www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mi-am Luat Chitara


Guest alexmaniac
 Share

Recommended Posts

Guest alexmaniac

Mi-am luat ieri de la fender shop un jackson js20 cu configuratie HSS ( exact ce doze m-ati sfatuit voi ) la pretul de 11 milioane si e super marfa.

 

Avantaje : grif foarte usor de manevrat, se apasa usor iti ies toate pe ea, distanta mica dintre corzi si grif fara sa paraie (bun pt solouri), HSS de la raw and ragged la warm and mellow (5 pozitii) 1 ton, 1 volum vintage trem culoare neagra super marfa. Seamana un pic la forma cu un esp. Suna extrem de bine pt o chitara conectata la calculator cu placa de sunet varza, merg si efectele asa ca am ce face pana imi iau amp. Dozele suna foarte bine, nu excelent normal la pretul asta dar eu fiind incepator nu imi dau seama de vre-o diferenta. 22 taste.

 

Dezavantaje : Din cauza ca e neagra raman amprentele pe ea. :)

Nu am amp.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Nu am aparat digital dar e practic asta:

 

P.S. Daca te uiti atent la spatiul de la single coil vezi ca poti sa pui si doze d-alea in v (cu forma mai ciudata). Marfa.

post-65-1111473843_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Consideri ca merita Cearny? Ala de la fendere m-a sfatuit sa o iau ca cica era mai marfa decat squier standard ... Mie imi place dar imi trebuie un amp. Macar suna bine pe calculator, am pus odata mana pe un iris si nici nu se auzeau pull-of-urile sau hammer-on-urile zici ca era acustica (toate astea bineinteles pe calculator)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Multumesc mult. Pentru efecte folosesc guitar fx box 2.6. Mai folosesc si un program numit revaler. E super bun masi ales la distorsiune, cauta-l pe dc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest ANUBIS

Thanks.

I own that too....ca sa zic asa. :)

Mai am si GuitarFX ...ultima versiune...3.0 parca...nu mai stiu :) really nice

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

ziceti-mi si mie va rog ce sunt alea floyd,floating tremolo,menghine,etc.....ca stau si ma uit ca curca-n craci si nu pricep numik... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest fluffyone

Alien Connections Re-Valver. Nu recomand.. e.. mediocru in cel mai bun caz, oricum mai bun decat alte jucarii amintite. Am si revalver versiunea directX pentru gazde VST, dar din nou neimpresionant. Incercati Amplitube. ampsim si efecte cu modelare fizica, chiar suna bine..

vand cu 100k bucata .....

 

post editat: fluffyone, daca vrei sa facem piraterie, te invit la Universitate... iti dau si o masutza :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.