www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Electro-Acustica Ovation Cse-445 12 Strings


Recommended Posts

Pret: 1650 RON


Localitate: Bucuresti, Ploiesti, Brasov


Contact: c.darau@yahoo.com, 0726137713, darauicristian (google talk)


Link producator: http://www.guitarshop.ro/chitara-electro-acustica-ovation-cse-445-12-strings_p3235.html (vanzator)


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Voie buna tuturor!

 

Doresc sa imi vand chitara Ovation, din seria Celebrity Deluxe, model CSE-445, 12 corzi, culoare ruby-red-burst (cod RRB).

 

Am achizitionat-o din Bucuresti, in 2010, de la magazinul e-sound (link). Pretul a fost 2125 RON. Acum se gaseste cu 2075 RON la guitar-shop (link). Poza facturii se poate regasi in acest link.

 

Am cantat de putine ori cu ea, starea chitarii fiind ca noua.

 

Puteti gasi poze detaliate (29 la numar) la acest link. De asemenea, puteti gasi video-uri in care interpretez piese cu aceasta chitara la linkurile:






Chitara nu are vreun defect. Motivul pentru care o vand este personal.

 

Se canta foarte bine la armonie, umple sunetul, are timbru plin, nu mai e nevoie de alt acompaniament.

 

Sper sa fie cineva interesat.

 

Numai bine!

post-30028-0-11910600-1395579439_thumb.jpg

post-30028-0-06333400-1395579443_thumb.jpg

post-30028-0-22552300-1395579446_thumb.jpg

post-30028-0-89569000-1395579449_thumb.jpg

post-30028-0-25453700-1395579453_thumb.jpg

post-30028-0-31359900-1395579456_thumb.jpg

post-30028-0-98546500-1395579459_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cristi e un băiat foarte de încredere, îmi e prieten și dacă este cineva interesat de chitară, apelați la el fără a sta pe gînduri! Își întreține chitarele exemplar și sînt convins că oricine va vrea să-l contacteze se va convinge.

 

Am simțit nevoia să am această intervenție pentru că am observat uneori reticențe față de nou-veniții care vînd instrumente, fără a avea altă activitate pe forum.

 

Succes la vînzare!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Voia buna din nou!

 

Am decis sa schimb pretul intr-unul nenegociabil, la suma de 1500. In felul acesta, cine e interesat si i se potriveste, poate sa o achizitioneze dand un semn pe mail sau pe telefon.

 

Am pt ea si un set nou de corzi D'Addario EJ38 12-String Phosphor Bronze Light, adus din America, pe care-l vand cu suma de 50 de lei.

 

Spor tuturor!


Din pacate (pentru potentialii doritori) revin la pretul initial (cel de 1650 lei) din urmatoarele motive:

  • chitara este ca noua: am avut ocazia sa testez o chitara identica acum vreo cativa ani in magazinul GuitarShop din Bucuresti si prezenta mai multe urme de uzura decat a mea. Eu am achizitionat-o din magazinul e-sound din Rahova (daca retin bine locatia din Bucuresti) si nu era una dintre chitarele expuse. Pe langa asta, personal am cantat de cateva ori la ea. Nu m-am putut obisnui cu cele 12 corzi si de-aceea o dau.
  • chitara nu se mai gaseste prin magazine in Romania: asa ca, desi nu sunt magazin, ci persoana privata, o vand ca din magazin, tinand cont de starea ei. Ultimul pret (de-acum vreun an jumate, cand inca era la vanzare prin magazine) era 2075 la GuitarShop. Eu o dau cu 1650, deci cu 400 mai ieftin, desi nu e diferenta intre una din magazin si a mea. Accept test la ea inainte de cumparare, pentru cine poate ajunge prin Brasov.

Voie buna!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Modific pretul intr-unul final, nenegociabil: 1600 lei. In suma asta intra chitara + husa.

 

De asemenea, cum am mai scris sus, am pt ea si un set nou de corzi D'Addario EJ38 12-String Phosphor Bronze Light, adus din America, pe care-l vand cu suma de 50 de lei pentru cine doreste.

 

Sper sa fie cineva interesat!

 

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.