www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Revista Maximum Rock


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

Iata ca, mi se implineste un vis mai vechi si anume cel legat de aparitia unu modest curs de chitara electrica in paginile unei reviste de muzica ( sa nu ii spun de specialitate ). Asadar din luna aprilie, MAXIMUM ROCK imi este gazda pentru acest proiect si ii multumesc foarte mult ( e o mare onoare pentru mine ).

 

 

va arat aici pagina de intampinare al acestui curs ( adica lectii mi se pare prea mult ... nu cre ca sunt in masura sa dau eu lectii nimanui mai ales de muzica )

Link to comment
Share on other sites

Andrei, cel mai tare mi se pare faptul (sau coincindenta) ca impartim aceleasi pagini din acelasi numar al revistei :)

 

E bine sa fim cat mai multi cei care ne straduim pentru ca dragostea fata de chitara sa ajunga unde trebuie, la tinerii chitaristi.

 

PS: nu stiu insa de ce ai postat la Mica Publicitate...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

pai ideea anuntului e sa va fac pe voi sa cumparati revista .... asa m-am gandit ... nu stiu de fapt unde e mai bine...

 

deci cursul se va intinde pe vreo 20 de numere si vor fi tot felul de colaborari ( nu ii mai amintesc aici pe marius pop si neuro ) .

 

 

apropos ... exista in romania ceva gen guitarplayer sau guitarist ... deci o revista din asta? de ce nu face nimeni ... oare nu s-ar cumpara?

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Alexandru

o problema destul de mare este...unde o gasim? am intrebat disperat de ea la chioscurile de presa..si nimic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

da e o problema peste tot pentru ca distribuitorii ( rechinii cei mari vreau sa zic ) probabil ca nu se incurca cu asemenea prostii ( adica reviste de nisa )... la muzica in buc o gasesti sigur sau intra pe siteul promusic ca e acolo reteaua de distributie ...in plus sunt orase in care nici nu ajunge macar( tr severin de exemplu )

 

uite chiar va rugam eu si promusic sa ne trimiteti adrese sau numere de telefon de la magazine cu dc -uri sau echipamente muzicale de la voi din oras ... ne-ati face un mare serviciu...

Link to comment
Share on other sites

foarte frumos , initiativa laudabila.

 

un singur lucru ...nu o sa poata sa spuna chitaristul studios ...".scrie negru pe alb "...lol.

 

Voi intreba pe la un magazin daca au "spatiu si timp" ptr as gazdui revista.sau intreb adresa de mail si o sa o trimit. de la magazinul Triola si poate si Muzichia.

 

Pana a existtat magazinul RockaRolla aceesta avea publicatii de la cateva reviste'.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

mersi tare fain .. asa e scrie alb pe negru....

 

 

da absolut orice adresa sau nr de telefon eu cred ca e foarte bine venit.... trimiteti va rog aceste informatii fie la arosulescu@yahoo.com fie la info@promusicprod.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
Iata ca, mi se implineste un vis mai vechi si anume cel legat de aparitia unu modest curs de chitara electrica in paginile unei reviste de muzica ( sa nu ii spun de specialitate ). Asadar din luna aprilie, MAXIMUM ROCK imi este gazda pentru acest proiect si ii multumesc foarte mult ( e o mare onoare pentru mine ).

va arat aici pagina de intampinare al acestui curs ( adica lectii mi se pare prea mult ... nu cre ca sunt in masura sa dau eu lectii nimanui mai ales de muzica )

Felicitari!... si nu mai fi asa modest, nu e cazul.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

count me in!

 

o cumpar si eu.

 

Felicitari domnule Andrei Rosulescu

Edited by anghelescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

din iunie spatiul oferit de MAXIMUM ROCK este de patru pagini adica doua foi . Presimt ca o sa ne distram. Le multam tare fain

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Bravo Andrei! Felicitari! La fel, felicitari Toni! Sper ca prezenta voastra in paginile revistei sa depaseasca cela 20 de episoade initial stabilite!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Spider

Felicitari :):(:) tu ai reushit sa faci ceea ce multzi doar ar visa:p

ai ambitzie ...tine-te de chestia asta

sfatul meu este sa nu termini in 10 capitole .. pt k lectia de chitara nu se termina niciodata...

dupa ce termini cele 10 capitole planuite ... incearca sa studiezi in timp ce publici ... cum ar fii spanish guitar .. western .. etc cat mai multe chestii ... shi astfel ... nu vei da "lectii" doar ... ci vei shi invata zilnic ceva nou ceva ce poti arata celorlalti prin rubrica ta B)

Ink o data felicitari :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

multumesc tare mult de incurajare si sfat ...asa este, pot completa cele x capitole cu tot felul de lucruri interesante, mai ales ca ii voi invita pe cativa dintre prietenii nostrii de pe forum sa scriem impreuna anumite capitole .... nu detin eu adevarul absolut ..putem colabora fara probleme, doar ca , gazda acestui demers adica REVISTA MAXIMUM ROCK, nu stiu inca cat timp e dispusa sa colaboreze ... deocamdata ne-am decis la cele 10 capitole adica cel putin 15-20 de numere ... ceea ce mi se pare cam mult si mie... stii cum e ... cand e mai putin cititoru apreciaza mai mult ... ma gandesc

 

cat despre ambitie... pai daca asta nu am .. atunci mai bine las pe altu sa cante la chitara...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Guest arosulescu

multam fain saxoo.

 

a aparut cursul 4 in nr 30 al revistei

 

Gasiti acum noul numar al revistei si in magazinele:

Arad: Mag. Muzica

Baia Mare: Mag. Extrem

Brasov: Mag. Prichindel

Bucuresti: Mag. Muzica (standul lui Padure)

Mag. New Rock

Cluj-Napoca: Mag. Play (str. Iuliu Maniu)

Mag. Hollywood Film (str. Napoca, nr.15)

Mag. Powerstate (vis a vis de Conservator)

Constanta: Mag. Phoenix

Deva:

Oradea: Mag. Music Land (str. Eminescu, nr.6)

Harghita: Paranoid Rec. tel 0744-795.773

Satu Mare: Mag. Extrem

Sibiu: Mag. New Rock

 

in scurt timp se va gasi si la zalau si nu numai ( marirea retelei de distributie se discuta chiar amu ni )

 

a... era sa uit .. de luna viitoare calitatea grafica a cursului se va fi imbunatatit foarte mult ( multumita nevestimii careia i s-a facut mila de mine si mi le-a facut in fotosop )

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest arosulescu

Zalau: Libraria Arca, str. N. Titulescu 1

Timisoara: Mag. Muzikia, str. Caraiman nr. 7, ap. 13 (intrare pe Gh. Doja nr. 3)

si in reteaua Symmetria: Cluj-Napoca, Timisoara, Arad, Oradea, Craiova , Bucuresti, Iasi, Tg-Mures, Sibiu...

 

Inscrie-te acum in CLUBUL MAXIMUM ROCK!!!

 

 

pe 25 noiembrie iese de sub tipar cursul 5

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest arosulescu

Cam atat pe anul acesta. Reluam povestea chitarei in ianuarie, cand si reteaua de distributie a revistei MAXIMUM ROCK se va mai largi si poate si voi o veti cumpara cu mai mare spor (ca ma cam cearta sefu ca nu cresc vanzarile ... cultura cultura dar branza e pe bani ) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.