www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

grossman


Guest iust25in
 Share

Recommended Posts

Guest Impaler

Eu daca o sa mai imi iau o chitara de aici o sa o iau.Stiu si ce o sa fie.

Faptul ca Balaurul are chitara facuta de Grossman si o puteti auzi peste tot pe Electric pentru mine e suficienta garantie sa cumpar de la el...omul stie ce face...just my 2 cents.Asta nu inseamna ca trebuie cumparat orbeste,ci pe incercate.

E totusi o diferenta intre a putea si a face efectiv.

Am inteles ca G e banat pe forumuri or smth,cred ca a facut rau sa se certe cu atata lume.Insa ce s'a intamplat pe forumul xbas e jenibil...ban dupa care echipa de acolo facea misto pe seama lui,fara drept la replica fara nimik.M'a dezgustat rau faza.

Mi'ar placea sa aud pareri despre diferitele chitari de pe site...uitandu'ma la Les Paulica ala negru cu inlayurile tribale parca'mi vine sa'mi dau Epiphonu s'o iau si sa mai pun ceva banuti deopart...dar grea intreprindere....

Link to comment
Share on other sites

Eu daca o sa mai imi iau o chitara de aici o sa o iau.Stiu si ce o sa fie.

Faptul ca Balaurul are chitara facuta de Grossman si o puteti auzi peste tot pe Electric pentru mine e suficienta garantie sa cumpar de la el...omul stie ce face...just my 2 cents.Asta nu inseamna ca trebuie cumparat orbeste,ci pe incercate.

E totusi o diferenta intre a putea si a face efectiv.

Am inteles ca G e banat pe forumuri or smth,cred ca a facut rau sa se certe cu atata lume.Insa ce s'a intamplat pe forumul xbas e jenibil...ban dupa care echipa de acolo facea misto pe seama lui,fara drept la replica fara nimik.M'a dezgustat rau faza.

Mi'ar placea sa aud pareri despre diferitele chitari de pe site...uitandu'ma la Les Paulica ala negru cu inlayurile tribale parca'mi vine sa'mi dau Epiphonu s'o iau si sa mai pun ceva banuti deopart...dar grea intreprindere....

 

Am testat un lp cu doze sd resp gibson si mi-a placut.

Si mai avea un super-model ; unul cu kahler si doze bill lawrence.

Link to comment
Share on other sites

Dark rain are dreptate... trebuie mers si incercat. Omu e foarte de treba... te asezi in scaun si iei toate chitarile la probat... De fapt poti sa probezi numa o chitara ... si iti mai arata el una (io asa patesc deobicei.... ma duc sa-mi iau un set de corzi vad o chitara noua ... o iau la probat... si dupaia imi arata el alta.. si alta .... etc).... + ca are si chitari din lemne mai exotice ... ca paducul s.a.m.d. ... asa ca merita mers ....

 

@Bassman ..... GROW UP KID.

Link to comment
Share on other sites

Guest laptegros
Eu daca o sa mai imi iau o chitara de aici o sa o iau.Stiu si ce o sa fie.

Faptul ca Balaurul are chitara facuta de Grossman si o puteti auzi peste tot pe Electric pentru mine e suficienta garantie sa cumpar de la el...omul stie ce face...

 

Eu daca o sa mai imi iau o chitara, ibanez o sa o iau.Stiu si ce o sa fie.

Faptul ca Steve Vai are chitara facuta de Ibanez si o puteti auzi peste tot, pentru mine e suficienta garantie sa cumpar de la ei...oamenii stiu ce fac.

:)

se potriveste?...nu se potriveste...ata ete...nu poti compara chitara facuta pt savu, cristi gram sau balauru cu ce vine domnul G (cred k Dl Grosu uraste apelativul asta cu "dl. G"...parca ai zice "punctul G" )...revenind...nu se pot compara calitativ o chitara de serie pt ce a lucrat d-lui pentru artistii din romania...si e normal...omu intr-adevar stie ce face...si stie meserie...dar ca sa aplice ce stie si ce are mai bun, asta costa...la bani putini gasesti chestii lucrate cu piese mai slabe, lemn mai prost etc...nu e de acuzat grossman pt asta, ci doar trebuie tinut cont de acest aspect...

Edited by laptegros
Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
ce te faci cu aia care au probat si n-au devenit posesori?

...........

lasati ba omul gros sa traiasca

prostia si domnia se platesc, nu stiti?

 

good point

Link to comment
Share on other sites

Guest laptegros
Daca vrei sa-ti iei Ibanez bun ai de strans bani.

 

 

corect...am zis in gluma treaba cu "imi iau ibanez, ca pe d-aia canta Vai"...exact asta am vrut sa subliniez...ca in economia actuala, nu mai e brand-ul cel care spune totul despre un produs...ganditi-va ca anual firma NIKE apare cu pantofi sport de un milion si ceva...ii poti compara cu modelele alea pt NBA?...nu, chiar dak respecta aceleasi linii estetice etc...nu le am cu adidasii, dar mi se pare ca am dat un exemplu care poate scoate la iveala ideea pe care o sustin eu...si mergand mai departe cu rationamentul asta (cu toate ca ma duc un pic offtopic), se mai poate spune ca la 1 milion si ceva, cat costa niste nike-uri din cea mai josnica plasa sau carpa ce dracu e aia, iti poti lua niste adidasi Pionierul sau nush de care, mai necunoscuti, dar mult mai buni calitativ...pt ca la ei nu platesti brandul..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
Guest Brainwasher Vlad

eu sunt posesor de chitara grosmann mai precis modelul jack 20 ( pe site e scris prost jak ) . jack vine de la JACKSON pt k are corpul identic...am schimbat dozele cu 2 humbuckuri powersound ibanez si un single coil standard ibanez...setu de cheite...corzile...comutatorul de doze. in fine...faza nasoala la grosmanuri trb sa fiti atenti la sustain...k nu o duc cine stie ce d bine ( asta nu inseamna k sunt nasoale ...sunt destul de bunisoare la sustain )...sunt grele deci rezonanta lemnului se simte prezenta din primul powercord facut.eu knd am luato ...am fost f impresionat d manevrabilitatea griffului pt k e asa d simplu si d comod si d subtire(tineti cont k e rosewood ...2 piece neck )...claie peste gramada...eu le consider bune si am probat mai multe chitari...dar o vand p a mea( o gasiti la mica publicitate sub pretextu d vand chitara chitara grosmann personalizata )...good luck

Link to comment
Share on other sites

PRETÉXT, pretexte, s.n. Motiv (neîntemeiat sau neadevãrat) invocat ca justificare a unei acțiuni sau pentru a escamota un motiv real.

 

PARANÓIA s.f. Nume generic pentru un grup de boli psihice cronice care se manifestã prin lipsã de logicã în gândire, prin idei fixe, prin susceptibilitate, prin orgoliu exagerat, prin mania persecuției, prin halucinații etc.; boalã care face parte din acest grup...

 

Mai bine va apucati sa studiati un tab ceva decat sa va luati iar de omul asta.

 

 

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest madalin93

sall baieti vreau sa-mi cumpar si eu un grossman si am gasit una arata bine dar nu tine acordajul :)( ajutatima si pe mine va rog frumos. ce sa fac ? am inteles ca trebuie sai schimb cheitele sa tina mai mult ..si unde as putea gasi cheite si cat costa daca stiti anticipat

Link to comment
Share on other sites

sall baieti vreau sa-mi cumpar si eu un grossman si am gasit una arata bine dar nu tine acordajul :)( ajutatima si pe mine va rog frumos. ce sa fac ? am inteles ca trebuie sai schimb cheitele sa tina mai mult ..si unde as putea gasi cheite si cat costa daca stiti anticipat

 

De unde stii ca nu tine acordajul daca vreau sa-mi cumpar si eu un grossman ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest madalin93
Mda, topic început în decembrie 2006...

 

Probabil madalin a vrut sã spunã: "Am gãsit un grosmann, aratã bine, am probat-o, dar nu prea ține acordajul. Da' io tot vreau s-o cumpãr, așa cã e musai sã-i schimb cheițele."

 

nu mai vreau sfaturi ms orcum a dat baiatu chitara aia care vroiam so iau grosmannu ala anticipat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.