www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cat, Si Pe Ce Bani Se Canta Prin Pub-Urile Din Bucuresti ?


Dobby
 Share

Recommended Posts

S-au mai vazut cazuri de prieteni buni care au facut ce zici tu (sau chiar carciumi) si au sfarsit prin a se certa ca la usa cortului. Oricum asta e regula, cand vrei sa strici o prietenie te asociezi cu respectivul/respectivii intr-un business (been there, done that).

 

Iar ce vrei tu sa faci, cu oameni pe care nici nu-i cunosti e chiar utopic. Dupa cum nici comparatia cu Anglia/America anilor '60-'70 nu cred ca e cea mai potrivita pentru ca din pacate ideologia si valorile s-au cam schimbat in zilele noastre. Pastrand proportiile e ca si cum te-ai apuca sa faci un Woodstock maine si ai avea pretentia sa iasa ca cel din '69.

 

In rest multa bafta!

 

@Rãspopitu': Chillax dude :)

 

Treaba asta exista la Cluj de vreo 2 ani, oricat ar fi ea de utopica :D. E un grup de vreo 15 muzicieni care se intalnesc saptamanal(logic, nu chiar toti) in local si canta cateva ore bune. E drept, bani nu se scot, intrare nu e(cel putin nu ultima data cand am fost), dar e voie/muzica buna. Cei care au fost remarcati de acolo, au continuat sa cante si pe bani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca pur si simplu nu aveti dreptate cu Madonna. Dar va inteleg, in tineretile mele gandeam si ca dumneavoastra si eram  mult mai virulent.

 

A fost nevoie sa imi deschida ochii un chitarist mare din Romania. Ulterior aceleasi lucruri le-am auzit de la un chitarist cunoscut de afara care si-a facut hatarul sa imi dea o replica pe un site.

 

Nu e nici timpul si nici locul pentru astfel de explicatii, plus ca ar trebui sa imi bat capul sa ma exprim pe intelesul interlocutorului. Avand in vedere si chat-ul am inteles cam pe unde se situeaza nivelul dumneavoastra.

 

P.S. Folosirea formelor de politete denota faptul ca nu vreau sa fie interpratat postul meu ca un atac si doresc sa fiu cat se poate de respectuos. Va respect parerea in totalitate dar nu sunt deloc de acord cu ea. Uneori spiritele se inflameaza chiar si de la o conversatie politicoasa.

 

Numai bine si spor cu Gilbert. :)

 

Daca prin postarea asta sint chiar off topic de tot rog un moderator sa o stearga sau sa faca ce gaseaste de cuviinta cu ea. Eu imi cer scuze cu o cuvenita anticipatie initiatorului topicului si vizitatorilor lui.

 

Adidas, aproape sigur vorbim despre acelasi lucru doar ca-l prezentam in mod diferit. Am fost la un concert Madonna si a fost chiar bun. Un spectacol de vazut/auzit. Produs bun, vandabil, generator de cifra de afaceri importanta. Ca preferintele mele (estetice sa le zic?) se indreapta catre alte muzici poate mai putin spectaculoase si vandabile e doar problema mea si face parte din setul meu de alegeri privitoare la ce-mi aud urechile si la viata mea in general. Evident e posibil sa gresesc si-mi asum asta, fiind oricind gata sa ma inclin in fata unor argumente bune. Poate gresesc eu despartind net estetica (muzicala) de bani. E doar o metoda cu limitarile ei, fara indoiala. Poate ca ar fi cazul sa schimb abordarea asta cu una mai "pragmatica", e o idee.

 

Te-am ascultat cintind. Ai argumente convingatoare, felicitarile mele sincere! O placere pentru care-ti multumesc si-ti ramin dator.

 

PS-1 De la interventia d-lui Aldea aici, cea referitoare la modul de adresare, mi-am modificat opinia in privinta asta, aici cel putin. Daca un asemenea muzician/o asemenea personalitate a cerut asa ceva ar fi cazul sa-i calc(am) pe urme. Cred, deci, ca apelativul "tu" e cel potrivit pentru mine.

PS-2 Cu Gilbert am cam rezolvat-o (chiar nu e un chitarist care sa ma intereseze in mod special, se intimpla sa cinte uneori cu unul/unii dintre muzicienii mei favoriti), a ramas ceva pe care-l voi detalia pe chat pe masura si in masura in care voi rezolva complet bucata respectiva. Imi lipsesc 8 masuri si o tehnica. Sper ca se va intimpla, e doar munca cu instrumentul, nimic altceva :)

Edited by Posho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.