www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vst Plugins De X32 In Host X64


Recommended Posts

Ola,

 

Ma confrunt cu o problema: Vreau sa rulez pluginuri vst de 32 de biti intr-un host de 64. 

Am incercat jBridge (care asta face chipurile), am dat 10$ pe el, DAR CRAPA live9-u cand incarc bridge-ul in el.

 

Alternative am tot google-uit, no ideas.

 

HELP

 

Inainte sa o dati pe aia cu "nu poti sa incarci vst-u direct de 64?" va raspund ca e destul de vechi si nu are asa ceva. 

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

intra vorba aia "..si cu sufletu-n 

 

Sunt cateva si de 64 care imi sunt necesare :)

E prea mare chinul, ma dau batut.

 

P.s. lar la 32 e o problema cu librarii dinalea mari de tot. Normal usage ar fi okay, dar nu mai vreau sa stau sa export si sa re-export trackuri de Vsti-uri. e ca dracu la timp, plus ca piere inspiratia... 

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

revin :D

 

nu merg pe reaper :( cel putin nu pe asta de l-am gasit la ei. Are exe de 64 pentru 64 si 32 pentru 32... la fel ca toate celelalte. Se pare ca tre sa gasesc alternative si sa mai reinoiesc folderul de vst-uri.

Intre timp, am gasit ceva care ma coafeaza totusi, regretabil fara functie de record.

 

ii zice cantabile, si vedeti si dvs ce poate face pe aici: http://www.cantabilesoftware.com/

 

Eu practic de ceva de genul asta am nevoie. Un host ultra-slim pe memorie, capabil sa incarce un plugin ce traduce wav in midi, care da in functie de notele pe care i le-am setat eu in VSTi-uri separate. E controlabil midi, poate fi sincronizat cu un alt midi device, si pe moment, varianta lite (n-are record) pare sa fie destul de stabila pentru ce am eu nevoie. Ah, si incarca si 32 si 64. Ce n-are insa e live looping-ul ala din Live 8-9.

 

Dar recent am descoperit ca pot introduce unul intr-un rack nou si sa ii trimit separat (sau in paralel) din ce efecte vreau (ca si cum ai da in bus-urile de efecte pe un mixer). Bai, e foarte misto, look into it !


Cubase e instabil de folosit in live, pe Win. Desi n-am avut neplaceri in unele repetitii, am mai avut neplaceri acasa. Sample-uri care ramaneau trigger-ate, sau C4 de pe midi care ramanea apasat (trebuia sa dau ori panic, ori reset midi), si nu-mi permit sa risc intr-o situatie de live cu un Cubase cracuit de nici eu nu stiu cat de bine. VST-urile sunt mai toate free, iar ce e instabil cu crack si e ieftin, mi-am cumparat (adrenalynn sync sau jam origin midi-guitar spre exemplu).

 

Live9-ul e pe demo pe moment, full functioning, dar din pacate nu imi satisface nevoile. 

Si pana apare pro-tools-ul asta ultimul, cu cloud and shit... simt ca ma voi mai barbieri de vreo 68 de ori.. asta asa, sa nu zic 69 :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.