www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ceva Metal Mai Tehnic


twister
 Share

Recommended Posts

o piesulica...chitarile au foarte putin distors insa trebuie curatate de ceva frecvente mizerabile.

 

pareri

 

 

Super,hombre.Nu vrei sa incerci si ceva mai cu iz de hardcore pe alocuri?:)...apropo de frecvente mizerabile,cred ca de la tobe ai putea curata ceva-ceva.Ce faci tu acolo(am ascultat mai tot ce ai pus pe forum) cam lipseste din peisajul metal romanesc si ma intrebam daca are cineva in tzara asta "inima" pt asa ceva.Pacat ca nu iesi(sau iesiti,daca ai trupa) pe piata.Sau asa ceva nu se promoveaza la noi,ha?...Mda.Oricum,tine-o tot asa

Link to comment
Share on other sites

conteaza orice parere...:) tobele le.am facut in EZdrummer (e un soft Toontrack). Kitul este "drum kit fromn hell". Nu am stat eu prea mult sa aranjez tobele dar va asigur ca e uimitor cat de real poti sa le faci sa sune. Ascultati de pe site sampleuri: http://www.toontrack.com/product_demos.asp

Link to comment
Share on other sites

chiar nu-mi vine sa cred , si eu nu-s cu chestii de astea chiar deloc , insa ce faci tu acolo ma gadila foarte placut la timpan . Intr-adevar tobele sunt putin sacaitoare .

ROCK MAMAIE !!

 

in cazul asta chiar am sa le mai lucrez:)...insa spuneti.mi va rog unde e buba cea mai mare, la soundul tobelor sau la compozitia lor..

tnx

Edited by twister
Link to comment
Share on other sites

nu place frate la nimeni genul asta stai linistit. mai postez o varianta mai lunga si cu solo:) Din pacate am pierdut momentan pluginul cu clapa dar se rezolva si in curand o sa pun o varianta cu bas, voce si vioara. just wait and see:)

 

Imi place foarte mult sound-ul. Ne poti spune ce rig ai folosit ca sa obtii tonurile astea? Daca nu este cumva secret profesional... :)

Link to comment
Share on other sites

am mai ascultat odata acum. La tobe parca ai fusul prea tare si toba mare prea incet, la fel si tomurile. Tonul de chitara imi place, baga si un bas ca sa sune cu c**** .

Si bucata de la sfirsit suna misto...e o combinatie intre stilul Pestilence si Death :)

Edited by Falling_into_infinity
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

BRAVO foarte foarte misto .... nu ai tema .... f***-i ... sau poate e prea subtila pt mine..... nu raman cu o mica melodioara dupa ce ascult piesa... Eu as evita sa las senzatia succesiunii unor exercitii executate impecabil ... si atat ... dar altfel foarte misto

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.