www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cel mai tare Concert


hihi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Costi Dream Theater au cantat cu Kevin Moore atunci in 95? daca da, te invidiez..

 

cele mai bune concerte pe care le-am asistat, in opinia mea:

-Saxon la Wacken, 01.08.2009, show de zile mari, 2 ore de heavy metal pur, toate hiturile si cantece necunoscute, sunet excelent(nu chiar ca la H&H totusi), Biff Byford beat mort cantand perfect fiecare nota, vis umed :)

 

-Blind Guardian, 17.05.2007, Arenele Romane, Bucuresti, BG sunt printre cele mai bune trupe live, super show

 

-Heaven and Hell tot la Wacken, 30.07.2009, show extraordinar, sunet PERFECT, comunicare cu publicu, scena impresionanta cu tot felu de diverse chestii "doom", Dio in forma maxima, parca n-a fost ceva magic totusi :)

 

-Running Wild tot la Wacken, 30.07.2009, show extraordinar RUINAT din pacate de ploaia torentiala si rece si de 40.000 de oameni care nu aveau alta treaba decat sa stea sa se uite ca un fel de obstacol :D au fost 2 ore de metal pirateresc german calitatea tzais :)

Link to comment
Share on other sites

Cele mai bune concerte vazute live:

 

 

1 - Paul McCartney, Paris - 2009

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=6...mp;#entry395317

 

2 - AC/DC, Paris & Belgrad - 2009

 

3 - Iron Maiden, Stadionul Cotroceni - 2008

 

4 - Metallica, Stadionul Cotroceni - 2008

 

5 - Rolling Stones, 2007 si Depeche Mode, 2006, ambele pe stadionul Lia Manoliu

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion

De departe cel mai tare concert la care am fost a fost IAMX (Bucuresti, 2009). Nu ma asteptam la un asemenea show.

Concerte frumoase au mai fost si altele, dar nici unul la fel.

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish
Mergeam si eu la Sepultura, dar ce sa zic, fara Max Cavalera, nu merge.

 

 

Asa gandeam si eu,dar totusi m-am dus,ca aveam ocazia sa vad macar o jumatate din Sepultura care-mi placea pe vremuri!

Si nu mi-a parut rau de loc!!!A fost super!!!Eu i-am vazut in Graz,Austria.

 

Dar cel mai mult mi-au placut Dark Tranquillity -Graz- 07.11.2008.Un show exceptional,nota 10!!!

Edited by withefish
Link to comment
Share on other sites

http://www.realitatea.net/metallica-revine...val_691222.html

Uite aici. Si mai sunt multeeee. Cauta pe google =D

au mai fost alarme false de genul... sa nu uitam de manowar acum 2 ani, Ac/Dc anu trecut, etc.

 

eu zic sa nu te entuziasmezi pana nu vezi comunicatu oficial pe site-u trupei/festivalului. e destul de ofticant ce se intampla cu sonisphere si cu bestfest, e adevarat, si chestiile astea lasa loc la o gramada de speculatii.. anu trecut bestfest anuntase deja Manowar de pe 1 noiembrie... mi se pare absurd cat de mult asteapta acum. dar la sonisphere e mult mai complicat pentru ca trebuie aranjat festivalu "dublu" din Bucuresti si Istanbul.. sper sa nu se anuleze sau ceva si sa avem si noi parte de cei 4 grei ai thrashului mondial.. daca nu, luam trenu pana la cehi... asa ceva NU se pierde.

Link to comment
Share on other sites

Asa gandeam si eu,dar totusi m-am dus,ca aveam ocazia sa vad macar o jumatate din Sepultura care-mi placea pe vremuri!

Si nu mi-a parut rau de loc!!!A fost super!!!Eu i-am vazut in Graz,Austria.

 

Dar cel mai mult mi-au placut Dark Tranquillity -Graz- 07.11.2008.Un show exceptional,nota 10!!!

 

Ma bucur ca ti-a placut concertul Sepultura.

La Dark Tranquility m-as duce si eu daca ar veni in Romania.

Oricum, anul asta e vorba de Slayer sa vina, deci is prezent :), asta daca nu plec din Tara.

Link to comment
Share on other sites

au mai fost alarme false de genul... sa nu uitam de manowar acum 2 ani, Ac/Dc anu trecut, etc.

 

eu zic sa nu te entuziasmezi pana nu vezi comunicatu oficial pe site-u trupei/festivalului. e destul de ofticant ce se intampla cu sonisphere si cu bestfest, e adevarat, si chestiile astea lasa loc la o gramada de speculatii.. anu trecut bestfest anuntase deja Manowar de pe 1 noiembrie... mi se pare absurd cat de mult asteapta acum. dar la sonisphere e mult mai complicat pentru ca trebuie aranjat festivalu "dublu" din Bucuresti si Istanbul.. sper sa nu se anuleze sau ceva si sa avem si noi parte de cei 4 grei ai thrashului mondial.. daca nu, luam trenu pana la cehi... asa ceva NU se pierde.

 

Metallica sigur ca vine e anuntat deja pe siteul lor oficial. O sa fie cel mai tare concert anul asta.

Link to comment
Share on other sites

Metallica sigur ca vine e anuntat deja pe siteul lor oficial. O sa fie cel mai tare concert anul asta.

http://www.metallica.com/page.asp?id=13367 pana nu scrie aici in capatul listei "06/25/2010 Bucharest, Romania Sonisphere - (locatia concertului) " concertul NU e anuntat pe pagina oficiala.. deci nu are rost sa ne entuziasmam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.