www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand chitara Marlin by Hohner SL500G


malex
 Share

Recommended Posts

... LTD-ul s-a dat (ii dorim multa inspiratie cumparatorului pentru a o pune in valoare) :)

 

au ramas de vanzare:

 

- Hohner-ul - si s-a redus pretul la 400 Eur, inclusiv cu husa originala "gig bag" si stativ tip trepied

(ca un scurt comentariu, numai dozele SD de pe ea fac impreuna 170 Eur). Chitara este in stare exceptionala, cumparatorul LTD-ului va poate confirma - daca vrea :)

 

- dozele originale Hohner

 

in plus, mai vand doua doze Seymour Duncan la 85 USD bucata

- TB4 (SH4 JB Floyd spaced) bridge

- '59 (SH1) neck - vintage sound

(Cearny, te bagi la un buy-back? :( ) .... glumeam mah :)

 

 

Bafta tuturor

 

.

Link to comment
Share on other sites

Revin cu poze

 

Marlin by Hohner SL500G

post-201-1130797462_thumb.jpgpost-201-1130797687_thumb.jpgpost-201-1130797811_thumb.jpgpost-201-1130797972_thumb.jpg

post-201-1130798045_thumb.jpgpost-201-1130798118_thumb.jpgpost-201-1130798185_thumb.jpgpost-201-1130798357_thumb.jpg

post-201-1130798429_thumb.jpgpost-201-1130798487_thumb.jpg

 

Dozele Seymour Duncan, cu 4 conectori - se poate face split-coil (cu suruburi, arcuri)

post-201-1130798588_thumb.jpgpost-201-1130798651_thumb.jpg

 

Dozele Hohner - vin cu suruburi si arcuri - (very high output) ... cam prea very pentru mine :)

post-201-1130798539_thumb.jpg

 

astept sa raspund curiozitatilor voastre :)

 

bafta

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dozele Hohner s-au dat (au schimbat fata si sunetul unui Reghin) :)

Doza Seymour SH1n '59 s-a dat si ea (a facut un om fericit) :)

Doza Seymour TB4 s-a dat si ea (alt om fericit) :)

 

A ramas chitara Hohner cu doze HSH (Seymour Duncan SH4b JB - Hohner single - Seymour Duncan SH2n Jazz)+stativ+gig bag - 390 USD (nu o laud ca s-o dau, dar chiar isi merita fiecare cent; pe-ncercatelea si pe vazutelea); aaaaa, vreau sa mentionez ca nu are nici o legatura cu Rockwood sau alte prostii d-astea; daca doriti, in Bucuresti, v-o aduc eu s-o probati, fara obligatii.

 

Cumparatorii de pana acum pot confirma ca raportul pret-calitate este excelent. Asa ca zic: probati chitara ! Parerea mea :(

 

bafta (vine Craciunul, dati-i bice) B)

Link to comment
Share on other sites

chitara Hohner cu doze HSH (Seymour Duncan SH4b JB - Hohner single - Seymour Duncan SH2n Jazz)+stativ+gig bag - 390 USD (nu o laud ca s-o dau, dar chiar isi merita fiecare cent; pe-ncercatelea si pe vazutelea); aaaaa, vreau sa mentionez ca nu are nici o legatura cu Rockwood sau alte prostii d-astea; daca doriti, in Bucuresti, v-o aduc eu s-o probati, fara obligatii.

 

 

PS Glass, sa nu mai zici ca-n fiecare zi te seaca ... in weekend n-am bagat :)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

chitara Hohner cu doze HSH (Seymour Duncan SH4b JB - Hohner single - Seymour Duncan SH2n Jazz)+stativ+gig bag - 390 USD (nu o laud ca s-o dau, dar chiar isi merita fiecare cent; pe-ncercatelea si pe vazutelea); aaaaa, vreau sa mentionez ca nu are nici o legatura cu Rockwood sau alte prostii d-astea; daca doriti, in Bucuresti, v-o aduc eu s-o probati, fara obligatii.

 

and ^ you go :)

Link to comment
Share on other sites

s-a dus si Hohneru' :)

 

nici nu stiti ce-ati pierdut si ce-a castigat cumparatoru' B) (caruia ii urez s-o cante sanatos si sa se tina de promisiunea care mi-a facut-o, si anume sa aiba grija de chitara).

...Doamne, ce-am iubit-o... :)

 

Anyway, multumesc moderatorilor pentru rabdarea care-au manifestat-o vis-a-vis de "up"-urile mele :(

Multumesc RGC pentru intermediere si pentru faptul ca prin vanzarile facute aici m-a adus mai aproape de visul meu: THE ESP (ha, maine dau comanda :) )

 

Cearny, tu vei printre primii - sa pui mana pe THE REAL THING ;) (parca vad ca astept fo 5 luni - sper sa mai traiesc sa pun mana pe chitara aia)

 

Multumesc inca o data

 

... se poate inchide

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.