www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Alegere Procesor


Dread
 Share

Recommended Posts

Salutare dragi colegi,va rog sunt putin in dilema.

Am de ales intre un procesor Roland GR 20 si Roland GR 55.

Eu cant muzica latino blues muzica romaneasca.

Care crede-ti ca a-r suna mai bine dintre cele doua enumerate mai sus si ce are unul in plus(minus) fata de celalalt.

Va rog astept cateva idei sugestii.

Multumesc.

O zii buna.

Link to comment
Share on other sites

1. Aceste produse sunt sintetizatoare în primul rând. De asta scrie mare pe ele Guitar Synthesizer. Funcționează și ca multiefect (procesor) oarecum dar nu asta e destinația lor primară, sunt făcute pentru a fi folosite cu sistemul GK.

2. Dacă ai doză GK și asta te interesează într-adevăr, diferența dintre ele e că GR 20 e mai simplu de configurat dar mai puțin flexibil, un fel de "primul meu guitar synth".

3. -ți e o formă de genitiv-dativ a pronumelui tu. Îl folosești în felul ăsta: "Dă-ți o palmă peste cap". Cui să-i dai o palmă? (ție, îți, -ți).

În cuvântul credeți, sufixul ți (care nu se desparte cu cratimă) indică conjugarea verbului a crede la persoana a II-a plural: noi credem, voi credeți, ei cred.

Cuvântul a-r nu există în limba română. În schimb ar este forma la persoana a III-a a verbului auxiliar a avea.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.