www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

...ale Mele


maur
 Share

Recommended Posts

inca 2 incercari :)

Spanish_Guitar.mp3

Spain.mp3

 

ps:

1. unele negative sunt facute din GuitarPro transformat in midi...si apoi editate in SynthFont...cu un soundfont bunicel...luat de pe net.

2.am incercat la toate piesele o auto masterizare cu AutoAudioMasteringSoftware....

3.nu-s foarte multumit (cand captarea este nasoala...cred ca nu se poate face mare lucru)

Edited by maur
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bravo frate!! La spain trebuie un pic de esercitiu la staccato in rest foarte bine, bossa gitane foarte frumos si la satriani esti aproape de adevar! Felicitari si mai baga sa te ascultam!! Cateva stelute meritate!! ADRY

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Misty.mp3

corul de voci a fost facut de mine (nu sunt clapar...)...si na....poate nu suna...chiar corect...

 

Warm_Regards.mp3

nu este chiar ca originalul (nici n-avea cum sa fie...e totusi Vai...)

bt-ul folosit...difera de partitura dupa care am studiat-o...

a trebuit sa improvizez...un pic....mai mult....dar (din pacate) n-am fost pe "felie" in ziua aia.... : :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest hututui

bine, maur!

cel mai mult m-a impresionat "spanish guitar" - linia melodica e simpla si loveste unde trebuie. eu o vad deja intr-un film (nu e comedie!!!).

 

mai sunt mici probleme de tehnica, dar se pot rezolva...dupa cum vezi, pe forumul asta invatam unii de la altii si cred ca si putina critica e binevenita (constructiva) :)

bravo, mai asteptam piese.

Link to comment
Share on other sites

:)

merci mult.

 

Ps:...a fost cea mai studiata :)

 

 

Frumos, mi'au placut toate si in special breezin si bossa...

Am sesizat si ceva mici anomalii pe partea de lead-solo in special la bend'uri si vibratto unde cred ca trebuie sa fi ceva mai ferm sau mai hotarat :)

Partile de clean-solo imi suna foarte fain.Conceptia pieselor, de asemenea.

Felicitari! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am ascultat inregistrarea "Spain" postata prin 2009 (mai sus). Daca ai obtinut tonul de acustic cu AX3000 si banuiesc ca da, atunci era de asteptat. Korg au cele mai bune simulatoare de acustic (vechi si noi). Crezi ca patch-ul se poate transfera la Boss GT-10? sau ai putea sa mentionezi cei mai importanti parametri din acel patch? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am ascultat inregistrarea "Spain" postata prin 2009 (mai sus). Daca ai obtinut tonul de acustic cu AX3000 si banuiesc ca da, atunci era de asteptat. Korg au cele mai bune simulatoare de acustic (vechi si noi). Crezi ca patch-ul se poate transfera la Boss GT-10? sau ai putea sa mentionezi cei mai importanti parametri din acel patch? Multumesc.

da. tonul era de pe ax3000g.

sorry dar nu te pot ajuta. ca nu mai am efectul.

si oricum nu era facut de mine.

nu ma pricep la facut tonuri pe procesoare. prefer sa le iau de pe net

nu se poate transfera. nu la modul direct. doar sa copiezi setarile: tipul de amp, stompbox, chorus, reverb, eq....smad.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.