www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez V70ce... Ce Ziceti Despre Asta?


GhitaB
 Share

Recommended Posts

Despre Stagg m-ati lamurit... Sperand ca nu devin stresant, va intreb ce ziceti despre chitara asta: http://www.zzounds.com/item--IBAV70CE ... Cum se comporta la inregistrari? Are cineva una ca asta? Merge?

Daca merge gasesc in Romania asa ceva? Daca nu merge ce electroacustica imi recomandati la un pret maxim de 200E?

Link to comment
Share on other sites

:)-->

QUOTE(Ghita B @ Feb 12 2007, 08:46 AM) 125387[/snapback]
Despre Stagg m-ati lamurit... Sperand ca nu devin stresant, va intreb ce ziceti despre chitara asta: http://www.zzounds.com/item--IBAV70CE ... Cum se comporta la inregistrari? Are cineva una ca asta? Merge?

Daca merge gasesc in Romania asa ceva? Daca nu merge ce electroacustica imi recomandati la un pret maxim de 200E?

 

Daca ai nevoie de acustica pentru inregistrari, poate ar fi mai bine sa inregistrezi cu o chitara acustica si sa captezi cu microfoane. Noi asa am facut cu o chitara Hora Reghin student, care, din intamplare, avea un sunet extraordinar. La banii aia nu stiu daca gasesti o electroacustica cu o electronica calumea. Io, spre exemplu, am un Stagg care are un brum constant si pe care trebuie sa-l scot cu scule software daca vreau sa inregistrez ceva...

Link to comment
Share on other sites

:)-->

QUOTE(Ghita B @ Feb 12 2007, 08:46 AM) 125387[/snapback]
Despre Stagg m-ati lamurit... Sperand ca nu devin stresant, va intreb ce ziceti despre chitara asta: http://www.zzounds.com/item--IBAV70CE ... Cum se comporta la inregistrari? Are cineva una ca asta? Merge?

Daca merge gasesc in Romania asa ceva? Daca nu merge ce electroacustica imi recomandati la un pret maxim de 200E?

eu as merge tot pe metoda grosului, adica sa inregistrezi cu microfoanele o acustica normala

si in general instrumentele astea acustice se iau pe proba. poate sa fie si fender, ibanez sa mai stiu eu care, daca nu e lemnul de soi si nu e uscat cum trebuie nu suna

du-te frumusel la un magazin de instrumente muzicale si ia la proba acustice, si care iti place, daca vrei o cumperi

spor la treaba, sa pui inregistrarea

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Sunt nou venit. Am o chitara oarecare pe care am "dotat-o"cu un handbucker seymour-duncan, dar am ajuns la concluzia ca ar trebui sa imi cumpar totusi ceva nou si mai prformant. Oscilez intre o Ibanez RG370DX,RGR321EX, oricum RG series sau o Jackson JS30DK TBK sau ceva de genul. Pentru cei care au lucrat pe asa ceva, care au mai multe informatii i-as ruga sa-mi raspunda.

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

:)-->

QUOTE(Ghita B @ Feb 12 2007, 08:46 AM) 125387[/snapback]
Despre Stagg m-ati lamurit... Sperand ca nu devin stresant, va intreb ce ziceti despre chitara asta: http://www.zzounds.com/item--IBAV70CE ... Cum se comporta la inregistrari? Are cineva una ca asta? Merge?

Daca merge gasesc in Romania asa ceva? Daca nu merge ce electroacustica imi recomandati la un pret maxim de 200E?

 

 

omule..nu te mai balaci cu stagg-urile alea..pe bune..sunt din carton presat...am avut si eu una de aia...dr am scapat repede de ea...acum am un grosmann...si nu numai k am avut o revelatie...dar cei care au pas mana pe ea au avut orgasm..+k promptitudinea celor de la magasin..profesionisti..asha k dak ai nelamurili..ori ai suni..sau mai bine mergi la ei la firma pt o consultanta..si nu vei fi dezamagit...si preturi...nu mai vorbesc..cu 200euro...iti iei chitatra..+un eq de ala pe 7 benzi..si face toata munca....

 

:)-->

QUOTE(Ghita B @ Feb 12 2007, 09:47 AM) 125406[/snapback]
Multumesc pentru sfaturi!

Chitara acustica am... Acuma vreau s-o schimb... Dar nu stiu ce electroacustica sa-mi iau...

suna la nr asta..o sa ai detalii pan o sa te plictisesti...0745664654

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru indrumari. Am gasit un site intresant, de fapt un magazin on-line prin Germania, probabil multi stiti de el : www.thomann.de, unde au preturi chiar interesante raportat la preturile practicate la noi. Am facut o comparatie si la noi sunt chiar cu 2 mil mai scumpe-depinde de produse... La capitolul Ibanez, despre care era vorba sunt diferente. In fine, acum nu stiu daca si in ce masura pot face livrari in Romania. Daca sunt costuri de transport, atunci nu merita osteneala...

Salutare si mai astept comentarii despre Ibanez(la preturi rezonabile)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest MrJackson
Daca sunt costuri de transport, atunci nu merita osteneala...

 

Pai doar nu astepti sa ti se teleporteze la usa direct, nu ? Evident ca o sa te coste transportul.

 

Oricum, s-au cam aliniat si in Romania preturile cu cele de la Thomann (la unele produse cel putin). Ca sa fiu si on-topic, dintre alea pe care le-ai mentionat tu, eu nu ti-as recomanda 321MH ci mai degraba 321EX sau 350 (EX sau DX, ca difera doar culoarea).

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

Staggul electroacustic,ala mai scump.nu ala copie de Ovation e foarte mishto.m-am vazut ieri noapte la televizor cu una d'aia,si suna chiar bine,mi-a placut si mie.

Link to comment
Share on other sites

Pai doar nu astepti sa ti se teleporteze la usa direct, nu ? Evident ca o sa te coste transportul.

 

Oricum, s-au cam aliniat si in Romania preturile cu cele de la Thomann (la unele produse cel putin). Ca sa fiu si on-topic, dintre alea pe care le-ai mentionat tu, eu nu ti-as recomanda 321MH ci mai degraba 321EX sau 350 (EX sau DX, ca difera doar culoarea).

Nu-mi imaginam ca ar putea face "cadou" transportul, logic, ci doar e vorba de costuri de transport. 

Adica daca acestea ar avea o valoare care ar depasi preturile practicate la aceleasi produse de la noi,

atunci clar ca trebuie regandita problema. Multumesc pentru recomandare.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Nu-mi imaginam ca ar putea face "cadou" transportul, logic, ci doar e vorba de costuri de transport.

Adica daca acestea ar avea o valoare care ar depasi preturile practicate la aceleasi produse de la noi,

atunci clar ca trebuie regandita problema. Multumesc pentru recomandare.

 

Limba asta romaneasca... of.

 

In fine, pe scurt, nu prea mai e rentabil sa mai ei de afara lucruri (mai ales cand ti se strica).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.