www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall AVT275 - ???


Guest Razz
 Share

Recommended Posts

Guest Razz

Salut baieti, acum ca e pe gata bacu imi fac timp sa scriu 2 cuvinte. Am strans ceva bani si vreau un amp mai bun decat voxu meu de 15W si cum nu fac cumparaturi toata ziua vreau ceva sa ma tina.

Am vazut in oferta M&C Musical instruments scula asta (Marshall AVT275) la 820 EUR cu TVA, destul de accesibil tinand cont ca are si lampa prin el : )

Vreau sa stiu daca se merita, sau daca am alte variante mai bune, eu prefer scule noi, asa ca nu ma prea atrag seconduri-le decat daca e okazie.

 

De pe harmony-central si alea alea am citit pe net despre el dar as vreau sa imi spuneti mai ales cine a cantat pe marshall daca se merita.

 

>>><<<

Link to comment
Share on other sites

AVT 820euro ?!

Trebuie sa ai o pb mare sa cumperi asa ceva mai ales la banii aia. Un amp custom FULL TUBE (adica si preampul si partea de putere pe lampi ) te vor costa mai putin de atat.

AVT are in preamp o lampa iar finalii (partea de putere ) e SOLID STATE. Prin urmare degeaba scrie marshall pe el caci nu vei avea "sunetul acela". Eu zic sa mai studiezi problema eventual sa cumperi chiar ceva la mana a2a. E un pret exagerat de mare pentru ceva SOLID STATE.

Link to comment
Share on other sites

si io zic la fel. clar iti poti lua tube amp la bani aia.de ex pe la 900 $ gasesti nou peavey 5150, 6505, xxx, care vorba accea sunt super scule ,(kiar daca doar head) .am dat exemple, dar nu ca asta tre sa iti iei :).

dar vezi si tu mai cauta ca gasesti tube ampuri de la mai multe firme la pretzul ala.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

du-te si vorbeste cu overdrive, ca la banii aia, vb lu cearny, trebuie sa stai jos cand iti spune ce poate sa-ti faca.

Link to comment
Share on other sites

Guest Razz

Mai fratilor.... m-ati cam bagat in ceata,

cu toate ca am incredere in amp-urile custom made , un Marshall m-ar incanta mai mult. Eu cred ca totusi un marshall suna putin mai bine (corectati-ma daca ma insel) si ca fapt divers Valter Popa canta pe un Marshall de 100 watt (1*12") live si mie mi s-a parut ca suna foarte bine. Mie sincer nu mi s-ar parea mult 820 EUR daca ar fi o scula buna, si pentru asta va cer ajutorul. Eu nu vreau neaparat mai ieftin dar vreau sa fie ceva bun si sa n-am treaba cu el cate zile am.

Link to comment
Share on other sites

Fii sigur ca Valter Popa nu canta pe nici o prostioara daia care nu e all-tube. Garantat 100%. El canta pe marshall-uri pe lampi care intr-adevar sunt o solutie foarte misto, pentru ca nu prea exista amplificatoare care sa scoata sunetul ala... la banii pe care-i ai tu, ai putea sa-ti cumperi un marshall mai vechi la mana a doua, lejer pentru ca sunt o solutie foarte buna... depinde daca tu vrei sa iei ceva SH

Link to comment
Share on other sites

Foarte posibil sa fi fost amplificatorul organizatorilor concertului Marshall-ul de care vorbesti tu. Din cate stiu eu, Valter Popa canta pe JCM800.

 

S-a mai spus: Valvestate is NOT Marshall. Marshall sunt JCM800/JCM900/1987X/Toate reissue-urile + JCM2000 DSL/TSL.

 

E ca si cum ai zice ca un Vox Pathfinder 15 are ceva din magia unui Vox AC30. Probabil ca da, daca de amplificator te despart doua camere si-un hol de 30 de metri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.