www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Monitor De Scena Activ


sam
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Caut un monitor de scena activ prin care sa trec atat instrumentele cat si vocile. Va fi folosit pentru cantari in baruri/cluburi mici/medii. Cerintele nu sunt foarte stricte, ma voi orienta in functie de ce gasesc, dar in principiu as vrea sa aiba urmatoarele caracteristici:

- obligatoriu activ (cu amplificare)

- difuzor de 12"

- banda de frecvente cat mai larga

- posibilitate de pozitionare pe podea in unghi (cu difuzoarele orientate catre cel care sta in fata lui)

- EQ pe 3 benzi

- in jur de 200W (sau mai mult)

- nu mai mult de 20kg, nu vreau sa-mi rupa spatele ca de asta are grija amp-ul de chitara :)

- uzura normala insa fara probleme (exclus gajaieli/fasaieli, lovituri, reparatii, modificari si altele).

 

Bugetul nu este strict, nu vreau ceva foarte scump dar nici noname-uri sau firme dubioase. Schimburile cu ce am de vanzare (vezi semnatura) au prioritate. Accept sau ofer diferenta in functie de situatie. Rog ofertele pe privat.

 

Avand in vedere ca nu m-am orientat catre ceva anume, accept si sugestii/recomandari sau din contra, lucruri de evitat, chiar daca monitoarele respective nu sunt de vanzare.

 

Multumesc anticipat!

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

te salut. daca te tine buzunarul si vrei o scula cu adevarat meseriasa, iti recomand de la DYNACORD modelul numit MADRAS ! ESTE ABSOLUT FABULOS ! dar greu de gasit... chiar si second hand... cine are nu vinde pt. ca stie ce bune sunt. un alt model pe care am cantat foarte des si care mi-a placut la nebunie, este fabricat de firma MONTARBO !!! exista in varianta cu dif de 12" sau de 15" + tweeter... carcasa de plastic foarte rezistenta. cu toate astea... NU SUNA DELOC A MONITOR IEFTIN, DE PLASTIC !!! sunt niste modele care, din cate am auzit(dar nu sunt foarte sigur ca e adevarat), acum nu se mai fabrica... sunt de preferat celor actuale, care din pacate nu prea mai suna cum trebuie ! modelul este W440A(cu dif de 12") sau W17As(cu dif de 15")... daca gasesti vreunul la pret corect... NU E DE RATAT ! bafta multa ;):)

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.