www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Desene Animate Kvlt


Guest domnul Rig
 Share

Recommended Posts

Mi se pare doar mie sau seamana foarte bine cu Phantom of the opera a lu' Iron Maiden?

daca nu vedeam videoclipul in acelasi timp bagam mana in foc ca e maiden(:( poate de asta imi plac maiden acum, ca eram super-fan swat kats cand eram mic)

+niciodata n-o sa uit cum incepe batman(ala bun, nu batman in the future) "who are you?" "your worst nightmare!" :)

as mai putea sa mentionez captain planet(the power is YOURS!B)), cow and chicken, ed edd and eddy, Johnny Quest[\u] etc.

 

totusi daca e un singur desen animat kvlt in lume e DRAGON BALL (Z)!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest domnul Rig
totusi daca e un singur desen animat kvlt in lume e DRAGON BALL (Z)!! :) :)

"kvlt" inseamna popular dar oarecum underground/underrated/obscur. Asta pentru cei care n-au prea inteles subiectul threadului.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

La unii furnizori de cablutv(upc, astral) se poate opta pentru cn in engleza, si cred ca o sa dau o tura cand platesc urmatoarea factura..sa ma documentez.Oricum, Cn a fost,pentru mine, cea mai buna metoda de a invata engleza.

 

Desenul meu preferat, tin minte ca era The Flintstones...si mai toate produse de hanna&barbera(sa`mi spuneti daca am scris gresit).Ce au aparut akm, mai nou...pe langa faptul ca sunt Low Quality Productions...le`am mai si dublat in romana.

Despre Johnny Quest: Era odata un episod in care astia se luptau cu o creatura(Ceva tip femeie cu serpi vii in cap). O sa tin minte imaginea aia...cat am sa traiesc. Decurand am vazut pe tcm sau pe mgm o aceeasi idee, dar pe viu..adik era film.

Nu cred ca sunt singurul care a patit asta: Erau desene tampite...care nu prea le gustam atunci..km era 2 stupid dogs, dar mamaaaa ce n`as da sa mai vad un episod.

Acum ca ma uit pe lista wikipedia...imi aduc aminte nish desene pe care le`am uitat complet:Augie Doggie and Doggie Daddy, Huckleberry Hound, The Popeye Show;

 

Daca poate cineva sa`mi aduca aminte cum se numea... Mai era o emisiune..Coast to Coast, care avea la generic un solo de chitara cantat intr`o melodie de john lennon...dupa ce s`a despartit de Beatles.Parca era in emisiunea cartoon network a.k.a. sau cea de genu asta.

 

Gata!! am gasit!! se numeste Space Ghost Coast To Coast.aici!

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

hmm, mie imi placeau 2 Stupid Dogs. cand eram mica ma uitam zilnic pe CN, uneori pana intrau filmele. ultimele desene parca erau The Flintstones :) imi amintesc, atunci cand au inceput sa dea desene traduse, nu ma puteam obisnui cu ele si o vreme nu m-am mai uitat. acum ma uit la Courage the Cowardly Dog :) si uneori la Scooby Doo (chiar daca stiu aproape toate episoadele din Scooby)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Baaaaaaaaaaaaa voi sunteti normali?

NU ma intereseaza ca va uitati la 2 Stupid Dogs, ce nu intelegeti? Vreau sa discutam doar despre desenele vechi si obscure. :)

 

Dragi admini, va rog sa faceti una din chestiile:

1. stergeti offtopicurile (mai dificil)

2. inchideti topicul (mai usor)

 

Eu sunt de acord cu orice decizie.

Link to comment
Share on other sites

'the centurions' era prea tare...urmat de 'the real adventures of jonny quest'.

totusi inainte sa inceapa cu dublarea in romana, imi palceau f mult '2stupid dogs' si 'sheep in the big city' ...ma multumesc cu southpark pt moment

 

alte desene geniale: 'animaniacs', 'frekazoid', 'pinky & the brain'

 

other classics: 'the hair-bear bunch', show-ul 'banana splits' ce cuprindea 'arabian nights' si 'danger island' (ultimul nu prea m-a impresionat...poate pt ca nu era desen), 'the fantastic 4', etc.

 

a da, si cum as fi putut sa uit de 'aventurile lui nils holgerson' - difuzat parca pe tvr acum muuult timp

 

imi aduc aminte de niste desene de pe vremea cand locuiam in germania de pe rtl - 'biker mice from mars' cu niste soareci mutanti pe motociclete uber-cool - how cool si that? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

nu egzista desene pe caer eu le urasc mai mult decat alea chinezesti.Daca s`atr forma o liga anti desene chinezesti, m`as baga la sponsori oficiali

Link to comment
Share on other sites

@bobby: *bows down for the given link* mare pacat ca nu l-au terminat... :) si eu stateam pe atunci pe CN si ma intrebam de ce nu mai apar episoade noi..

 

@dumi:

nu egzista desene pe caer eu le urasc mai mult decat alea chinezesti.Daca s`atr forma o liga anti desene chinezesti, m`as baga la sponsori oficiali

"esti prost"

 

 

 

nu te-am insultat, l-am citat pe Moromete :)

 

 

 

iar femeia cu serpii vii in cap se numeste Medusa (probabil la ea te referi) si ca sa nu mai fii asa incult, citeste aici

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

Ahh, Cartoon Network...good old days,aveam vreo 4 ani cand a aparut. Cele mai marfa desene mi se par:

Pirates of Dark Water (am downloadat cam tot ce se putea),imi place episodul "The collection" cel mai mult. Nu pot sa inteleg de ce nu a avut succes desenul asta?!

Swat Kats: m-am tot chinuit sa imi amintesc denumirea desenului asta in ultima vreme,so thanks to those who remembered, ce era misto la desenele din perioada 80-90's e ca aveau ceva din atmosfera Heavy Metal, Ninja Turtles e un alt exemplu (bun si asta).

Jonny Quest: tin minte ca imi placea sa ma joc "de-a Jonny Quest", mai ales cand a facut rost ver'miu de un laptop ...c amintiri...

Captain Planet:cred ca era preferatul meu,acum imi dau seama cat de educativ era,ar prinde bine sa fie redifuzat.

Mai erau si pe MTV desene marf: Beavis and Butt-Head and their worst nightmare, Daria.

Era sa uit de alte 2 clasice Hannah si Barbera: Josie and the Pussycats si Jabberjaw. Tin minte ca era de vanzare o colectie de farfurii Jabberjaw la un moment dat.

Edited by Breezer
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
@bobby: *bows down for the given link* mare pacat ca nu l-au terminat... :) si eu stateam pe atunci pe CN si ma intrebam de ce nu mai apar episoade noi..

 

@dumi:

 

"esti prost"

 

 

 

nu te-am insultat, l-am citat pe Moromete :)

 

 

 

iar femeia cu serpii vii in cap se numeste Medusa (probabil la ea te referi) si ca sa nu mai fii asa incult, citeste aici

tu esti prost(te citez pe tine): GUSTURILE NU SE DISCUTA. Daca mie nu`mi place pokemon si ce alte animeuri mai exista nu inseamna ca nici tie sau altcuiva nu trebuie sa`i placa

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
ma rog dragon ball oricum e ffff kvlt in comparatie cu dragon ball z sau gt.

thomas the steam engine e si acuma pe tvr cultural duminica mi se pare

 

 

Hehe, ce vremuri! Daca ma intrebi pe mine, DB e cea mai misto serie dintre cele trei. :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe, ce vremuri! Daca ma intrebi pe mine, DB e cea mai misto serie dintre cele trei. :(

nu stiu daca e cea mai misto dar sigur e cea mai kvlt.. dbz e doar cu scenariu de tipul "vine unu rau, se face goku/gohan/vegeta super sayian si il bate. vine altu mai rau se face unu ss2 si il bate. vine buu se fac goku si gotenks ss3 si il bat. vin dragonii, se fac goku si vegeta ss4 si ii bat" :)

 

mi-a placut in special la DB luptele de la turneul suprem de arte martiale :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

argh deabia acu dau si io peste threadu asta... swat kats ruleaza, mi-am luat toate episoadele mai demult... recent mi-am luat si top cat si thundarr the barbarian \m/

 

Sky Commanders of course :) :) :)

omg tocmai de asta mi-au amintit colegii din pandrea acu cateva saptamani, ceea ce m-a facut sa am discutia cu mentor, ceea ce a zamislit threadul asta magnific :(

Link to comment
Share on other sites

Nu am citit primele pagini, asa ca sry daca s'a mai scris :

 

Remember Transformers ? (alea vechi cu camioane si ce naiba mai erau, si sefu' alora rai care era si avion si inca ceva ...)

The Centurions era bestal (Man, machine, power extreme ! )

 

Da' Furia rosie turbo? Sau Saber Rider and the star sherrifs ?

 

Chip&Dale

 

Ninja Turtles cu Sredder si Krang (creieru' care plutea ...)

 

Moto Martienii ... eh ,amintiri (parca asta era difuzat impreuna cu swat kats)

 

Mizerabilii era un desen misto ... pacat ca nu prea intelegeam eu mai nimic pe atunci.

 

Darkwater Pirates zicea cineva mai sus. Tin minte ca imi placeau super mult, dar imi era frica sa ma uit ... eram cam mic ...

 

Lone Ranger (sau Rider parca), "Ai'hoo Silver !"

 

Buh, si nu a zis mineni de Sailor Moon !

 

John Blackstar (parca), cu el care ajunsese pe o planeta, ceva cu sabii si vraji ... Sabia aia alba si colturoasa din 2 bucati, iar ala rau avea una din jumatati...

 

Era mai demult o chestie cu un "barbarian" blond si un fel de sabie dubla ... lancea puterii sau asa ceva ... anyone remember ?

Edit: Google rules : Galtar and the Golden Lance

 

Mighty Mouse ... cu shobolanu care se invartea in juru planetei ...

 

Mie nu mi'au placut niciodata scooby doo si flintstones. nu le sufeream. mi s'au parut idioate (si inca mi se par).

 

The Jetsons

 

Masca

 

Ratonii (sau asa ceva ii zicea) (Cyril Rictus acolo aparea)

 

Gopo - primul om, sau asa ceva.

 

Atom Ant

 

Fantastic Four

 

Si mai erau o gramada. Yup, eram un devorator de desene. Alea cu bold sunt must-haveuri, dupa parerea mea.

 

Ah, mai era unu misto, am uitat cum ii zice, ceva cu Zonerii (si niste costume de protectie, daca intrai in "zona" deveneai un fel de zombi cu pete portocalii ... aerul curat vindeca treaba aia ... ) (Picnic la marginea drumului, anyone :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

va rog sa ma ajutati:

 

deci era un film..ceva de genu pe cartoon network cand eram mic. era vb de unu(copil) care venea acasa plictisit..cred ca incepuse vacanta, era singur.ajunge se duce in camera lui apoi il suna un prieten de-al lui la telefon.coboara si raspunde.apoi aude ceva in camera lui si cand se duce vede o chestie..ciudata ca o poarta..rosie..din cate imi amintesc cu o masinutza... in fata ei. pana aici era real life..movie si cand intra in poarta aia devenea desen..si isi facea prieteni..printre care un catzel intelept..etc..pe drum... si purta o aventura... e cel mai tare... nu imi amintesc cum se numeste ca vreau sa il iau ..de pe net. imi dadea o stare foarte ciudata...filmu asta..mai ales cand intra ala in poarta... mereu imi imaginam chestii de genu ala :)) cand eram mic :) asa...si ma rog dupa ce se termina toata asta..se duce jos inapoi ca il lasase pe ala in telefon si ...tocmai afla ca statuse 5 minute....dar de fapt el a stat mult..ma rog

 

STIE CINEVA CUM SE NUMESTE????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.