threadul a rezistat, cat? o juma de ora? pana sa fie sters. A avut si vreo 2-3 replyuri cred, dar asta n-a facut pe nimeni sa se sfiasca in a apasa butonu delete.

 

Eu chiar nu pricep ce regulament a incalcat ala (in afara ca facea concurenta la Guitar Shop care vand Fender si au reclama pe forum). Cu ce era diferit de threadurilor atator alti aducatori de scule din afara?

 

Vad ca forumul asta merge din rau in mai rau. In curand probabil o sa urmez si eu exemplul lui malex si o sa imi restrang activitatea la sectunea mica publicitate, pentru ca vad ca nu prea merita sa-ti pierzi vremea pe aici.

 

Spui despre un thread sters "abuziv" de la mica publicitate si vrei sa protestezi restrangandu-ti activitatea la mica publicitate?!?!

Link to comment
Share on other sites

thread-uri gen "ce chitara electrica sa imi iau" si primu post "NU-TI LUA DE LA GROSMANN GROSMANN BAD BAD BAD DAI 172456182745 DE LEI PE UN ***** DE CHITARA" de la un oarecare average joe.

dar daca era mereu asa, puteam sa plec de mult

 

My friend, nu cred ca threadurile gen "ce chitara sa-mi iau" sunt problema. Problema e ca ca cel care intreaba nu mentioneaza pentru ce ii trebuie (pe post de lopata in grajd, sa sape in gradina, sa dea bine in poze, sa impresioneze gagicile) serios acuma, cati bani are de investit, ce experienta, ce stil vrea sa cante, unde vrea sa o foloseasca (acasa, sala, live), cam ce forma i-ar placea. Si avand un minimum necesar de date cred ca poate sa fie o discutie interesanta....insa intr-adevar reclama negativa la un produs nu e o solutie. Suntem oameni diferiti si ce poate sa fie nasol pentru tine poate sa fie perfect pentru mine...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

S-a inchis topicu cu Anna... facea cuiva rau? Oare daca o prindeau regecistii pe fatuca pe strada inainte sa inchida astia topicu iesea cu viol? Sau oare incepeau baiejii sa isi biciuiasca pretenele imaginare ?

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
S-a inchis topicu cu Anna... facea cuiva rau? Oare daca o prindeau regecistii pe fatuca pe strada inainte sa inchida astia topicu iesea cu viol? Sau oare incepeau baiejii sa isi biciuiasca pretenele imaginare ?

Hmm, sa fi fost de la p**** aia?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest louis

ganditi-va...si voi daca ati avea un forum si ati avea inchiriat spatiu publicitar pe el(din motive obiective de inteles-intretinere bla bla) si ar veni cineva si ar face publicitate la acelasi produs dar ca persoana fizica,in defavoarea forumului atunci cum ati actiona?sincer!

Link to comment
Share on other sites

fratiolor .. theradul asata ar trebui inchis .. nu de alta dar discutia asta poate dura la nesfarsit... unii au un punct de vedere.. altii altul.. si o sa va tot contraziceti pana vi se acreste. asta e democratia.. nu ii poti impaca pe toti insa trebuie sa incerci sa`i faci pe cei multi fericiti. credeti ca baietilor le e usor sa tina forumul asta pe care voi il accesati pe gratis?? lasand la o parte cheltuiala ganditi`va si la timpul pe care il peterc baietii intratinand locul asta. chiar are sens sa dati cu rosii??? oamenii incerca sa tina locul curat de tepari printr`un regulament, care trebuie respectat. oricine s`e inregistreaza pe forum se angajeaza sa respecte acest regulament.

 

sunt convins ca omul o sa`si poat pune anuntul calumea cand o sa il forumleze cum trebuie.. cum s`a mai zis lasati la o parte atitudinea de "gica contra" si incercati sa faceti ceva productiv.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de acord sa platesc o taxa anuala pentru a accesa forumul. Eventual sa existe sectiuni speciale care pot fi accesate doar de catre utilizatori premium. :)

Link to comment
Share on other sites

ganditi-va...si voi daca ati avea un forum si ati avea inchiriat spatiu publicitar pe el(din motive obiective de inteles-intretinere bla bla) si ar veni cineva si ar face publicitate la acelasi produs dar ca persoana fizica,in defavoarea forumului atunci cum ati actiona?sincer!

Te asigur ca nu este asta realitatea. Una este sa vinzi ca persoana particulara ocazional si alta este sa traiesti din asta. Tie ti-ar conveni daca cineva ar avea ca unic scop sa faca bani pe carca ta si tie sa iti ofere numai rosii stricate si injuraturi ? I guess not.

 

Nu punem nici o taxa. N-au pus astia de la guvern destule ?

Link to comment
Share on other sites

fratiolor .. theradul asata ar trebui inchis .. nu de alta dar discutia asta poate dura la nesfarsit... unii au un punct de vedere.. altii altul.. si o sa va tot contraziceti pana vi se acreste. asta e democratia.. nu ii poti impaca pe toti insa trebuie sa incerci sa`i faci pe cei multi fericiti. credeti ca baietilor le e usor sa tina forumul asta pe care voi il accesati pe gratis?? lasand la o parte cheltuiala ganditi`va si la timpul pe care il peterc baietii intratinand locul asta. chiar are sens sa dati cu rosii??? oamenii incerca sa tina locul curat de tepari printr`un regulament, care trebuie respectat. oricine s`e inregistreaza pe forum se angajeaza sa respecte acest regulament.

 

sunt convins ca omul o sa`si poat pune anuntul calumea cand o sa il forumleze cum trebuie.. cum s`a mai zis lasati la o parte atitudinea de "gica contra" si incercati sa faceti ceva productiv.

n-am inteles faza cu gica contra

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest HAZARD
Mda, daca e vorba de parerea userilor despre forum si eu cred ca merge din rau in mai rau. Problema a fost de mult scapata din mana si astfel multi oameni de valoare au plecat. Calitatea profesionala a userilor scade pe zi ce trece si isi dau cu parerea toti neavenitii. Practic, in afara de multe prostii nu am mai citit nimic aici in ultima vreme. A devenit mai mult un forum psihologic pe care eu cel putin intru si ma crucesc cate poate nascoci mintea umana. Asta ca imi vine acum in cap subiectul despre cine si ce muci are, si multe, multe altele. Sunt membru de aprox un an si ma voi restrange si eu la sectiunea de mica publicitate. Desigur, vina apartine moderatorilor, nu vreau sa jignesc pe nimeni iar daca cineva se simte jignit imi cer scuze anticipat, moderatorii care sunt departe de a fi profesionisti, sunt niste bieti studenti incepatori in ale chitarii (chitarei) dar din cate am observat si incepatori in ale web-ului, managementului si a tot ceea ce implica un forum de valoare. E de inteles, si eu cand eram student ma credeam buricul pamantului si a trebuit sa primesc cateva peste bot pana sa revin la realitate. Si ca sa justific ce am scris pana acum, invit pe toti cei interesati pe forumul lui MiBu pentru a vedea cum arata un forum, nu profesionist, dar civilizat, care prin civilizatie si consistenta informatiei atrage membri de valoare. De altfel, am observat ca nici MiBu nu mai da pe aici de multa vreme, lucru de care nu ma mir deloc. N-am intrat foarte in amanunt pe xbass, dar la o privire superficiala pare mai civilizat decat RGC.

 

Chiar daca pare f tirziu .......dar sustin 100 % tot ce ai scris aici . De aceea f multi multi din membrii vechi si cu bun simt ai acestui forum se fac prezenti 1 data la juma de an . Forumul este o la ora aceasta o " PIINE " pentru cei care il administreaza. Motivul pentru care a fost creeat ... a luat contact cu " delete " acum .. e doar inertia intereselor :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.