www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor!


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Buna ziua. Cer ajutorul acestei comunitati!!!


Treaba sta in felul urmator: Acum ceva vreme mi-am inscris formatia la concursul Suport Pentru Underground, organizat de Maximum Rock. Toate bune si frumoase pana astazi cand, din nefericire, din motive personale, bassistul si tobosarul nu pot onora acea data. Astfel, apelez la voi. Pe data de 18 mai, la Club Colectiv Bucuresti se va desfasura finala concursului. Nu as vrea, nici eu si nici baietii, sa pierdem o astfel de ocazie pentru a ne promova muzica, iar din acest motiv, daca cineva ar fi dispus sa ma ajute, as fi extrem de recunoscator, pentru ca o recompensa materiala mi-ar fi imposibila. Singura recompensa ar fi daca am castiga unul dintre cele 3 premii oferite de Maximum Rock si anume vouchere in valoare de 5000, 3000 si 2000 RON pentru locurile 1, 2 si respectiv 3 la GuitarShop. Si eu ma deplasez pe veniturile proprii pana in Bucuresti din Timisoara. Backline am inteles ca au ei, deci ar fi nevoie sa veniti doar cu bassul si cinele ma gandesc, eventual un premier, in cazul tobosarului. Singura mea conditie ar fi ca muzicienii care vor sa ia parte la acest lucru sa fie experimentati si apti de a invata 4 melodii scrise de mine, pe care le vom canta in acea zi, fara vreo mare speranta la repetitie inainte. Pe cei interesati, ii rog sa ma contacteze pe Facebook sau la numarul de telefon 0721109035.


Multumesc frumos! :)


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

off-topic: Daca din cele 10 pozitii din semnatura ai rezolvat deja 9, de ce le-ai taiat cu o linie (strikethrough) si nu le-ai sters de tot? Te-ai gandit sa iti faci o lista cu 'ce-am avut si ce-am pierdut' taman in semnatura? Sa nu mai vorbim de culori, marimea fontului, bold... Vei continua in acelasi registru si dupa 50/100 de produse vandute?

 

on-topic: Bafta la concurs!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pana atunci baga mare si fa niste tabulaturi sa-i ajuti pe baieti, daca se vor gasi ;) economisesti timp gramada. Asa sa invete 4 piese pe loc ... slabe sanse ..

 

Nu e nevoie de tabulaturi. Piesele sunt bazate pe formule de blues, cu mici alteratii, pe care un muzician cu experienta le-ar auzi...

Link to comment
Share on other sites

off-topic: Daca din cele 10 pozitii din semnatura ai rezolvat deja 9, de ce le-ai taiat cu o linie (strikethrough) si nu le-ai sters de tot? Te-ai gandit sa iti faci o lista cu 'ce-am avut si ce-am pierdut' taman in semnatura? Sa nu mai vorbim de culori, marimea fontului, bold... Vei continua in acelasi registru si dupa 50/100 de produse vandute?

 

on-topic: Bafta la concurs!

 

Intradevar, e cam mare "carnatul", insa am facut treaba asta cu lista, nu ca sa arat lumii ce am avut, ci doar in scopul de a ajuta cei ce cauta prin anunturi. De exemplu: cineva cauta ceva ce am avut eu de vanzare. Poate topicul nu este inchis. Asa ca intra in el sa vada despre ce e vorba. Acolo, hopa, da de lista mea, de unde am taiat produsul daca s-a vandut, astfel nu trebuie sa mai navigheze prin topic sa vada daca sa dat sau daca mai e valabil.

 

Mersi! :)

ce gen muzical?

 

Blues rock!

Astea ar fi doua dintre melodii:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.