www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

FORUM NOU


Cosu
 Share

Recommended Posts

Pai:

1. Din cate am inteles de la voi ar fii mai misto cu invisionul. Ar fi mult mai fain daca ori i-am pune tema veche ori am face ceva mai sa sara in ochi sa fie mai cald, sa inspire ceva fain.

2. Se incarca destul de bine. Stai sa vedem de acum incolo ( o sa inceapa sa creasca nr de useri si asa mai departe)

 

 

Edit: smiliesurile sunt mai marfa si mai multi (m-am exprimat oare bine ? :) )

 

P.S bravo baieti. ati facut treaba buna :):)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu e promovat decat la http://guitar.rulez.jp/ care face redirect la asta nou.

 

De ce?

 

1) Pentru ca e in .ro - ala din .jp, cat o fi fost el de dedicat, mergea slabut. Asta actual are trafic garantat si se tine binisor, zic eu

 

2) Pentru ca avem spatiu de stocare 2GB (extensibil la cat vrea cosu sa lase liber pe hard) - si forumurile au prostul obicei sa creasca ca niste porci, mai ales un forum de muzicieni pe care ar trebui sa mearga atasamente destule

 

3) Pentru ca e singura aplicatie mai serioasa care ruleaza pe serverul ala, deci ar trebui sa mearga mai bine decat un dedicat care e pe shared hosting

 

Macar atat, daca nu altceva.

Link to comment
Share on other sites

Daca e ceva ce nu imi place DELOC la acest forum e cum sunt categoriile. Inainte mai mergea dar acum, fiindca Invision are o structura complexa de tabele si mare, chiar mi se pare urat sa avem 3-4 categorii cu cate 2-3 forumuri in fiecare. Iata cum propun eu sa fie asezate (in paranteze va fi descrierea categoriilor noi). Le voi re-aseza eu daca vreti doar sa-mi spuneti daca e okay :

 

 

- Muzica

 

Chitara

Bass

RGC Live

Muzica (discutii aici nu despre instrumente, ci despre muzica pur si simplu, formatii, albume, etc...)

 

- Generalitati

 

De Toate

Publicitate (am pus aici publicitate pt. ca in viitor, daca forumul va fi mai mare, e inevitabil ca unii oameni sa nu faca publicitate si la altceva inafara de instrumente, precum telefoane, etc...)

Sandbox

 

- R.G.C.

 

Feedback

News Forum

Trash Can (acest forum poate seta un trash can... practic acesta este un subforum facut de tine, si daca il setezi din control panel, de cate ori dai delete la un thread sau la un post, se duce direct in trash can si de acolo se sterg periodic. De ce ? Pai poate daca vine cineva si face figuri, si cearny de ex. vede si ii sterge threadurile, cand venim restul sa ne uitam si noi cum si ce a fost postat si sters. Inainte eu aveam pe un forum trash can dar nu era setare in CP asa ca dadeam move noi in subforumul ala, in loc de delete, acum in schimb, invision 2.x ne permite acest lucru)

Link to comment
Share on other sites

In principiu sunt de acord. chitara eu zic ca trebuie sa aiba 2 forumuri separate tehnica&teorie&cantece si tech stuff. In loc de muzica sa se numeasca "Comunitate" iar subforumul muzica sa il mutam la generalitati.

Temele astea noi cam sug fata de default  :)

 

De ce trebuie 2 forumuri la chitara ? Suntem putini pe forum... Nu trebuie incarcat forumul cu "jdemii" de categorii pentru ca momentan nu e nevoie, dupa parerea mea, fiindca suntem cati, 10 oameni care vorbesc activ aici ? Eu zic sa-l structuram usor de accesat, sa facem un site, etc.., si cand incepe sa vina lumea, pe cat posibil, il extindem in mai multe categorii...

Link to comment
Share on other sites

Nu vad de ce ar trebui sa existe doua forumuri separete pentru chitara (sau separat pt chitara si bass momentan :)) - ideea e ca si-asa suntem putini si daca e sa ne mai si impartim atentia, ne-am terminat. Parerea mea - forum de Chitara & Bass, forum de Tobe & Clapa & Alte alea si cu asta basta la instrumente muzicale.

Link to comment
Share on other sites

din forumul de hardware se poate invata destul de mult din problemele altora. e dificil de navigat printre corzi , punti , chitari si doze cautand cantece , taburi si elemente de tehnica si teorie. in cazul in care se mareste forumul (Nu acum , peste ci peste x luni ) vom vedea ca e cam haotic si se va ajunge la impartirea asta). aruncati un ochi pe alte forumuri de chitara din straintate si veti vedea ca se mege cam pe aceeasi structura in principiu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.