www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Adinel Berehorschi

Analog Sound Kod Metal Special (Distortion/overdrive)

Recommended Posts

Salutari!

Tocmai am pus mana pe o pedala facuta de la baietii de la Analog Sound.

Am primit-o in urma unui schimb si am zis sa incerc si eu o pedala de distortion. Cantand blues am ramas pe overdrive in cel mai rau caz.

Am ramas placut surprins cat de versatila e aceasta pedala. Are transistori FET. Am facut un review pentru a lamuri pe toata lumea.

Check it out!

https://www.youtube.com/watch?v=oWhOTq4NGFU

Guys, apreciez efortul și știu că o înregistrare proastă e mai bună decât niciuna. Dar vă rog nu mai faceți demouri cu cartoful, în special când e în altă cameră decât amplificatorul. Ați văzut vreodată un studio sau scenă în care captarea se face la 5 metri de difuzor? V-ați întrebat de ce?

Guys, apreciez efortul și știu că o înregistrare proastă e mai bună decât niciuna. Dar vă rog nu mai faceți demouri cu cartoful, în special când e în altă cameră decât amplificatorul. Ați văzut vreodată un studio sau scenă în care captarea se face la 5 metri de difuzor? V-ați întrebat de ce?

Daca dai click pe butonul de quality de la player-ul din youtube, vei observa ca e filmat cu un cartof in 4k. L-am facut cu scopul de a arata setarile. Ampul era la nici un metru distanta si era seara, de aceea e volumul mai incet.

Nu prea am timp pe moment sa fac review-uri in care sa dau record cu mic in fata amp-ului si sa treaca totul prin palca audio, iar filmarea sa fie separata (sesiune). 

Am facut video-ul in scopul de a arata ca e o pedala versatila si e data spre vanzare, pentru a avea un avant in fata in a o da mai repede, deoarece nu prea folosesc drive-uri.

All I can do for the moment. Data viitoare voi incerca sa sporesc calitatea audio.

Numai bine!

Edited by Adinel Berehorschi
  • Like 1