www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Talent


Guest Wanderer
 Share

Recommended Posts

Guest Wanderer

Sunt tare curios cum sta treaba cu Epiphone Talent astea... Sunt cam ieftine...Sunt chitari de beginner sau care e treaba? Mi se pare absurd de ieftin o chitara cu floyd la 450 ron...Si Epiphone...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

si eu am testat una, varianta cu floyd.am cantat foarte putin dar mi-a lasat o impresie buna..mai ales la banii aia.o sa trec vineri pe acolo, cred, si daca e o sa spun mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wanderer

acum avand in vedere ca e totusi Epiphone presupun ca lemnul, paintjobul si finisajele sunt standard. Dar sunt tare curios cum se comporta floyd-ul... Avand in vedere ca un floyd e 100 $ iar chitara e 450 ron, ceva tre sa fie putred... Ori floyd-ul ori chitara :)

Link to comment
Share on other sites

acum avand in vedere ca e totusi Epiphone presupun ca lemnul, paintjobul si finisajele sunt standard. Dar sunt tare curios cum se comporta floyd-ul... Avand in vedere ca un floyd e 100 $ iar chitara e 450 ron, ceva tre sa fie putred... Ori floyd-ul ori chitara :)

Ambele. Floydul nu este unul original ci unul licentiat. Unele tin, altele dezacordeaza. Totusi, la 450ron tu ce crezi ?

Link to comment
Share on other sites

Guest laptegros

atata dai atata face....epiphone by gibson e cam ca squier by fender...talent by epiphone ar fi ca un fel de "flower-power" by squier ...sau ganditi-va la dacia by renault, evident calitate mai slaba decat renault...ei acuma ia ganditiva la alta marca "by dacia" :) ...cam naspa nu? ...nu va pricopsiti tata cu junghiurile alea...am testat si eu sculele si sunt surdo-mute...merita doar pt incepatori, care vor sa aiba si ei acolo un grif sa numere niste taste si sa vada ce face doza, ce face floydu, cum se tine un bareu (desi la cat de sus erau corzile, poate doar cu patentu poti sa tii bareu) etc...

 

ps.. @ soulmaster: asta numesti tu pret decent?...fabricarea acestei chitare nu depaseste suma de 30-40 eur.....citez:"restu e can-can" :))

Link to comment
Share on other sites

ps.. @ soulmaster: asta numesti tu pret decent?...fabricarea acestei chitare nu depaseste suma de 30-40 eur.....citez:"restu e can-can" :))

 

Da... ca si producator ai access la marfuri bune la preturi mici :(. Daca ai nemultumiri in legatura cu pretul de vanzare a acestor produse contacteaza gibson/epiphone europa :)

A... inca ceva: Costurile de fabricatie a unei chitari este strict treaba producatorului... si daca ar fi mult mai mari probabil nimeni nu s-ar mai stresa sa le faca.

Cat despre cat de bine sunt setate chitarile... nu stiu/nu cunosc dar asta nu insemna ca daca aveti bunavointa nu se pot seta... contactati distrubuitorul :)

 

edit: Din cate am inteles pretul de 450 ron este un pret promotional din cauza numarului mic de instrumente ramase pe plaiurile noastre...

Edited by Soulmaster
Link to comment
Share on other sites

atata dai atata face....epiphone by gibson e cam ca squier by fender...talent by epiphone ar fi ca un fel de "flower-power" by squier ...sau ganditi-va la dacia by renault, evident calitate mai slaba decat renault...ei acuma ia ganditiva la alta marca "by dacia" :) ...cam naspa nu? ...nu va pricopsiti tata cu junghiurile alea...am testat si eu sculele si sunt surdo-mute...merita doar pt incepatori, care vor sa aiba si ei acolo un grif sa numere niste taste si sa vada ce face doza, ce face floydu, cum se tine un bareu (desi la cat de sus erau corzile, poate doar cu patentu poti sa tii bareu) etc...

 

ps.. @ soulmaster: asta numesti tu pret decent?...fabricarea acestei chitare nu depaseste suma de 30-40 eur.....citez:"restu e can-can" :))

 

 

+100... am auzit ca vin la pachet si cu o doza de schimb cu mai mult talent :)

Link to comment
Share on other sites

acum avand in vedere ca e totusi Epiphone presupun ca lemnul, paintjobul si finisajele sunt standard. Dar sunt tare curios cum se comporta floyd-ul... Avand in vedere ca un floyd e 100 $ iar chitara e 450 ron, ceva tre sa fie putred... Ori floyd-ul ori chitara :)

Stai linistit,NU e Epiphone

@Soulmaster:Contactezi degeaba reprezentanta Gibson-Epiphone Europa.Aceste chitari NU se vand pe piata europeana sau pe cea americana.Sunt doar pentru marketul intern chinezesc.Si mai nou cel romanesc :)

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.