www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Canon in D


Bogadan
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

am incercat si eu.. am ajuns pana la sweep-urile de pe la sfarsitul piesei cand intru mereu.. da mereu in contratimp.. (nu ca as fi putut face sweep-uri.. ca nu prea stiu cum se fac, plus ca nu am exersat asa ceva inca).. dar problema e ca ce a pus bumbac la download nu e chiar backtrack... chitara lui jerryC tot se aude.. mai finut, adevarat.. dar tot se aude.. recomand gp5 la 75% .. asa iese :)

 

 

:)

 

 

.. evident mai putin sweep-urile :)

Link to comment
Share on other sites

dar problema e ca ce a pus bumbac la download nu e chiar backtrack... chitara lui jerryC tot se aude.. mai finut, adevarat.. dar tot se aude..

 

deh, fiecare cu simtul lui muzical... :) ce a postat bumbac este chiar negativul de pe site-ul taiwanezului (Jerry C) si contine, bineinteles, chitarile ritmice (power chords) plus overdubs, adica chitari care sunt in armonie cu soloul (terte, sexte, etc) si cantate la chitara, nu din midi. daca poate face cineva asa ceva doar cu gp5, I bow before him :)

Link to comment
Share on other sites

uitati si o varianta a canonului in D si pe chitara clasica

http://www.youtube.com/watch?v=UBZxpYX-B0g

poate vreti si pentru pian

sau daca vreti sa cantati la chitara dar nu aveti asa ceva.... dumnul Rudess va arata caum se face, trebuie doar sa aveti 2 minute de rabdare

Edited by Georgica
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
uitati si o varianta a canonului in D si pe chitara clasica

http://www.youtube.com/watch?v=UBZxpYX-B0g

poate vreti si pentru pian

sau daca vreti sa cantati la chitara dar nu aveti asa ceva.... dumnul Rudess va arata caum se face, trebuie doar sa aveti 2 minute de rabdare

 

 

misto varianta clasica..btw...imi iese..partea naspa e la sweep pt ca tb o sincronizare perfecta dar..merge:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mike2142

inca o varianta foarte faina de canon - are tipul ala o coordonare incredibila :) - recomand foarte calduros vizionarea clipurilor (in special primul link, camera ofera un close-up foarte bun)

 

 

sau varianta mai lunga, dar in care filmarea e mai de la distanta: http://youtube.com/watch?v=QoeVWIVVPJw

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

am incercat si eu..dar tot asa am unele momente cand intru in contratimp...poate e de la viteza sau unele floricele pe care le face Jerry iar eu le sar...oricum ..am renuntat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.