www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Europe in Romania de Anul Nou!


Guest Breezer
 Share

Recommended Posts

Guest Breezer

Da,dac as fi stiut ca s-au pus in vanzare de azi noapte,poate...Dar eu am inteles de la nea' Vanghelie ca azi dimineata la 8 trecute fix le scoate la vanzare si cand am urmarit jurnalul de 6,am aflat ca se epuizasera de la 4 juma!!!

Drept urmare...cunostintele sunt singurele care iti mai pot rezolva problemele pe la noi :)

Link to comment
Share on other sites

dude...sorry da..uita-te te rog in topul celor 50 de solouri din lume...din cate tin minte acest solo al lui este pe ceva loc 30 si ceva...

eu unul nu imi pot permite nici sa comentez macar de pozitia chitari sau chesti de genu pana nu cant macar ca el de bine si nu is un nume macar cat el

iar piesa The Final Countdown mi-i se pare ca si Carie...mi-i se par 2 piese exceptionale...la fel nu imi pot permite sa comentez nimic despre ele pana nu am ceva macar la fel de bun

 

asta este opinia mea

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

Okey doke. Pt cei care nu au bilet la Romexpo,dar vor totusi sa-i vada pe cei de la Europe:am aflat din surse neoficiale dar sigure :) ca vor face o repetitie dupa masa (dupa 12 presupun) pe scena de la Universitate. Don't miss!

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer
ma indoiesc profund. dar fie ca tine, trage un bootleg si pune pe forum sa ne minunam si noi :)

O idee foarte buna...singura problema e ca stau cam prost cu tehnologia si nu prea stiu cum sa fac asa ceva... :)

Pare greu de crezut,dar daca nici cei responsabili cu aducerea formatiei pe la noi nu sunt o sursa de incredere,atunci nust' pe cine sa mai intreb...

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

Nu i-am gasit la nici o repetitie pe la Universitate,am intrat chiar sa beau o cafea in Intercontinental,dar acolo erau doar niste cantareti mici si negri de prin America latina. Asta dovedeste inca odata ca nu poti avea incredere in nici o organizare in Romania.

Asa ca a trebuit sa astept concertul propriu-zis... M-am strecurat printre fanii inraiti Holgraf,cu speranta sa ajung in fata,am indurat Ana Lesko si inca ceva, iar cand s-a anuntat Europe si o pauza de haleala s-a eliberat aproape complet...Cred ca am fost vreo maxim 10 fani adevarati cu totul, dar cel mai tare era un tip care avea un poster de prin 80 cu ei :)

Au cantat "Always the pretenders" (o tampenie de pe noul album), "Superstitious", "Rock the night" si au incheiat cu " The final countdown" cum era de asteptat.

Joey era cel mai plin de viata,Leven arata foarte bine, iar Norum...Norum e Norum! Mic si Ian pareau foarte concentrati probabil se asteptau la cateva surprize din partea inginerilor de sunet romani...

Link to comment
Share on other sites

Guest recrutul

am vazut la 2 inregistrari. una la tvr 2 in care se auzea bine de tot si alta la otv in care se auzea execrabil. cum s-a auzit in sala? si in general ceilalti cum s-au auzit?

cum ai intrat fara bilet? :)

Link to comment
Share on other sites

Au cantat doar 4 piese? In fine, asta e. Sper sa vad la TV ceva inregistrari din concert. M-a iritat ca nu prea ziceau la stiri de ei, doar de Joe Cocker.

 

Breezer, sa inteleg ca nu-ti place cum canta Europe acum? Eu zic ca au facut bine "ajustandu-si" stilul, a fost un compromis necesar pentru a supravietui si a avea credibilitate in acelasi timp pe piata muzicala actuala.

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer
cum s-a auzit in sala? si in general ceilalti cum s-au auzit?

cum ai intrat fara bilet? :)

am facut rost de bilet printr-o cunostinta, sunetul n-a fost tocmai bun,cum e pe la noi obiceiul...cat despre ceilalti care au mai cantat:eram mult prea ocupata sa ma uit la chitarele lui Norum care erau acordate in timp ce playbackuiai aia. Dupa ce a terminat Europe de cantat nu am mai stat.

Ii inteleg de ce si-au schimbat stilul cu ultimele 2 albume,dar imi pare rau ca este necesar compromisul in arta.

Edited by Breezer
Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer
oare au facut playback?

In plus,nu cred ca ar fi stat tipul care acorda chitarele lui Norum vreo 10 minute doar sa se prosteasca...

Misto pozele,pacat ca nu l-ai surprins si pe Leven :)

Link to comment
Share on other sites

nu, problema se pune ca au venit pana in romania sa cante doar 4 piese si asta e absolut penibil pentru tine ca formatie, nu mai zic de public...

 

E glassule, d-aia ei au Gibson si tu nu. Tipii s-au distrat de Rev, au facut un ban bun, au cantat foarte bine (macar ce am ascultat eu la TV a suna brici), au plecat acasa. Adevarati profesionisti, as spune.

 

...da' parca vorbeam de carcoteli mai devreme - pai ce faci, maestre? :)

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca daca vrem sa le gasim nod in papura... Dar hai sa ne gandim si ca s-au carat cu ceva scule dupa ei chiar si in conditiile in care au cantat doar 4 piese.Eu, ca si spectator nerabdator, am apreciat asta.Am stat chiar in fata lui John N si auzeam chitara mult mai tare decat restul trupei, ceea ce nu mi-a displacut deloc.Am putut savura tot!Eu zic c-au facut o treaba buna in conditiile in care acu fo 15 ani cred ( sper sa nu ma insel) priveam o inregistrare video cu ei cantand Rock the night la nemti cu banda pe spate.Asa ca...

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer
Am stat chiar in fata lui John N

Si eu :) nici nu ma puteam gandi la un alt loc!

Si le multumesc sincer si din tot sufletul pt efortul pe care l-au facut de a veni pana aici,sunt sigura ca nu poate fi vorba doar de bani,in inima oricarui artist mai exista si fanii.

Link to comment
Share on other sites

Si eu :) nici nu ma puteam gandi la un alt loc!

Si le multumesc sincer si din tot sufletul pt efortul pe care l-au facut de a veni pana aici,sunt sigura ca nu poate fi vorba doar de bani,in inima oricarui artist mai exista si fanii.

Aha! Acum te-am reperat.Daca vrei si restul de poze, lasa-mi o adresa de e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.