www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

sighishoara


Dan Damian
 Share

Recommended Posts

In ultimul weekend din iulie (29-31) va avea loc asa-zis-ul "Festival de Arte Medievale" de la Sighisoara, sunt sigur ca multi dintre voi stiu despre ce e vorba, practic se aduna multi oameni de toate felurile (dar care au legaturi cu muzica rock), care se distreaza, canta la chitara prin toate ungherele, beau bere s.a.m.d. Intrucat anul trecut am lipsit, as vrea foarte mult sa merg anul asta, si m-am gandit ca ar fi o idee buna sa ne strangem mai multi si sa mergem toti cu trenul. Propun sa plecam vineri seara, caci unii mai au servici si treburi. Who's in? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Vroiam sa merg, dar no can do unfortunately :) . Partea buna din toata chestia asta e ca totusi s-ar putea sa pice si la mine o chitara electrica.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

voua cum vi s-a parut anu asta?, pe mine m-a cam deranjat concentratia de tzigani pe metru patrat din cetate, in rest a fost ok.

Link to comment
Share on other sites

mie mi s-a parut ok.

a fost prima oara cand am mers si am fost impresionat mai mult de orasul vechi in sine decat de agitatia similara unei circoteci ce se petrecea acolo.

 

 

mi-ar fi placut sa aud mai multa muzica *medievala* si nu doar folkul nostru cel de toate zilele.

in concluzie voi merge si la anul :)

 

 

PS:

cel mai tare camping este cel de pe colina unde poti auzi metale toata noaptea

pheno : :)

Link to comment
Share on other sites

Guest marina

mie mi-a placut ft mult,mai ales ca a fost si prima data cand am fost!!!in afara faptului ca la scena de jos, unde au fost concertele folk a fost groaznic de multa tiganime,restul a fost ok!!mai ales ca duminica seara am descoperit un super loc unde era numa muzica rock si am dansat si cantat pana la 7 dimineata!!

abia astept la anu'!!!poate atunci ne intalnim mai multi!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.