www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

>> PROPUNERI DE JAM <<


karpi
 Share

Recommended Posts

cred ca ar fi bine sa fie la un loc propunerile colegilor de forum

 

Straight Ahead ...........2007

 

BT al unei compozitii , GuitarRock /PowerBlues

 

Copyright: karpi

 

chit Keiper RDS100 ,DSP Korg , bass Reghin , tobe ..drumloop

 

versiunea postata de mine pe AcidPlanet

 

sper sa va inspire la un jaming , ultimul din 2006

 

VA DORESC .......>>> LA MULTI ANI <<< si multa muzica buna

Link to comment
Share on other sites

Guest Lev_Nicolaevici
Downloadezi prima versiune (care ar trebui sa fie back-track) canti ceva deasupra cu chitarea, vocea sau muzikutzea, inregistrezi, le faci MP3 si le pui aici sa ne incanti noua urechile. Iar noi ne dam cu parerea, ca krrr ca mrrrr etc...

 

adica la fel ca la duel...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Am fost in concediu ... B);)

 

... cre'k am folosit prea mult distors ...

 

Cineva mai spune ceva despre inregistrarile astea???

 

Injuraturi, jigniri, orice ;) ... n-are nimeni o parere ...? :(

Nu vrea nimeni sa cante ceva...??? :) :) :)

Monyo_Sequences_1.mp3

Link to comment
Share on other sites

 

incercati sa improvizati in D major

 

versiunea pusa pe AP

(copyright karpi)

 

hai @monyo , daca alti amatori nu se afla

 

;) ;)

 

Eh, ce sa facem dc eu-s singurul amator :( si ceilalti au depasit faza asta de improvizari, incercari, experimentari...?!?!?!

Cre'k tre sa renumim thread-ul... si anume: KARPI vs Monyo!!! :oB):)

M-ai nimerit cu Sequences, multumesc ca ai facut public BT-ul. :)

Deocamdata iau o scurta pauza pt ca tre sa si lucrez ceva si sa ma concentrez la trupa,

dar voi canta pe ambele BT-uri cu timpul... deja am idee pt tequila. :)

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

:(B)

 

Eh, ce sa facem dc eu-s singurul amator :) si ceilalti au depasit faza asta de improvizari, incercari, experimentari...?!?!?!

Cre'k tre sa renumim thread-ul... si anume: KARPI vs Monyo!!! ;):):)

M-ai nimerit cu Sequences, multumesc ca ai facut public BT-ul.

Deocamdata iau o scurta pauza pt ca tre sa si lucrez ceva si sa ma concentrez la trupa,

dar voi canta pe ambele BT-uri cu timpul... deja am idee pt tequila.

 

olecuta de rabdare...acu am dat peste topicu asta ;) count me in

Link to comment
Share on other sites

fain , bine cantat .

 

downloadez aici la job si vad daca am timpp sa cant acasa , nu stiu daca functioneaza netu .De vineri merge la limita inferioara si se tot opreste .Iar le dau telefon sa vad daca misca ceva in afara de raspunsuri politicoase.

 

Dupa acea vad cand functioneaza lehgatura si uploadez.

Link to comment
Share on other sites

ia sa vad cum functioneaza

 

videouri cu trupa " EFFECT " muzicanti exceptionali cu care mai cant cu placere din cand in cand la cate un JAM .

 

 

 

 

 

penultima piesa este o colaborare cu @Skihippy , un basist si vocalist din USA , colaborare mai lejera pe AcidPlanet si pe Jamwave unde avem o trupa virtuala "The Transatlantic Orchestra" ( via internet , cand functioneaza).Videoul l-a tras @skippy la un parc de distracti unde a fost cu fetita lui Jasmine , o piesa vesela versiunea cu voce a temei "Tequila"

 

 

 

WOW

 

super @cosu

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

 

 

@bolly , sa verifici la tine cum inregistrezi , la inregistrarile tale apare "What U Hear " , adica se reinregisreaza si BT-ul de pe "playback" cu o mica latentza cand trece inca odata prin placa de sunet !

0

pune ca si sursa calea Line In , fara sa reinregistrezi semnalul "monitor" adica BT-ul ce iese pe Playback !

 

BT-ul sa-l auzi fra sa-l reinregistrezi .

 

Sau ai pus ceva efect pe BT ?

Link to comment
Share on other sites

 

@bolly , sa verifici la tine cum inregistrezi , la inregistrarile tale apare "What U Hear " , adica se reinregisreaza si BT-ul de pe "playback" cu o mica latentza cand trece inca odata prin placa de sunet !

0

pune ca si sursa calea Line In , fara sa reinregistrezi semnalul "monitor" adica BT-ul ce iese pe Playback !

 

BT-ul sa-l auzi fra sa-l reinregistrezi .

 

Sau ai pus ceva efect pe BT ?

ai dreptate...trageam peste track-ul de solo si bt-ul :) remediasem problema...dar atunci...asa aveam selectat...jamu asta e ultima inreg cu setarea aiurea.am observat intamplator cand a trebuit sa trimit un track solo...ca se tragea si bt-ul peste :) de multe ori a trebuit sa trag din nou pt ca se suprapuneau la inreg..hehe...daca aveam 3 trackuri...aveam bt peste bt si iar peste bt...vai de capu meu.acu nah..bine ca-i bine :)

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate...trageam peste track-ul de solo si bt-ul :) remediasem problema...dar atunci...asa aveam selectat...jamu asta e ultima inreg cu setarea aiurea.am observat intamplator cand a trebuit sa trimit un track solo...ca se tragea si bt-ul peste :) de multe ori a trebuit sa trag din nou pt ca se suprapuneau la inreg..hehe...daca aveam 3 trackuri...aveam bt peste bt si iar peste bt...vai de capu meu.acu nah..bine ca-i bine :)

eu am observat la careva versiune da jamm ca toba e prea cu efect de "combfilter " si ma-m gandit imediat la inregistrarea BT-uli peste BT .

 

Asa poti sa verifici latentza placi de sunet ( in wav nu in MIDI) , adica intarzierea realtime.

 

Pui un track cu tobe si al inregistrezi prin setand "record source" pe :"Wave out " , "Wave" , "Monitor "sau "What you Hear" ( depinde cum au denumit producatori placi de sunet sau a mixerului placi de sunet ).

In asa fel vei avea track 1 : tobele originale si Track 2 tobele "copiate " , va exista o mica intarziere , cu cat mai mica este intarzierea cu atat mai repida este conversia AD si DA .Acest lucru te intereseaza numai daca folosesti efect loop extern inpreuna cu "soft multimix "-ul din PC .

 

De exemplu eu am un mixer USB si pot sa inregistrezi prin el si BT-ul si chitara , dar este numai strereo IN /OUT.Intarzierea este insesizabila ( ma refer la decalaj ce ar produce decolorarea sunetului ).

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate...trageam peste track-ul de solo si bt-ul :) remediasem problema...dar atunci...asa aveam selectat...jamu asta e ultima inreg cu setarea aiurea.am observat intamplator cand a trebuit sa trimit un track solo...ca se tragea si bt-ul peste :) de multe ori a trebuit sa trag din nou pt ca se suprapuneau la inreg..hehe...daca aveam 3 trackuri...aveam bt peste bt si iar peste bt...vai de capu meu.acu nah..bine ca-i bine :)

eu am observat la careva versiune da jamm ca toba e prea cu efect de "combfilter " si ma-m gandit imediat la inregistrarea BT-uli peste BT .

 

Asa poti sa verifici latentza placi de sunet ( in wav nu in MIDI) , adica intarzierea realtime.

 

Pui un track cu tobe si al inregistrezi prin setand "record source" pe :"Wave out " , "Wave" , "Monitor "sau "What you Hear" ( depinde cum au denumit producatori placi de sunet sau a mixerului placi de sunet ).

In asa fel vei avea track 1 : tobele originale si Track 2 tobele "copiate " , va exista o mica intarziere , cu cat mai mica este intarzierea cu atat mai repida este conversia AD si DA .Acest lucru te intereseaza numai daca folosesti efect loop extern inpreuna cu "soft multimix "-ul din PC .

 

De exemplu eu am un mixer USB si pot sa inregistrezi prin el si BT-ul si chitara , dar este numai strereo IN /OUT.Intarzierea este insesizabila ( ma refer la decalaj ce ar produce decolorarea sunetului ).

Link to comment
Share on other sites

un alt BT de al meu in alt stil , realizat ptr un prieten cu care colaborez @skippy , basist vocalist textier , si mare figura ,hehe.Cand e Stoner cand e country singer depinde de dispozitie :)

 

astept dupa track-ul final de voce .(Am numai un track cu voce ptr orientare )

 

country style "skippydrive"

 

 

 

 

versiunea mea cu solo , de la cap ls coada ptr exercitiu .

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.