www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Chitarist Pt. Cover-Uri "de Pub" In Bucuresti


Dobby
 Share

Recommended Posts

Redeschid anuntul, vazand ca totusi are vizitatori. Asadar, caut un chitarist cu repertoriu vocal alcatuit din 20 - 30 de piese care se (pot) canta in pub-uri. Are nevoie de chitara, microfon bun, stative si cabluri. 

Anuntul poate fi considerat "oferta de serviciu"..., "locul de munca" urmand a fi cautat ulterior, impreuna.

Edited by Dobby
Link to comment
Share on other sites

...
 


daca mi-e permisa curiozitatea: si tu cu ce te ocupi la faza asta, canti la vreun instrument?

Dar tu, fii dragut si spune-mi, desi ne aflam pe forumul romanianguitaristscommunity, desi username-ul tau este strat(ocaster)man, si chiar avatarul tau e o chitara tip stratocaster (reverse headstock), canti cumva la chitara ?  Te rog, nu te supara, doar pastrez tonul de anecdota cu care-ai inceput tu ! :flowers:


daca mi-e permisa curiozitatea: si tu cu ce te ocupi la faza asta, canti la vreun instrument?

Serios vorbind, da, atat eu, cat si omul pe care-l caut, ar urma sa cantam si vocal, si la chitara, sau chiar si la un alt instrument la care ne-am mai pricepe, dar in primul rand, vocal !

Edited by Dobby
Link to comment
Share on other sites

In plus de asta ai ceva lipici pe la pub-uri? Ca nu e chiar asa usor de intrat. Cunosc muzicieni buni care se chinuie greu sa intre pe undeva. Asta daca vrei sa castigi ceva, precum ai spus mai sus ca ar fi un job. Dar chiar si pe gratis e greut sa intri sa canti, bineinteles acolo unde se canta. Ca daca oamenii nu vor, locul nu se preteaza sau acustica e proasta nu are rost ca strici clientela locului. Eu am tot ce este necesar pentru o locatie de 100 pana la 150 de metri patrati, o acustica, doua electrice, procesor chitara+voce, looper, etc. Am cantat si singur in pub-uri. Repertoriul meu cuprinde vreo 200 de piese si intotdeauna loc de mai multe, dar ti-am zis, un video cu tine pentru inceput si posibilitatea de cantari dese si eventual pe bani. Doua cantari pe luna nu merita efortul, cel putin al meu, de a incarca si descarca masina de instrumente si scule.

Edited by mariuspop78
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In plus de asta ai ceva lipici pe la pub-uri? Ca nu e chiar asa usor de intrat. Cunosc muzicieni buni care se chinuie greu sa intre pe undeva. Asta daca vrei sa castigi ceva, precum ai spus mai sus ca ar fi un job. Dar chiar si pe gratis e greut sa intri sa canti, bineinteles acolo unde se canta. Ca daca oamenii nu vor, locul nu se preteaza sau acustica e proasta nu are rost ca strici clientela locului. Eu am tot ce este necesar pentru o locatie de 100 pana la 150 de metri patrati, o acustica, doua electrice, procesor chitara+voce, looper, etc. Am cantat si singur in pub-uri. Repertoriul meu cuprinde vreo 200 de piese si intotdeauna loc de mai multe, dar ti-am zis, un video cu tine pentru inceput si posibilitatea de cantari dese si eventual pe bani. Doua cantari pe luna nu merita efortul, cel putin al meu, de a incarca si descarca masina de instrumente si scul

 

In plus de asta ai ceva lipici pe la pub-uri? Ca nu e chiar asa usor de intrat. Cunosc muzicieni buni care se chinuie greu sa intre pe undeva. Asta daca vrei sa castigi ceva, precum ai spus mai sus ca ar fi un job. Dar chiar si pe gratis e greut sa intri sa canti, bineinteles acolo unde se canta. Ca daca oamenii nu vor, locul nu se preteaza sau acustica e proasta nu are rost ca strici clientela locului. Eu am tot ce este necesar pentru o locatie de 100 pana la 150 de metri patrati, o acustica, doua electrice, procesor chitara+voce, looper, etc. Am cantat si singur in pub-uri. Repertoriul meu cuprinde vreo 200 de piese si intotdeauna loc de mai multe, dar ti-am zis, un video cu tine pentru inceput si posibilitatea de cantari dese si eventual pe bani. Doua cantari pe luna nu merita efortul, cel putin al meu, de a incarca si descarca masina de instrumente si scule.

Imi pare rau, deocamdata nu am nimic din ce mi-ai cerut - demo, locuri de cantat pe bani, relatii in domeniu. Sunt la inceput de drum, vrand sa-mi reiau ocupatia de muzicant dupa o pauza indelungata. In trecut, am prestat ca basist in trupe de restaurant, timp de aproape 12 ani. Ca scule, am aproape tot ce trebuie, as mai avea nevoie doar de un partener, desi poate-as avea mai multe sanse singur. Daca vrei sa ne-auzim, da-mi nr. tau de telefon prin PM, si te sun.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.