www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesor Sau Nu?


Alin N
 Share

Recommended Posts

De ceva timp nu mai am profesor de chitara, dar cred ca am gasit un om. Mai trb doar sa iau legatura cu el :)) In orice caz ceea ce vreau eu sa intreb este daca profesorul are vreo influenta asupra vitezei cu care eu progresez?...ma ajuta profesorul sa imi maresc viteza cantatului sau sa invat mai repede unele lucruri? (nu ma refer la teorie pentru ca cel putin in cazul meu cu un prof as avansa mult mai repede cu teoria)

anyway 10x

Link to comment
Share on other sites

In primul rand un profesor are deja o metoda de studiu dezvvoltata, stie ce se poate in cat timp etc...

 

Daca esti autodidact in cel mai bun caz poti incerca pe modelul cum ai invatat la scoala ,asta fiind singurul tau punct de sprijin.( daca ai invatat la scoala )

Si o sa-ti ia un timp pana a-ti faci o metoda eficienta de studiu, trebuie sa ai logica , simt muzical , tehnic etc....dar tot avansezi mai incet fara profesor.

 

Dupa ce aii invatat bazele numai un "profesor" mai bine zis un maestru , te poate indruma .

 

Daca ai un maistru bun poti sa "furi meserie" si sa avansezi de zece ori mai repede decat singur , din auzite , si de pe forum....DACA...asculti de el , esti serios, exersezi , inveti si..faci numai ce-ti spune nu incepi sa canti Malmsteen in loc de exersarea temelor primite de la pof..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.