www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

amp bun pana in 600$


Guest razvan_the mohawks
 Share

Recommended Posts

Guest razvan_the mohawks

as dori sa stiu din experienta voastra ce amp cat de cat bun pot sa cumpar cu 600 $. in principal mam gandit la marshall avt 100 dar vreau sa stiu daca exista candidati mai buni in pretu asta.statia vreau sa o folosesc pentru concerte si repetitii deci sa tina la tavaleala.comanda se va face din america.

 

mam mai gandit si la peavey valve king combo

Edited by razvan_the mohawks
Link to comment
Share on other sites

as dori sa stiu din experienta voastra ce amp cat de cat bun pot sa cumpar cu 600 $. in principal mam gandit la marshall avt 100 dar vreau sa stiu daca exista candidati mai buni in pretu asta.statia vreau sa o folosesc pentru concerte si repetitii deci sa tina la tavaleala.comanda se va face din america.

 

mam mai gandit si la peavey valve king combo

 

AVT100 este foarte bun dar este mai putin de 600. Ma rog poate cu transportul sa ajunga la atat.

Marshall ia-ti din Anglia este mult mai ieftin.

 

Ia un site:

http://www.rockingrooster.co.uk/products.p...D=165&NO=18

sau

http://www.guitarampkeyboard.com/en/marsha...estate_avt_2000

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

faza e ca o sa se faca o comanda mai mare si nu eu decid...am vazut preturi bune si in america,probabil ca o sa se aleaga intre avt 100 si peavey valve king. din cate am auzit eu si peavey ul suna destul de bine si ca pret este asemanator cu avt ul. peavey ul are 2 diffuri de 12.acum nu stiu care suna mai bine ca nam pus niciodata mana pe valve king.si nu stiu daca am timp.nici nu sunt din bucuresti

Link to comment
Share on other sites

Depinde f mult ce vrei sa canti pe amp si ce vrei sa folosesti de pe el. Daca vrei distorsul de pe amp direct.. daca intri cu procesor in el.. etc.

 

Eu am AVT 150 .. e un amp bunicel. Nu exceleaza... dar are cat de cat sunet de Marshall , si are un sunet destul de specific. Adica nu prea poti sa faci tonuri f variate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Andrei C.

Line 6 Spider 2 212 - 504 Euro cu tot cu TVA - i-ti rupe capul si suna ca marshaul plus altele.

Vino sa il probezi

 

Andrei

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.