www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prima Chitara Electrica


daryl
 Share

Recommended Posts

Salut! Intentionez sa imi iau o chitara electrica cat mai curand ,dar sunt cam indecis cu multe chestii:

-trebuie sa ma incadrez in 1000 ron ,luand in calcul si amplificatorul,si poate niste efecte:) .Un set ar fi o afacere neinspirata? eu nu-mi propun sa fac performanta cu chitara,doar sa exersez pentru mine ,dar totusi sa fie sunetul clar si frumos :rock: .

-am vazut ca sunt mai multe modele de chitari,mie imi place foarte mult rock-u clasic ,rock and roll-u, in stil angus young,chuck berry eric clapton,dar si metallica .ce model ar trebui sa aleg?

-daca setul nu e bun,imi puteti face cateva recomandari de chitara+amp care cat de cat se incadreaza in buget?

-daca ajuta cu ceva,studiez si la chitara clasica de un an jumate;teorie muzicala sa zic ca am un pic,dar cu partea tehnica stau cam prost,asa ca daca aveti rabdare va rog sa-mi spuneti cateva sfaturi in legatura cu componentele chitarii electrice:)  

-ce spuneti de setul asta:http://www.soundcreation.ro/seturi-pachete-de-chitare-cu-accesorii-cid425_3119/ibanez-jumpstart-ijrg200-bk-id14993.html

 

pace!

Edited by daryl
Link to comment
Share on other sites

sfatul meu este sa cauti la mica publicitate din multitudinea de chitari la vanzare, ai poze si preturile sunt mai mult decat ok, si in loc de amp sa cauti un procesor. este mai bun pentru inceput decat un amp, mai toate au iesire pentru casit si asa nu ai nevoie de amplificare extra.

in timp o sa iti formezi urechea pentru ce vrei si vei dorii sa schimbi gear-ul. este important ca la inceput sa nu investesti in scule noi, nu stii daca sunt cele potrivite pentru ce vrei tu si asa nu vei pierde prea mult la o revanzare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.