www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cu Ce Sa Incep, Ajutor?


ChillDrake
 Share

Recommended Posts

Salut. Vreau sa invat la chitara, si nu neaparat acasa, dar am scoala, si pana la vara nu pot sa ma duc niciunde ca sa invat sa cant la ea [la noi nu sunt profesori de chitara & others]. Si as vrea ca totusi sa invat ceva si pana atunci, ca parca mi-e rau sa stau 3 luni in casa cu ea si sa nu fiu in stare sa stiu ceva pe la ea. Am un Flame 831 CG si stiu ca e destul de ieftina, dar o sa cant la ea 2 ani sa ma invat si dupa o sa imi iau ceva mai "power".

Asa ca ma adresez voua, chitaristilor, vreau sa imi recomandati carti[pdf, free], topicuri de pe acest forum, filme orice, cu care pot invata teorie si practica. Dar nu stiu cu ce sa incep, cand sa incep, cat sa exersez la ea in fiecare zi si mai ales ce sa exersez. Vreau sa precizez ca nu ma grabesc niciunde,nu imi trebuie "ghiduri" rapide, dar incomplete, vreau ghiduri pas cu pas, in care se explica si pentru un om care nu prea le are cu muzica [ma refer la definitii, si la chestii] si care nu a mai pus niciodata mana pe o chitara. Va multumesc!!

Edited by ChillDrake
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.