www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pocnitul degetelor


Thrall
 Share

E bine sa iti pocnesti degetele?  

91 members have voted

  1. 1. Oare?

    • Da
      9
    • Nu
      64
    • Nu conteaza
      18


Recommended Posts

si eu stiu ca e f nasol daca iti faci un obicei. si eu imi pocneam degetele pana acum. am ajuns sa imi trozneasca toate degetele de la maini de mai multe ori. si cateodata raman cu o falanga deplasata ceva minute. :) deci NU.

Edited by h00k
Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

In momentul cand pocnesti degetele se obtine relaxarea articulatiei, dar in acelasi timp frecarea intre partile fixe a incheieturii are efecte urate atat pe termen scurt cat si pe termen lung. Daca vrei sa obtineti relaxarea incheieturi atunci luati fiecare deget in parte si in trageti in usor in exterior.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Mie imi tremura mainile/degetele oricum... :)

Si nu sunt chiar atat de batran... cred!

 

La tine e de la bautura... las' ca am vazut noi la desert!

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

cred ca depinde mult de persoana...chiar foarte mult..adica la cei cu degete subtiri si mana in general slaba se resimte mult mai repede decat la cei cu dejtele "butucanoase" sa zic asa

Edited by Distorsed
Link to comment
Share on other sites

eu imi troznesc degetele de cand ma stiu , si nu pot tine mana Fixa , adik e cat de cat , dar tremura un pik , si nu sunt batran ,,, :) DEci categorik DON'T DO THIS !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ca si Broken, imi pocnesc degetele de cand sunt mica si acum imi pot pocni fiecare deget de 3 ori, de mai multe ori pe zi. pur si simplu nu pot scapa de obiceiul asta :) .............. deocamdata nu ma dor si nici nu-mi tremura... dar cine stie ce-o sa se intample in viitor... TU SA NU FACI CA MINE PENTRU CA NU E BINE!!!!!! eu am nevoie de o persoana care sa stea langa mine cu o nuia, si atunci cand incep sa le pocnesc, sa`mi arda cate una rapid, da` sa ma usture tare :)

Link to comment
Share on other sites

ca si Broken, imi pocnesc degetele de cand sunt mica si acum imi pot pocni fiecare deget de 3 ori, de mai multe ori pe zi. pur si simplu nu pot scapa de obiceiul asta :) .............. deocamdata nu ma dor si nici nu-mi tremura... dar cine stie ce-o sa se intample in viitor... TU SA NU FACI CA MINE PENTRU CA NU E BINE!!!!!! eu am nevoie de o persoana care sa stea langa mine cu o nuia, si atunci cand incep sa le pocnesc, sa`mi arda cate una rapid, da` sa ma usture tare :)

ma ofer voluntar ... te las pana si sa iti alegi nuiaua !

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Nu vreau sa fiu gica contra insa am auzit de la un amic care a facut un curs de masaj ca daca ai tehnica, pocnitul degetelor este chiar recomandat pentru ca, s-a spus mai sus, se relaxeaza incheietura, se detensioneaza. Cat de nociv e cand nu sti cum trebuie facuta miscarea, asta nu pot sa va spun.

 

Cei curiosi sa se incrie la un curs de masaj si sa ne spuna si noua.

Link to comment
Share on other sites

hm...pe mine ma mai apuca si imi troznesc gatul - se aude destul de tare.

ah, stau cocosat si cand stau drept imi trozneste spatele

not good...

 

 

daca iti troznesti gatul nu este posibil sa ramana... asa, troznit? :) chestia asta nu te poate omora? :)

 

vektor, cauta tu una, dar sa fie cat mai elastica.... am spus, sa usture tare.

 

claxonn, mie mi-a spus tata ca nu este bine sa ne pocnim degetele... si daca spune tata, atunci asa e :(:)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
claxonn, mie mi-a spus tata ca nu este bine sa ne pocnim degetele... si daca spune tata, atunci asa e :):)

:(:)

 

Ok, supertare replica! Mi-a placut!

 

Oricum, daca nu stii cum sa le "relaxezi", ci doar sti sa le pocnesti, mai bine nu o fa.

Link to comment
Share on other sites

eu imi pocnesc genunchiul drept...pe stangul nu simt nevoia

hai sa va invat cum se face :)

imi intepenesc bine talpa in pamant, si ma rotesc cu tot corpul, incluziv femurul, spre stanga/dreapta

de ce fac asta? pt ca ceea ce ma determina sa-l pocnesc e ca simt o indispozitie care dispare dupa consumarea procedeului :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Silencer

Pana nu am citit topicul acesta nu mi-am dat seama kt de rau ma dor degetele de la trosnit .... acum cred k ar trebui sa gasesc un mod sa mah dezvat ...lucru cam greu :)!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.