www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doresc Sa Imi Cumpar O Chitara Electro-Acustica...am Nevoie De Ajutor.


Recommended Posts

Am inceput sa imi caut niste optiuni in limita bugetului de 1000 - 1200 de lei maxim (250-300 euro) ...singura problema e ca nu cunosc criterii dupa care sa aleg.

Am gasit de la Ibanez ceva care mi-a atras atentia -> Ibanez MSC-350 aceasta fiind la reducere de 30 % ( de la 1700 la 1200 lei ).

As aprecia foarte mult daca ati putea sa imi recomandati cateva modele, care considerati ca merita investitia.

 

 

P.S. Am inceput cam de 1 an sa invat la chitara (singur ), mar interesa ceva fiabil.

 

Mulstumesc Anticipat !!! :D

 

Link to comment
Share on other sites

http://forums.rgc.ro/topic/2811-threadul-oficial-ce-chitara-sa-imi-iau/

 

E ideal sa prinzi si o reducere, dar nu pune asta pe primul loc. O chitara se ia pe proba, mai ales daca nu esti chiar incepator si poti face o comparatie incercand mai multe modele. Du-te in magazine, incearca-le pe toate care se incadreaza in bugetul asta si alege-o pe cea care iti place cel mai mult atat ca sunet cat si ca 'feeling'.

 

In banii astia nu sunt foarte multe de spus pentru ca majoritatea au cam aceleasi caracteristici. Totusi ai putea aspira catre top solid, ceea ce teorectic e un plus, dar nu chiar in orice situatie.

 

Ibanez-urile chinezesti care se gasesc la ora asta in magazine mie mi-au facut o impresie proasta, as merge mai degraba pe un Takamine, Lag, Fender, Sigma dar e o optiune personala si evident parerile pot fi impartite.

 

Ai mai putea castiga ceva la calitate daca ai lua o chitara second si mai ales nu ai pierde atat de mult la vanzare.

 

Bafta!

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.