www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Korg Ms2000B


milan
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Conteaza,pentru ca da preturi de nimic la oameni care locuiesc la tara(in mediul rural) care nu stiu ce vand(fara sa le spuna pretul real),si dupa aceea le vinde el la pret de 5 ori mai mare pe OLX sau pe EBAY.Nu e ok dpdv moral sa tepuiesti oameni.EL CU ASTA SE OCUPA.Plus ca le pune pe toate pe curier si le deterioreaza mai mult sau mai putin datorita transportului.Dupa care le revinde la pretul real.Totul in numele profitului personal.E un afacerist  cu practici de infect..A deteriorat pana acum nenumarate scule.El stie foarte bine lucrul asta.A facut din asta o afacere.

Link to comment
Share on other sites

De cand asteptam unul ca tine. 

 

Da, iau echipamente destul de ieftin, sau mai bine zis, epave la pret de "pentru piese". Da le repar. Cand am timp. Am si un job normal. Momentan lucrez la trei Roland d50 si doua korg polysix, fiecare cu alta problema. Procesul de service e diferit de fiecare data, si e misto. E cul sa faci un harb sa "sufle" iar. Da, mai vand din ele. Unele. Ca sa iau altele mai interesante, ca nu imi permit sa le tin pe toate. Desi mi-ar place foarte mult intr-o zi sa pot deschide un muzeu cu sintetizatoare. Da, folosesc ca referinta de preturi piata din UK/Germania. Restul le folosesc in interes personal si le studiez de vreo 10 ani. Mai fac si muzica cu ele. Se numeste PASIUNE. Inteligentule cu practici de infect.

 

Nu am avut plangeri de notat. Daca ai atatea date, "nenumarate scule", enumera-le aici si le elaboram pe fiecare in parte, PUBLIC. Daca nu ai - bate-ti coasa. Imi amintesc de un jx8p problematic (ceva slider deteriorat - despre care sunt convins ca am precizat in momentul vanzarii) si de o baterie de ensoniq esq la care am intarziat livrarea, si cam atat . "deterioreaza mai mult sau mai putin " - e cam si cum ai spune nimic in multe cuvinte. In general am mare grija la impachetat. Daca ceva detaliu imi scapa, nu e un obicei. Am 100% feedback pozitiv pe ebay - si te asigur ca am mai mult de doua postari. Nu vand pe olx, ai visat urat. Pentru nemultumiri, daca e cazul, primesc oricand un colet inapoi. E "o afacere" pe care o sa o continui, sa ajung la sintetizatoare modulare si echipamente high-end. Indiferent de parerea ta pe care nu dau doi lei (vechi). Daca ti-am vandut ceva si ai fost nemultumit, nu te purta ca un dobitoc dupa x luni. Am o gasca de oameni care te-ar contrazice cu privire la lucrurile ce le au de la mine si la modul in care am comunicat cu ei. As comunica si acum frumos cu tine dar nu cred ca merita efortul.

 

Expozeul acesta nu e deloc o scuza sau o justificare pentru tine, batrane intelept open-minded cu 2 postari, si alea de "hater". E o clarificare pentru genul de oameni care, obiectiv vorbind, nu te cunosc, habar n-au cine esti, ce faci, cum esti, de ce faci ce faci, dar la aruncat clisme ideo-verbale sunt campioni pe sate. N-am sa-mi pierd vremea pe aici daca esti lipsit de logica si bun simt. Poti sa scrii boolshituri pana te doare imaginatia, am o multime de lucruri mai bune de facut decat sa ma contrazic cu tine, sau alti pseudo-desconspirationisti ca tine, mai ales daca ai jegul asta de atitudine. Indiferent ce fac sau nu fac - atata timp cat nu te afecteaza direct, NU ESTE TREABA TA. Daca te afecteaza, ma contactezi in privat si rezolvam problema acolo, nu in stilul Capatos-show aici pe forum.

 

Semnat, 

Un afacerist cu practici de infect (luv it)

 

p.s.: Vezi ca mai vand din cand in cand si echipament de escalada/ drumetii. Iti pot vinde cate ceva, mai vezi si tu un munte, mai iei o gura de aer, te mai relaxezi nitel. Serios. Evident la suprapret, ca na...sa-mi iasa si mie ceva din povestea asta, nu ? Jiz...

Edited by milan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.