www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Antoine Dufour :)


Runaway_Girl
 Share

Recommended Posts

Urmatoarea intrebare care ar fi?

:unsure: ... :)  Aceea era singura mea întrebare legată de Antoine Dufour. Îmi pare rău dacă cosideraţi că a fost o întrebare nepotrivită sau fără sens... :) Am întrebat pentru că doream să ştiu cât de cunoscut este acel chitarist pentru persoanele prezente pe acest forum..

Link to comment
Share on other sites

:unsure: ... :)  Aceea era singura mea întrebare legată de Antoine Dufour. Îmi pare rău dacă cosideraţi că a fost o întrebare nepotrivită sau fără sens... :) Am întrebat pentru că doream să ştiu cât de cunoscut este acel chitarist pentru persoanele prezente pe acest forum..

 

Nu este o intrebare nepotrivita doar ca nu inteleg care e rostul intrebarii. Vrei sa discutam despre acest chitarist sau altii care canta ca si el? Ai o intrebare specifica legata de una sau mai multe din piesele lui sau de acest stil de muzica?

 

Sau faci cumva un sondaj pentru o revista? Sau ai o teorie legata de cei care asculta acel gen de muzica?

 

Intrebarea mea e daca am ascultat Antoine Doufur atunci ce? Si daca nu am ascultat Antoine Dufour atunci ce? Cercetatorii britanici au descoperit ceva nou cumva?

 

Unde vrei sa ajungi? Sau consideri ca un artist underrated si vrei sa ii cresti popularitatea? Vrei sa faci un fan club?

 

Care-i ideea?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt un fan al lui, dar imi amintesc vag ca s-a mai discutat despre el pe RGC in trecut.

Daca ai rabdare sa cauti (vezi campul "Search" de sus, cu optiunea "Forums" in loc de implicitul "This topic"), probabil vei gasi si ce s-a discutat despre el, si probabil iti vei face si o idee despre cat de cunoscut sau apreciat e aici.

Mulţumesc, voi căuta. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu este o intrebare nepotrivita doar ca nu inteleg care e rostul intrebarii. Vrei sa discutam despre acest chitarist sau altii care canta ca si el? Ai o intrebare specifica legata de una sau mai multe din piesele lui sau de acest stil de muzica?

 

Sau faci cumva un sondaj pentru o revista? Sau ai o teorie legata de cei care asculta acel gen de muzica?

 

Intrebarea mea e daca am ascultat Antoine Doufur atunci ce? Si daca nu am ascultat Antoine Dufour atunci ce? Cercetatorii britanici au descoperit ceva nou cumva?

 

Unde vrei sa ajungi? Sau consideri ca un artist underrated si vrei sa ii cresti popularitatea? Vrei sa faci un fan club?

 

Care-i ideea?

:) Nu ştiu de ce, dar îmi pare că tonul dumneavoastră este ironic.. :) certaţi-mă dacă n-am dreptate.. :) Nu doresc să discut despre acest chitarist, sau să fac un sondaj pentru o revistă, nu am o teorie legată despre cei care ascultă acel gen de muzică, nu doresc să îi cresc popularitatea, nu doresc să fac un fan club. :) Am întrebat pentru simplul fapt că mă interesa să aflu dacă există persoane pe acest forum care au ascultat o piesă a acestui chitarist. Aceasta era ideea întrebării. O idee simplă, poate prea simplă pentru a fi înţeleasă. :)

Edited by Runaway_Girl
Link to comment
Share on other sites

:) Nu ştiu de ce, dar îmi pare că tonul dumneavoastră este ironic.. :) certaţi-mă dacă n-am dreptate.. :) Nu doresc să discut despre acest chitarist, sau să fac un sondaj pentru o revistă, nu am o teorie legată despre cei care ascultă acel gen de muzică, nu doresc să îi cresc popularitatea, nu doresc să fac un fan club. :) Am întrebat pentru simplul fapt că mă interesa să aflu dacă există persoane pe acest forum care au ascultat o piesă a acestui chitarist. Aceasta era ideea întrebării. O idee simplă, poate prea simplă pentru a fi înţeleasă. :)

 

Pacat, era interesanta o discutie despre stilul ala de muzica.

 

Oricum merci tare fain pt raspunsuri. M-ai inspirat astazi. :) Si nu sunt ironic. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pacat, era interesanta o discutie despre stilul ala de muzica.

 

 

Let's do it. I'll start, I'm a musical asshole. I'll talk shit about anyone.

 

Imi plac cei gen dufour. Valul asta de fingerstailisti. Imi plac acordurile alea aerate, suspendate, cu ditai spatii intervale si tot asa.

De asemenea, se obtin niste acorduri misto datorita acordajelor utilizate de ei

Ca tehnica - super.

John Gomm has got it all.

 

Ce nu-mi place - e prea mult accent pe ritm si se pierde posibilitatea unei melodii frumoase, nu prea mai poa' sa faca articulatii etc. Vreau o melodie cat mai misto din muzica, in general.

La fel, 'din cauza' tehnicii folosite si a acordajului, e cam acelasi sound. Si sound-ul ala de tap nu-mi place. E prea subtire.

Mi se pare cam cliseic la un moment dat ritmul/beat facut pe chitara.

No wicked, strange harmonies, man. They're all too fuckin' suspended or even happy.

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.