www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sanding Block


alikantu
 Share

Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: pm/mail


Stare: Nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Va salut!

 

Ma intereseaza achizitionarea unui sanding block de 12" pentru griff.

Daca are cineva asa ceva de vanzare, sunt interesat sa cumpar unul la un pret OK.

 

Va multumesc si va doresc spor in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc din suflet stimate domn, amabil ca intotodeauna.

 

Multumesc frumos pentru ca mi-ati deschis ochii catre site-ul unde, din cate am vazut la recomandarea dumneavoastra, putem gasi tot ce cautam cei de aici de pe RGC (care cumparam ceva prin mica publicitate).

 

Prin urmare, raspunsul dumneavoastra, pe care cu dorinta maxima de intrajutorare mi l-ati dat, poate fi pus de moderatori la toate posturile si odata cu aceasta, posturile pot fi inchise, pentru ca, nu?, gasim pe ebay;)

 

Revin si dau up la post pentru cineva care vinde sau ar putea vinde asa ceva, aici, pe rgc.ro, nu pe ebay.

 

Va multumesc frumos!

Edited by alikantu
Link to comment
Share on other sites

Domnule, in tara asta nu se gaseste asa ceva.

Eu, si altii care ne ocupam de reparatii ni le-am cumparat fie de pe ebay fie de la StewMac. Eu unul nu as vinde blocul de slefuit pentru ca lucrez cu el iar daca ar sa imi cumpar unul nou as face-o doar cand cel de acum ar fi prea uzat pentru al folosi, deci nu ar de folos altcuiva.

Pe Ebay nu se vand doar lucruri uzate, sunt si magazine care vand scule pentru lutieri.

Poti improviza unul astfel: daca ai o chitara cu fretboard cu radius-ul dorit, o acoperi cu folie de plastic apoi intinzi un strat de Poxilina pe ea si deasupra pui o bucata de lemn. In 1/2h vei avea blocul dorit. Santurile rezultate datorita tastelor nu incurca.

Edited by EugenRo2001
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.