www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prs Custom 24 Quilt Top-Scarlet Red


vladbogdanv
 Share

Recommended Posts

Va ajut eu putin, e posibil sa ma insel pe ici pe colo, dar din ce se vede cam asta pare sa fie:

  • corp mahon, top maple non 10 top si nu e in nici un caz quilted (de obicei le gasesti de la seria Artist in sus)
  • grif mahon cu tastiera rosewood, birds inlays, 24 taste, profilul pare din poza wide thin
  • switch rotativ schimbat (sau comandat special asa) cu switch cu 3 pozitii si posibil push pull pentru split pe potul de ton
  • dozele par a fi VB si HFS
  • Tremolo-ul clasic PRS, cheite acordaj Phase 2 si case original
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salutari, nu am pus link-uri pentru ca este un model clasic custom 24 (toate datele necesare fiind pe site-ul lor), fara doze speciale 57/08 sau sa fie vreun 10 top, iar link-uri cu preturi nu pun pentru ca modelul acesta nu mai apare pe thomann sau pe alte site-uri de specialitate (apar doar modele anniversary sau 10 top care sunt de la 4000 de euro in sus, iar pe ebay sunt ori modele mult mai vechi ori difera prin anumite particularitati) .

Multumesc Blackthorn pentru descriere, dar in cazul acestui model iti garantez ca este un quilted top( n-am facut cele mai reusite poze :( ), in rest totul este 100% corect :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.